Şimdi Ara

190 E Yol Tutuş Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nihayet ilk mercedesime kavuştum. 87 model otomatik 190 E aldım.

Arabamdan memnunum sadece 130 km yukarsı hızlarda yol tutus sorunu oluyor. Araba yolda geziyor.
    Otoyolda o hızlarda giderken yanımdan araç gecince aracın arkası oynamaya başlıyor.

Kartal sanayide bi yere götürdüm arabanın alt takımları komple değişti ama bu sorun halen var. (Maliyet: 2.000 YTL)
    Bence sorun direksiyondan kaynaklanıyor. Ustalarada bunu söylüyorum ama bi netice alamadım. ustalar o kadar ezberci olmuşlarki direk bi rot balans yapalım diyolar. Arabayı al bi tur at diyorum gerek yok abi diyolar. Araba rot-balans a giriyor-çıkıyor sorun hala aynı.
    Kısacası piyasada parça değiştirmeyi ustalık zanneden o kadar kişi peydah olmuşki. Gercek ustaları mumla arıyorum.

Bu tarz bi sorun ile karşılanşmış arkadaslar tecrübelerini paylaşırsalar sevinirim.
    Yada İstanbul Anadolu yakasında bi usta tavsiye ederseniz memnun olurum.

• arkadasım bence problemın sebebı su olacak:

1 --- dıreksıyon kutusu bılyalı tıp bu mercedeslerde ve zamanla bosluk yapıyor ozellıkle yuksek hızda arac gezmeye baslıyor

2 ---- amortısorler cok yumusamıs ve yuksek hızda gerektıgı kadar sert olamadıgından aracc gezme yapabılıyor

eger dıreksıyonda 100 km cıvarında tıtresım olusmuyorsa bosuna balans yaptırma
  • Yazdıklarınız benim sorunuma harfiyen uyuyor ama bu sorunu nerde hangi ustaya çözdürücem halen bilmiyorum.

Teşekkür ederim.
  • şaşmaz oto sanayi sitesi 31.sokakta ALTIPARMAK MERCEDES SERVISI var orada baktırabilirsin.
  • araç hakkında genel olarak kullanım görüşlerinizi bekliyorum malum almayı düşünenler olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkan719

şaşmaz oto sanayi sitesi 31.sokakta ALTIPARMAK MERCEDES SERVISI var orada baktırabilirsin.

Burası hangi semt??
  • quote:

Orjinalden alıntı: ziraatbileşim

araç hakkında genel olarak kullanım görüşlerinizi bekliyorum malum almayı düşünenler olabilir.

Anlatıyım.
    Öncelikle 2003 Model Pejo 307'yi satıp 87 model mercedes almış biriyim. Yani objektif olabilirmiyim bilmiyorum :)

Aracı yeni almama rağmen uzun yolda 2000 km yaptım. Araçlar hakkaten yaşının aracı değil. 87 model bir araçtan beklenmeyen performansı alıyorsunuz. Yol tutusundaki sorunumuda halledersem tadından yenmeyecek galiba. Denemedim ama bu sorunu halledersem rahat 200 km hızı bulabilecek bi araba.
    Sadece hızıda değil, aracın manevra kabiliyeti cok yüksek. Önceleri park ederken sasırıyordum. Beklenmedik manevralar yapıyor. Olmadık yerlere cok rahat park edebiliyorum. Aslında hayalimdeki Mercedes bu değildi ama bunuda cok sevdim.
    Ama su da bi gercekki yılların yorgunlugu arabaya belli belirsiz sirayet etmiş. En nihayetinde 21 yaşında bir araç.

Bu tarz araç almak isteyen arkadaşlara öncelikli tavsiyem LPG'ye bulaşmamıs bir araç almaları. Çünkü bu motorlar mekanik enjeksiyonlu, LPG ile anlasamıyorlar. LPG ciler biz yaparız ederiz diyorlar ama sakın sakın aldanmayın.
    Birde cok büyük kazası olmamıs bir araç almaya dikkat edin, hele hele orjinalini bulursanız kaçırmayın derim.

