Şimdi Ara

2.defa mezuna kalmak ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sınavda da istediğimi yapamadım ne yapsam bilmiyorum kafam bulandı mezuna kalmayı düşünenler gelin sohbet edelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kısaparliament -- 17 Haziran 2019; 11:50:11 >

• Hocam ben de senin gibiyim mezuna kalmayı düşünüyorum akraba baskısından dolayı herhalde boş bir bölüm yazıp kırık şekilde hazırlanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N3F3S -- 17 Haziran 2019; 11:53:27 >
  • N3F3S kullanıcısına yanıt
    Hayatının hatasını yaparsın. Akrabaları çevreyi çok takmaya göre yok kimse kimseyi çok umursadığı yok laf olsun diye konuşuluyor. Korkma, gücün ve dermanın varsa kal
  • Ben de mezuna kalmak istiyorum ama aile baskısından mecbur bir yer yazıp kırıkla hazırlanıcam. Geçen sene 370 bin yapmıştım bu sene yine geçen sene yaptığım hataları yaptım doğru düzgün fen çalışmadım sıralamam büyük ihtimal 160-180k arası gelecek hedefim seneye kırıkla 50-55k en kötü 80k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuffyus -- 17 Haziran 2019; 11:57:6 >
    Aynı sorun bende de var :( ne yapıcaz bilmiyorum daraldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kısaparliament -- 17 Haziran 2019; 11:56:58 >
  • Ben de ikinci mezun adayıyım.
    Nereden başlayacağımı, ayt mi tyt mi hiçbir şeyi de bilmiyorum.
  • Yapacak birşey yok ama hocam ağız torba değilki büzesin adamlar ya sabah işte çalışır akşam evde ders çalışırsın diyor ya da git diyor ben de en kötü il dışına gidip orada kafa rahatlığıyla yks ye çalışırım diye düşünüyorum.
    Sizi doğuran bakan anne baba kardeşlerden başka kimseye eyvallah dememek gerekiyor, aile içine bir şey diyemem ama akrabaları takmaya gerek yok
  • Bence mantıklı . İstemediğin bir yere gitmektense . Ben çevreme bakıyorum sırf gitmek için gidiyor millet e bir yere yerleşince her şey çözülüyor mu . Çoğu kişi unide tekrar hazırlanıyor . Yanlış bir bölüm ömür kaybettirir 4-5sene sonrasını düşünmek gerek mezun olunca işsiz kalacaksan ne anlamı var ozaman çok daha geç olur ve 4-5senen çöpe gider .
  • Haklısınız hocam ama bunu diyenlerin bazıları da ev ahalisinden olduğu için birşey diyemiyorum.

Neden hayatımın hatasını yaparım zaten obp 74 kırık ile hazırlanmak çok mu zor zaten yüksek bir hedefim yok 90-100k aralığını istiyorum tekrar mezuna kalırsam da.
    Kırıkla girmeni ben de önermem hocam bir şekilde ikna etmek lazım aileyi kırık zor iş bi de ünide olucaksın düşünmek lazım
  • Denilmesi yapılmasından daha kolay hocam ama bilmiyorum artık seneye de hazırlanayımda kırıkla olur kırıksız olur bilmem yeter ki bir sene daha deneyim şu sınavı.
  • Dostum senin bu düşünceni bu sene ben gerçekleştirdim...kırıkkale hukuka yerleşmiştim..2 ay falan gittim ısınamadım..kırıkla tekrar hazırlandım..ama zor oldu..3.senenin psikolojisi çok kötü oluyo..arkadaşların hep üniversitede sen hala sınava hazırlanıyorsun..kütüphanede falan 2 yaş küçük insanları gördükçe moralin bozuluyo..bir yandan aile baskısı..üstüne bir de kırık obp..ben 28k yapmıştım geçen sene..bu sene ham sıram en kötü 10k falan gelir ama kırık olduğu için yine aynı sıraya atacak..iyi düşünüp mantıklı karar vermek gerekir...o kafadaki günde 10 saat çalışırım parçalarım asarım keserim dönem başlayınca biraz havada kalıyo...eğer aileni ikna edebilirsen et ve bi sene daha hazırlan..izin vermiyorlarsa da git şehir dışı bi üniye yurda çık çalış orda...ben eve geliyodum hergün..o yüzden o ev baskını hissediyordum..son olarak hayat senin hayatın istersen 5 sene gir sınava ama istediğini yap..ailenin fikirlerini elbette al ama son kararı sen ver..

• hocam 3. sene mezuna kalmak zor iş bende kalacağım hiç böyle olmasını istemezdim kimse istemezdi ama oldu bir kere ilk önce bunu kabullenmek lazım sonra sonuçlar açıklanana kadar dinlenmek lazım kolay değil 2 sene bu baskıyla yaşamak dinlenmek lazım diyorum ama bir yandan boğucu sıcaklıklar bir yandan evdekilerin kafa ütülemesi dinlenecekmişim gibi durmuyor ama kafamı toparlamaya çalışıyorum

öncelikle şu bir hafta yatacağım full yatış rahat uyuyamadığım her anın acısını çıkaracağım geriye 3 hafta kalıyor roman okuyacağım böyle kişisel gelişim de alırım onları da okurum sonra kafamda kabataslak bir plan oluşturacağım böylelikle sene içinde zombi gibi oradan oraya ne yapacağım konuları nasıl yetiştireceğim derdim olmayacak planlı düzenli istikrarlı bir şekilde ilerleyeceğim tabii tüm bunları yaparken aklımda düşünme alanımın yarısını oluşturan bir soru var babama ne diyeceğim bir bölüm yaz git mi diyecek evden mi kovacak kafam allak bullak

• Hocam işte ikinci dediğinizi düşünüyorum iki yıllık ya da 4 yıllık oturduğum yer dışında basit bir bölüm yazıp gittiğim yerde çalışmayı düşünüyorum ama hayırlısı olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.