Şimdi Ara

13000 - 15000 TL arasında nasıl bir araç alayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
9.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elimde 15.000 Gibi bir para var,
    Nasıl bir araba almamı önerirsiniz,
    Malum miktar fazla olmadığından, yeni araba alma şansım yok,
    Ya donanımı az 2005 üsüt bir araba alacağım,
    ya da daha donanımlı ama, daha eski 2000-2001 bir araba alacağım. bu noktada kararsız kaldım.
    Nasıl bir şey istiyorsun diye sorarsanız, aylık ortalama 500-1000 km şehiriçi yol yapıyorum, yılda 1-2 kez de uzun yol yapıyorum.
    sedan da olabilir hb de olabilir. taksi çıkması olma ihtimali yüksek olduğundan accent lerden uzak duruyorum. Getz için ise bagajı çok ufak diyorlar,
    c3 ve 206 için parçasının pahalı olduğu söyleniyor. yaris de hakeza ufak.
    eski focuslardan al diyen arkadaşlar var.

2005 ve üstü az özellikli mi?
    yoksa daha eski ama dolu arabalar mı?
    (ayrıca 1000-2000 gibi bir rakam da (istemesem de) borçlanabilirim. Hep "bu araba olabilir" dediğim araçlar 17.000 18.000 nedense :)

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşar.

Not : forumda pert arabaların bile kazasızmış gibi satılmaya çalışıldığını okuyunca korktum açıkçası.

• peugeot 2006 sedan-hb fiat bravo fiat marea bunlardan birini tercih et bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: faysalkaya

peugeot 2006 sedan-hb fiat bravo fiat marea bunlardan birini tercih et bence
    fazla yol yapmadığına göre yaşa çok önem verme istersen ama marea yada brava tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: adiyez

(ayrıca 1000-2000 gibi bir rakam da (istemesem de) borçlanabilirim. Hep "bu araba olabilir" dediğim araçlar 17.000 18.000 nedense :)

size 2005 model donanımlı bir araç önersek ?

http://www.sahibinden.com/50_000km_de_bayandan_colt_otomatik_-13WQQaXQQ22283939WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/temiz_2005_colt_tiptronik-62WQQaXQQ22028612WQQpXQQdisplayitem

donanımları ilan detaylarında yazmışlar, detay bilgi isterseniz PM atabilirsiniz...gönlünüzce olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: bacey

quote:

size 2005 model donanımlı bir araç önersek ?

http://www.sahibinden.com/50_000km_de_bayandan_colt_otomatik_-13WQQaXQQ22283939WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/temiz_2005_colt_tiptronik-62WQQaXQQ22028612WQQpXQQdisplayitem

donanımları ilan detaylarında yazmışlar, detay bilgi isterseniz PM atabilirsiniz...gönlünüzce olsun
    Bütçe ne olursa olsun hep bir Colt önerisi oluyor,efsane araç 206 Kullanıyorum 2001 model.Parçası 3-5 lira fazla olabilir ama sonuçta hangi aracın parçasıyla kıyaslandığına bağlıdır bu.Şahinin parçasına göre pahalıdır tabii,bakış açısı önemli.Benim araç sorunsuz,hiç sorun çıkarmadı.Sadece çelik jant ve kısa yaylardan dolayı bozuk yolda biraz sarsıyor bizi okadar...
    Bana kalırsa yaşı küçük bir araç al.Ben de satıp genç bir araç almayı düşünüyorum.Hem spor hem geniş olsun dersen Megane II HB bakabilirsin,17 bine kadar bulunabilir 2004-5 modelleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: DenizSupra

Bütçe ne olursa olsun hep bir Colt önerisi oluyor,efsane araç 206 Kullanıyorum 2001 model.Parçası 3-5 lira fazla olabilir ama sonuçta hangi aracın parçasıyla kıyaslandığına bağlıdır bu.Şahinin parçasına göre pahalıdır tabii,bakış açısı önemli.Benim araç sorunsuz,hiç sorun çıkarmadı.Sadece çelik jant ve kısa yaylardan dolayı bozuk yolda biraz sarsıyor bizi okadar...
    Bana kalırsa yaşı küçük bir araç al.Ben de satıp genç bir araç almayı düşünüyorum.Hem spor hem geniş olsun dersen Megane II HB bakabilirsin,17 bine kadar bulunabilir 2004-5 modelleri.

