Şimdi Ara

190 LIK TRANSİT ALIYORUM BAKAR MISINIZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
26.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi geceler arkadaşlar nakliye işinde kullanılmak üzere 1998 model 190 lık ford transit alıyorum.

araç transitin benzinli modellerinden lpg de mevcut.benzin ve lpg li olması acaba sorun yaratırmı 1 ton yük tasırım maksimum.bu durumda uzun yolda 70 80 km sabit hızla lpg ve benzin tüketimi ne kadar olur ?

araç aşağıdaki linkte olan araçtır arkadaşlar gayet temiz ve bakımlı bir araç.fiyat olarakta biraz aşagıya cekilecek sizce degeri nasıldır acil fikirleriniz lazım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-ford-otosan-full-orjinal-190-lik-panelvan-40855959/detay

• Yapay Zekanın Yanıtı

190'lık Ford Transit Hakkında Bilgiler

Ford Transit 190, yük taşıma ve taşımacılık ihtiyaçları için tasarlanmış, çok yönlü bir panelvandır. 190 p modeli, 1997 yılında piyasaya sürülmüştür.

Teknik Özellikler

Ford Transit 190 p, 2,4 litrelik benzinli bir motora sahiptir. 136 beygir gücü ve 205 Nm tork üreten bu motor, 5 ileri manuel şanzımanla eşleştirilmiştir. Transit 190 p'nin yakıt tüketimi, yüke ve sürüş koşullarına bağlı olarak yaklaşık 11-13 litre/100 km'dir.

Transit 190 p, 3.398 mm dingil mesafesine sahip olup, 6,3 metreküp'lük bir kargo alanı sunar. Yük kapasitesi yaklaşık 1.100 kg'dır.

Özellikler

Transit 190 p, konfor ve güvenlik özellikleriyle donatılmıştır. Standart özellikler arasında klima, elektrikli camlar, hidrolik direksiyon ve ABS fren sistemi bulunur.

Kullanıcı Yorumları

Transit 190 p kullanıcıları genel olarak araçtan memnun olduklarını belirtmektedirler. Güçlü motoru, geniş kargo alanı ve dayanıklılığı övülen özellikler arasındadır. Ancak bazı kullanıcılar, benzinli motorun yakıt verimliliğinin daha iyi olabileceğini belirtmiştir.

Sonuç

Ford Transit 190 p, yük taşıma ve taşımacılık ihtiyaçları için uygun bir seçenektir. Güçlü motoru, geniş kargo alanı ve güvenlik özellikleri, onu zorlu işler için ideal kılar. Benzinli motorun yakıt verimliliği konusunda bazı endişeler olsa da, genel olarak Transit 190 p kullanıcıları araçtan memnun kalmaktadır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • up
  • ya mercedes bmw mi almam lazım 50 bin tl ye tavsiye istesem herkes yazacaktı buna eminim iyiki transit alıyorum kerkese
  • Dizeller sağlamdır, benzinliyi ilk defa görüyorum. İşini görecek mi yorum yapamayız. Umarım benzinl transit sahibileri bulursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyBlue -- 11 Mart 2011; 20:02:40 >
  • 2 tonluk Jeepler LPG de ortalama 40-50 krş yaktığını hesaplarsak tahmini bir değer çıkar.Paran dizele yetiyorsa onu al ama yetmiyorsa başka da çaren yoksa ihtiyacın da varsa alacaksın mecbur.
  • araç sahibiyle görüştüm km de 30 kuruş yakıyormuş lpg de benzinli olan transit büyük bir ihtimal alacagım
  • Ağır yük altına sokmayacaksanız eğer alınabilir. Aksi takdirde dizelini tercih etmeniz sizin için daha faydalı olacaktır
  • ortalama 1 ton yük tasıyacam uzun yolda 400 500 km mesafe için
  • benzinlisi sizi çok çok üzer.
    Yokuşlarda özelliklede yakıtta üzer.
  • dizellerde malesef bütçemi çok ama çok aşıyor yarın detaylı bir şekilde aracın sahibiyle görüşeceğim.zaten araç 1 ton yükle 400 km felan yol gidecek yolun büyük bir kısmı düz yol.onun dışında yük araçtan alınarak.400 500 kg ile kısa mesafelerde dagıtım yapılacak
  • nihayetinde bakımlı temiz ve orjinal bir araç olmasıda cezbediyor insanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dervişçimli

nihayetinde bakımlı temiz ve orjinal bir araç olmasıda cezbediyor insanı

Umarım işinizi görür. Uzun yol dert değil ama şehir içi sizin için biraz yorucu olacaktır. Bütçeniz buna yetiyorsa da yapacak bir şey yok tabii başka.
  • ya aslında 2000 2001 fiat scudo alabilirim 11 12 ye bir şekilde borca girerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dervişçimli

ya aslında 2000 2001 fiat scudo alabilirim 11 12 ye bir şekilde borca girerek

11-12 milyara dizel Transit de alabilirsiniz. Ağır yük altında Scudo'dan daha başarılı bir araç olduğu kesin.
  • Dizeller nasıl bütçeni çok ama çok aşıyor anlamadım ama örneğin şu araç 9 bin lira ve km side daha düşük. Adana-Mersin dolaylarında 10 bin altı mutlaka dizel Transit bulunur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-ford-otosan-araba-170-000-km-de-olup-98-model-120lcx-transittir-42221360/detay

Benzinlisini bilmiyorum ne kadar yaktığını sahibi 30 krş demiş bana fazla iyimser geldi sahibi izin verirse deneme yaparsınız.Depoyu LPG ile fuller 50 km kadar( tabi 50 minimum isterseniz daha fazla belirleyin) bir güzergah belirlersiniz ( gidiş-geliş) yine aynı benzincide depoyu fullersiniz aradaki doldurulan LPG fiyatını km ile kıyaslarsanız ( buradaki 50 km ) miktar ortaya çıkar.Eğer yakışı sizin için uygunsa alırsınız.

• tenekekutu

ilginiz için teşekkür ederim araştırmaya devam ediyorum gösterdiginiz aracıda inceleyecegim.peki scudo için ne düşünüyorsun ?
  • Ticaret için Transit daha uygun ( dayanıklılık ve maliyet)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Ticaret için Transit daha uygun ( dayanıklılık ve maliyet)

katılıyorum ama yüke tüplüsü gelir mi tahmin yürütemiyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.