Şimdi Ara

20 lik dislerinize dokunmayin!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar 20 lik disleriniz size sıkıntı cikarmiyorsa cektirmemenizi tavsiye ediyorum neden derseniz en basit ornegiyle ilerde kopru yaptirmaniz gerekirse o 20 lik disiniz kullanilabiliyor. herkesin fazladan sanip cektirdigi o dis oyle gereksiz degil. size sorun cikarmiyorsa ilerde cikarir diyip hemen cektirmeyin sakin. ilerde sorun yaparsa cektirirsiniz ama sebepsiz yere cektirirseniz ilerde cok pisman olabilirsiniz.
    tip ogrencisi olarak goruslerimi ve deneyimlerimi paylastim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BiG DentoN

arkadaslar 20 lik disleriniz size sıkıntı cikarmiyorsa cektirmemenizi tavsiye ediyorum neden derseniz en basit ornegiyle ilerde kopru yaptirmaniz gerekirse o 20 lik disiniz kullanilabiliyor. herkesin fazladan sanip cektirdigi o dis oyle gereksiz degil. size sorun cikarmiyorsa ilerde cikarir diyip hemen cektirmeyin sakin. ilerde sorun yaparsa cektirirsiniz ama sebepsiz yere cektirirseniz ilerde cok pisman olabilirsiniz.
    tip ogrencisi olarak goruslerimi ve deneyimlerimi paylastim.

bana hiç bi zarari yokken ankara üniversitesi tip fakültesi hastanesinde çekmek istemişlerdi randevuya gitmemiştim bende ne gerek var çekilmesinde diye ..hem bi de o kadar acı ameliyat falan .sağol dostum içimi rahatlattın

• Diş teli takılacaksa çekilmesi daha doğru olur. Ve fırçalaması zor oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

Diş teli takılacaksa çekilmesi daha doğru olur. Ve fırçalaması zor oluyor.

yapilacak operasyona gore doktorunuza danisin gerek yoksa hic dokunmayin 20 lik dislerinize. disler cok onemli.

• Katılıyorum. Bu diş hekimleri kasaba döndü be bir de dişi kurtarmaya çalışsalar gam yemicem. Hemen çekelim abi sonra implant yapalım abi sonra...
  • insanları yalan yanlış bilgiler yönlendiriyorsunuz, diş hekimi eğer bu 20 yaş dişi çekilmeli diyorsa çekilmelidir, aksi halde ileride zararını çok çekersiniz ki zaten artık implant varken ne köprüsü, gerçi 900 liraya köprü yaptırmak varken daha sağlıklı diye implanta 3000 verecek bir millet değiliz, ömrümüz uzmasa da olur, bizim cebimizden para çıkmasın yeterli :) bir arkadaşım geçen diş hekimi çocuğunun kurtarılabilecek dişini çekmediği için doktora saldırdı, hem de sadece 30 lira için, 100 liraya dişi kurtarmak varken 70 lira çektirmek istedi ve doktorun buna vicdanı el vermedi diye saldırıya uğradı bir a.la..ız tarafından...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 20 Eylül 2013; 16:33:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SosyalNet

insanları yalan yanlış bilgiler yönlendiriyorsunuz, diş hekimi eğer bu 20 yaş dişi çekilmeli diyorsa çekilmelidir, aksi halde ileride zararını çok çekersiniz ki zaten artık implant varken ne köprüsü, gerçi 900 liraya köprü yaptırmak varken daha sağlıklı diye implanta 3000 verecek bir millet değiliz, ömrümüz uzmasa da olur, bizim cebimizden para çıkmasın yeterli :) bir arkadaşım geçen diş hekimi çocuğunun kurtarılabilecek dişini çekmediği için doktora saldırdı, hem de sadece 30 lira için, 100 liraya dişi kurtarmak varken 70 lira çektirmek istedi ve doktorun buna vicdanı el vermedi diye saldırıya uğradı bir a.la..ız tarafından...

mesajimi dogru okuyun lutfen.
    cekilmesi gerekiyorsa elbette cekilmeli. benim anlatmak istedigimse halkin durduk yere sirf baskalarindan duyduklariyla hareket ederek 20 lik dislerini cektirmek istemeleri.
    ben bu duruma dikkat cekmek istedim.