Alıntıları Göster
    2004 ve üstü

mitsubishi lancer
    nissan almera
    seat ibiza
    citroen xsara 1.4 hdi

bunlarada bakabilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: fake plastic

2004 ve üstü

mitsubishi lancer
    nissan almera
    seat ibiza
    citroen xsara 1.4 hdi

bunlarada bakabilirsin..

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar,
    bahsettiğiniz araçlara bakayım beklemeden,
    zor iş araba seçmek.
    Güven problemi oluyor her nedense, para kazanmak zor. harcaması da öyle :)
  • quote:

Teşekkür ederim arkadaşlar,
    bahsettiğiniz araçlara bakayım beklemeden,
    zor iş araba seçmek.
    Güven problemi oluyor her nedense, para kazanmak zor. harcaması da öyle :)

Alıntıları Göster
    13-15 bin arasında alacağınız araçlar genelde yüksek kmli olacaktır. Japon araçlarına bakmanızı tavsiye ederim. Fiat özellikle de Marea'yı tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raja52

13-15 bin arasında alacağınız araçlar genelde yüksek kmli olacaktır. Japon araçlarına bakmanızı tavsiye ederim. Fiat özellikle de Marea'yı tavsiye etmiyorum.

Alıntıları Göster
    Bencede Japon otomobillerine ardından alman arabalarına bakmalısın.

ayrıca Marea da 2. elin fiyat-performans kralı bir araçtır, tavsiye olunur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Bencede Japon otomobillerine ardından alman arabalarına bakmalısın.

ayrıca Marea da 2. elin fiyat-performans kralı bir araçtır, tavsiye olunur..

Alıntıları Göster
    Eski ama dolu bir araba aldım. Dediler ki bunlar 300-400 bin km rahat yapar. Ustası bindi, yaşına göre güzelmiş dedi. Değişeni yoktu. 2000 motordu, sonunda benim de güçlü, otomatik ve konforlu bir arabam olmuştu. 97 model 190 binde mondeo almış ve mutluydum. 1 ay içinde 4.000 tl civarı masraf çıkardı. Tüm param bitti, biraz da borçlandıktan sonra aldığımdan 1.000 tl ucuza sattım. Gittim 2005 model 1.2 motor, 33 bin km de fabia aldım. Biraz küçük ama, başım dinç.

Sorunuza benim yorumum; yaşı ne kadar küçük, km si ne kadar düşük o kadar iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: henien

Eski ama dolu bir araba aldım. Dediler ki bunlar 300-400 bin km rahat yapar. Ustası bindi, yaşına göre güzelmiş dedi. Değişeni yoktu. 2000 motordu, sonunda benim de güçlü, otomatik ve konforlu bir arabam olmuştu. 97 model 190 binde mondeo almış ve mutluydum. 1 ay içinde 4.000 tl civarı masraf çıkardı. Tüm param bitti, biraz da borçlandıktan sonra aldığımdan 1.000 tl ucuza sattım. Gittim 2005 model 1.2 motor, 33 bin km de fabia aldım. Biraz küçük ama, başım dinç.

arkadasa katılıyorum model yılı eski arabalardan uzak durmakta fayda var riske girmemis olursunuz, 2005 ve üzeri 75 000 km yi gecmemis, abs tek hava yastıgı(min) elekrikli cam ve alaşım jant özellikli 12.000-15.000 tl arası önerebilecegim araclar;
    chevrolet kalos-aveo
    chevrolet lacetti (15.000 e bulmak zor ama olabilir)
    kia picanto (biraz kücüktür)
    fiat palio

ancak bu fiyat aralıgında en cok donanımı en uygun fiyata chevrolet de bulabilirsin

