Şimdi Ara

2 SENE UNI SINAVINA HAZIRLANDIM.YGS ONCESI TAVSIYELER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle nacizane size tavsiyelerim olacak.Belki kiminize göre netlerim kötüdür kiminize göre iyidir ama ben tecrübelerimden yola cıkarak size birkaç tavsiyede bulunacağım.
    Marmara Universitesi Dis Hekimligini kazandım 2014 senesinde.
    2013 YGS Netlerim
    TR:27,5
    SOS:15,25
    MAT:32,75
    FEN:31,25
    2014 YGS Netlerim
    TR:35
    SOS:22,5
    MAT:35
    FEN:30
    Ilk olarak sunu belirtmeliyim ki YGS tamamen psikolojik bir savastir.YGS nin iyi gecmesi sizi motive de edebilir rehavet de verebilir.Bunu dengelemeniz gerekir.Ayni sekilde kotu gecmesinde de uzulmemeniz gerekir.Cunku cok buyuk bir katkisi yok.Ilk senemde bi arkadasim 87.000 den 14.000 e cekti.Ayni sekilde baska bir arkadasim 20.000 den 7.000 e.
    Benim 2.sene 1.senedeki hatalarimdan cikardigim ders ve süremin yetmemesinden dolayi olan sıkıntımdan yaptıgım taktikler stratajiler(Ilk senemde sosyali yetistiremedim.ikinci sene tüm sınavi bitrdigimde 15 dakikam vardı.Sosyal netinin dusuklugu sosyale calismadigimdan)
    1.TURKCEYLE BASLA
    "TURKCEDE KESINLIKLE 1 PARAGRAFI 2 DEFA OKUMA.KENDINI VER HIZLI VE TEK SEFERDE OKU.ILK ONCE SIKLARI OKU SONRA PARAGRAFI."YAPAMAZSAN KAFAN ALMAZSA HEMEN GEC AMA FAZLA UZERINDE DURUP DUSUNME NORMALDE CEVAP BASITTIR VE ILK DUSUNDUGUN SIK DOGRUDUR.YANI TURKCEYI TEK SEFERDE OYALANMADAN BITIR.BU DEDIGIM SEKILDE YAPTIGINDA EN FAZLA 50 DAKKAN GECMIS OLUR.AMA NORMAL SARTLARDA 40 DAKKA DA BITER.
    2.HEMEN ZAMAN KAYBETMEDEN MATA GEÇ.
    "MATTA DA SORU KALIPLARINI IYI OGREN.GENELDE HEP AYNI BENZER SORULAR CIKAR.PROBLEM SORULARINA KADAR TEKLEMEDEN GIT.UZERINDE FAZLA DUSUCUNECEGIN SORULARI ATLA.PROBLEM SORULARINA GELDIGINDE SINAVDA EN FAZLA YAVASLADIGIN YER VE SINAVIN EN ZOR YERI.BU YUZDEN ORDA MATI BIRAK VE SOSYALDEKI DİN SORULARINA BAK.2 DAKKADA HEMEN ONLARI COZ.1 DAMLA SU IC VE MATTAKI SORULARA KALDIGIN YERDEN DEVAM ET.SAKIN VAKIT KAYBETME.GEOMETRI EN KOLAY DERS YGS DE GEO DUR.HIC KORKMA CUNKU SORULAR COK KOLAY.SORUYU GOREMEZSEN KAGIDI FALAN CEVIR.GEO DA VERILEN DEGERLERI HEMEN YERINE YAZ.BUDA EN FAZLA 60 DAKKANI GOTURUR.AMA NORMALI 50 DAKIKADIR.
    3.FEN VE SOSYAL KALDI.VE MAKSIMUM SURELERDE YAPSAN BILE EN AZ 50 DAKIKAN VAR.HEMEN FENE GEC TAKIR TAKIR FIZIK KIMYA VE BIOLOJI YI COZ.BILEMEDIGINI HEMEN GEC.FEN MAKSIMUM 40 DAKKA SURER.AMA NORMALI 30 DAKIKADIR.
    4.SOSYALE NORMALDE 40 DAKKAN KALIR.AMA MAKSIMUM SURELERI AYARLARSAN 10 DAKIKAN KALIR.SIMDI BOS BIRAKTIGIN SORULARA BAK.HIZLICA TELAS YAPMADAN.BU 10 DAKKA ONLAR ICIN RAHAT YETERLI OLACAKTIR.TR DE VE FENDE SANA YAKIN OLAN SIKKI ISARETLE MATTA YAPAMADIYSAN BOS BIRAK.EGER SUREN KALIRSA SOSYALE Kİ NORMAL SUREYLE YAPRSAN 20-30 DAKKAN KALIR.SOSYALI DE HEMEN HIZLI BI SEKILDE YAP EN FAZLA SOSYAL 20-25 DAKKA SURER.CUNKU DINI DE ONCEDEN YAPMISTIN.
    5.EGER SUREN KALIRSA KITAPCIGI KONTROL ET HEMEN SOYLE BI GOZ GEZDIR.EN SON YAPAMADIGIN YA DA AKLINDA SORU ISARETI KALANLARA BAK.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.