• BiG DentoN B kullanıcısına yanıt
    Ama bu tarz bilgileri tam açıklamadan verirseniz aşağıda örneğini gördüğümüz yorumlar gibi yorumlar gelir. Zaten merak etmeyin hiç bir doktor da hastası dişinin çekilmesini istiyor diye çekmez... Zaten hergün televizyonlarda olsun haberlerde olsun yalan yanlış bilgilerle kandırılıyor ve olayı daha çok dallanıp budaklandırıyor.

Örnek olarak haberlerde günlerdir verilen yalan bir haber var Amalgam hakkında... işin gerçeği ise;http://tdb.org.tr/tdb/v2/haber_goster.php?id=1648

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 3 Ekim 2013; 15:01:11 >
  • sağ tarafımdaki gömülü 20 lik dişi askerde çektirdim ama ne çektirme doktor yarım saat uğraştı en sonunda çekti ama sinirimi zedelemiş alt dudağımın yarısı 6 ay uyuşuk kaldı. sol tarafımdaki gömülü 20 lik bu günlerde dışarı doğru çıkmaya başladı yemek yerken ve sağ yanağımı ısırıyorum. çektirmeyede korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Ray // 7

Katılıyorum. Bu diş hekimleri kasaba döndü be bir de dişi kurtarmaya çalışsalar gam yemicem. Hemen çekelim abi sonra implant yapalım abi sonra...

O şekilde doktorlarda çokça türedi.Önüne geleni ameliyat ediyorlar.Diş konusunda gördüğüm sahtekarlıkları yazsam kitap olur.

En son gittiğimde kanal dolguyu geçirmeye kalktı sözde doktor,halbuki oraya kanal dolgu gerekmiyordu bunu ben bile biliyorum.Kendi doktorumun gelmesini bekledim geldi normal dolgu yaptı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avangard

sağ tarafımdaki gömülü 20 lik dişi askerde çektirdim ama ne çektirme doktor yarım saat uğraştı en sonunda çekti ama sinirimi zedelemiş alt dudağımın yarısı 6 ay uyuşuk kaldı. sol tarafımdaki gömülü 20 lik bu günlerde dışarı doğru çıkmaya başladı yemek yerken ve sağ yanağımı ısırıyorum. çektirmeyede korkuyorum.

devlete ait kurumlarda malzeme yetersizliğinden dolayı bazen problem çıkabilir, geçmiş olsun. Ama doktoruma sorduğum kadarıyla normalde de bazen böyle şeyler olabilirmiş. En büyük sıkıntı, ben çektirmediğim 20 yaş dişim yüzünden bir öndeki dişi de çektirmek zorunda kalmıştım... O dişin köküne dayal olduğu söylenmişti, sallamıştım, daha doğru kormuştum... Sonra önündeki dişi de kaybedince, köke dayalı olduğu yerden kök erimiş gitmiş, köprü dahi yaptıramayacak duruma geldim.... Eriyen kökün parçası da alınırken kemiğin bir kısmı da oluşan kistle beraber kaldırıması gerekti... İmplant yapabilmek için vucudumun başka bir yerinden kemik alındı oraya kondu... Zamanında 1 ameliyat olmak varken 3 ameliyat oldum ve yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede implant üstü dişime kavuştum... Ama işimi sağlama alıp özel bir muananade yaptırdım... Snuç süper oldu, gerçi amerikan malı sarf malzeme ile bana bir diş 2000 dolara mal oldu ama değdi... Kadıköyde bir yere gitseydim aynı malzemelerde 3bin dolar civarı tutacaktı ama :)

Bu zaman zarfında hiç ağrı duymadım diyebilirim, sadece ameliyatlardan sonra ki gün bir şişlik oldu suratımda doktor bir yazdı, eczaneden alıp sağlık ocağında yaptırdıktan 1 saat sonra geçti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 5 Ekim 2013; 0:22:57 >

• Özellikle bu başlığı aradım, buldum. Az önce 1 saat var yok, sol üstteki üçüncü 20'lik dişimi çektirdim.

Çenesi dar olan ve yan dişlere tehdit oluşturan şahıslara kesinlikle tavsiyemdir. 3 senedir 3. diş çekildi ve baya tecrübelendim beyler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.