örnek;
    http://www.sahibinden.com/65_000_km_de_2005_model_kalos_1_4_sx_16v-33WQQaXQQ20016734WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2005_model_tam_otomatik_57000_km_full_chevrolet_kalos_1_4_sx_16v-12WQQaXQQ21997087WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2006_model_chevrole_aveo-56WQQaXQQ17530554WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 13 Mart 2010; 14:45:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest

quote:

Orijinalden alıntı: henien

arkadasa katılıyorum model yılı eski arabalardan uzak durmakta fayda var riske girmemis olursunuz, 2005 ve üzeri 75 000 km yi gecmemis, abs tek hava yastıgı(min) elekrikli cam ve alaşım jant özellikli 12.000-15.000 tl arası önerebilecegim araclar;
    chevrolet kalos-aveo
    chevrolet lacetti (15.000 e bulmak zor ama olabilir)
    kia picanto (biraz kücüktür)
    fiat palio

ancak bu fiyat aralıgında en cok donanımı en uygun fiyata chevrolet de bulabilirsin

örnek;
    http://www.sahibinden.com/65_000_km_de_2005_model_kalos_1_4_sx_16v-33WQQaXQQ20016734WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2005_model_tam_otomatik_57000_km_full_chevrolet_kalos_1_4_sx_16v-12WQQaXQQ21997087WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2006_model_chevrole_aveo-56WQQaXQQ17530554WQQpXQQdisplayitem

Alıntıları Göster
    Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    Kararımı %90 oranında kesinleştirdim.
    Paramı hazırlayıp uygun Km de bir mitsubishi colt için bekleyeceğim. 2. eli iyi değil ama zaten bi aksilik olmasa uzun süre binerim. sonra da biradere veririz ucuza :)

şimdi bu noktadan sonra forumdaki colt başlığına geçeceğim :) dizel mi benzinli mi otomatik mi düz mü diye...
    tekrardan teşekkürler..

• Megane II HB 1.4 motorlu 2004 model bulabilirsin 15.000 TL gibi bir fiyata. Ancak 2001 model civarı Focus I bulabilirsen, her yönden iyi bir tercih olacaktır. Her iki arabayı da kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki Focus I lerde, Megane II deki bazı donanım özellikleri olmayabilir ama Focus I gerçekten daha iyi ve başka bir arabadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    focus 1 temizini bulursan lpg li olursa birde ghia tadindan yenmez bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert107

focus 1 temizini bulursan lpg li olursa birde ghia tadindan yenmez bence..

Alıntıları Göster
    clio lara bak derim..
    dizel bile bulursun o fiyata
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

clio lara bak derim..
    dizel bile bulursun o fiyata

Alıntıları Göster
    Getz ler için nasıl bir yorum yapılır bu fiyat aralığında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: golgebir

Getz ler için nasıl bir yorum yapılır bu fiyat aralığında?

Alıntıları Göster
    1999-2003 Carisma 1.6 GLX veya 1.6 Avance
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik

1999-2003 Carisma 1.6 GLX veya 1.6 Avance

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar,
    2006 colt 1.3 invite 70000 km de. MT (ben zaten AMT düşünmedim hiç)
    bayandan, servis bakımlı (serviste baktırdık, değişeni yok) temiz araç.
    el sıkıştık, yarına aksilik olmazsa alacağız inşallah.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

Alıntıları Göster
    marka takıntın yoksa benim gibi fiat marea al rahat edersin hem donanımlı hem konforlu

o paraya 2004 2005 2006 arabaya bineceksin daha ne hemde donanımlı abs klima elektrikli aynalar ön kol dayama arka kol dayama ex..lsive alırsan çelik jantıda olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 22 Mart 2010; 18:46:48 >

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

Ayıptır sorması ne kadara anlaştınız hocam? Ben de o civarda araç bakınıyorum da
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.