Kolay Gelsin.

• bendede 90 model 190 e var benımde sorunum aynı sayılır mıchelın energy e3 var lastık uretım yılı 2005.yola yapısan bı arba olmasına ragmen 120 uzerındekı suratlerde sankı dıken ustunde gıdıyorum otobus yanı ruzgar ne olursa saga sola atıyor kendını on takım saglam arka saglam denıyor rot balans yapıldı ama sonrun hala aynı.bu lastıkten kaynaklanıyor dıyen lastıkcıler var sızce sorun ne olabılır.
  • valla ben lpg kullanıyorum cokta memnunun lpg taktırıcak arkadaslar varsa ist yonlendırebılırım.arabam benzınde stop edıyodu daha once hıc gaz kullanılmamasına ragmen cozum bulunda ama parca 800eruo cıvar.sımdı lpg de ne stop ne bısey bıde yol tutus duzese 200 gorucem.
  • p.m. attım ilgilenirsen yardımcı olabiliriz
  • Aracınızın direksiyon kutusuna baktırın muhakkak sorun çözülecektir.
  • Merhaba arkadaşlar bendede 91 model 190 e sportline var ama dediğiniz gibi tutuş sorunu maalesef benim aracımda da var. Ankara da direksiyon boşluğu yüzünden servise sordum boşluğu aldılar ama yinede tam istediğim gibi olmadı galiba direksiyon kutusu değişirse yol tutuş sorunum hallolacak. Araç hakkında görüşlerimi sorarsanız gerçekten yaşına göre mükemmel. İşim gereği devamlı yol yapıyorum alalı 5 ay oldu 12000 km yol yaptım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ayrıca LPG li olduğu içinde yakıtı çok iyi. Bu arada Orkunss arkadaşım stop sorunu için 800 eurolok bir parça demişsin tam anlayamadım biraz açıklarsan sevinirim. benim aracımda arada bir de olsa olur olmadık yerde bazen stop ediyor. Şimdiden teşekkürler.
  • Hayırlı olsun,

Gezinti probleminiz lastikle ilgili olabilir. Benim de başıma buna benzer bir durum gelmişti. O zaman aracım 89' 300E idi. Yüksek süratte gezinti, virajlarda dalma yapıyordu. Lastikten çıktı. Halbuki lastiklerim de yeniydi, 3000km yapmıştım. Benim problemimi kadosan oto sanayide Kardeşler rot balansın sahini Hakan usta çözmüştü. Sonra ahbap olduk kendisiyle. Hatta şöyle bir diyalog olmuştu, ön takıma ve rot ayarlarına baktıktan sonra herşeyin normal olduğunu, problemin lastiklerden kaynaklandığını, lastikleri değiştirmemiz gerektiğini söylemişti. Ben de lastiklerin yeni olduğunu, bence lastikten olmadığını söylemiştim. Bir de şakayla karışık hayırdır işler kesat galiba lastik bi satmaya çalışıyorsun demiştim. Güldü, gitti arkadan 4 adet çıkma lastik getirdi. Lastiklerin 2 si pirelli 2 si lassa mıydı tam hatırlamıyorum geçmiş gün rezil durumdalardı. Şimdi bunları takacağım, aracı deneyin, düzelmezse gelin eski haline getiririm 1 kuruş da almam dedi. Taktı düzeldi hayret ettim, mahçup oldum.

• merhaba sorun kesinlikle direksiyon kutusundan kaynaklanıyor ayarlar sona geldiyse kesinlikle direksiyon kutusunu değiştirmeniz gerekir sorun genelde 120 ve 130 km civarında başlar 150 160 km yaklaşınca kesilir. saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dtmmustafa

merhaba sorun kesinlikle direksiyon kutusundan kaynaklanıyor ayarlar sona geldiyse kesinlikle direksiyon kutusunu değiştirmeniz gerekir sorun genelde 120 ve 130 km civarında başlar 150 160 km yaklaşınca kesilir. saygılar.

Bingo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.