Şimdi Ara

2000 Model X5 4.4 alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
31.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    59.000TL'ye 165bin kmde 4.4 benzin + LPG'li BMW X5 almak mantıklı bir iş midir?
    Yoksa çok mu başım ağrır?
    Vergi zaten yüksek ancak başka masraf çıkarır mı?
    Bir de 4.4 motor LPG ile şehir içinde ne kadar yakar yaklaşık?

• Yapay Zekanın Yanıtı

2000 Model BMW X5 4.4 Alınır mı?

2000 model BMW X5 4.4, SUV pazarında popüler bir seçenek olmaya devam ediyor. Fakat bu aracı satın almayı düşünüyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli faktörler bulunmaktadır.

Performans ve Güvenilirlik

BMW X5 4.4, güçlü bir 4,4 litrelik V8 motora sahip olup etkileyici bir performans sunar. Ancak, bu motor bazı kronik sorunları nedeniyle bilinmektedir. Bu sorunlar arasında zamanlama zinciri sorunları, soğutma sistemi arızaları ve yağ sızıntıları yer almaktadır.

Yakıt Tüketimi

BMW X5 4.4'ün yakıt tüketimi oldukça yüksektir. Özellikle şehir içi sürüşlerde ortalama 15-17 litre/100 km yakıt tüketmektedir. LPG dönüşümü yakıt masraflarınızı düşürebilir, ancak bu dönüşümün aracın performansını ve güvenilirliğini etkileyebileceğini unutmamalısınız.

Diğer Hususlar

2000 model BMW X5 4.4 artık oldukça yaşlı bir araçtır. Bu nedenle, satın almadan önce aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız:

• Bakım maliyetleri: Yaşlı araçların bakım maliyetleri genellikle daha yüksektir.
    • Yedek parça bulunabilirliği: Bazı yedek parçaların bulunması zor olabilir.
    • Güvenlik özellikleri: 2000 model araçlar, günümüz standartlarına göre sınırlı güvenlik özelliklerine sahiptir.

Sonuç

2000 model BMW X5 4.4, güçlü performansı ve lüks özellikleriyle çekici bir seçenek olabilir. Ancak, kronik sorunlar, yüksek yakıt tüketimi ve yüksek bakım maliyetleri gibi bazı dezavantajları da vardır. Bu faktörleri dikkatlice tartmalı ve bu aracın sizin için uygun olup olmadığına karar vermelisiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • bence 2005 -06 civarı 5 serisi al daha keyfli binersin her açıdan üstelik genç bir aracın olmuş olur...
    5.30 tercih edersen harika olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert107

bence 2005 -06 civarı 5 serisi al daha keyfli binersin her açıdan üstelik genç bir aracın olmuş olur...
    5.30 tercih edersen harika olur...
    ır ama binilmez km de 1 ile 1,5 tl yakar affetmez
  • 2.0 benzinli otomobil kadar yakar. Piyasası öyledir belki ama 12 yaşında hiçbir araba 59.000 TL etmez bence. Parça bakımı özel BMW servisi tanıdığın varsa çok masraflı olmaz. Vergisi kasko değerinin %5'i olayından çok da fazla olmaz.
    Ben olsam alır mıyım? 25.000 TL'ye alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydar_007

ır ama binilmez km de 1 ile 1,5 tl yakar affetmez

Alıntıları Göster
    LPG ile bilmemde 4.4 litrelik 286 hp lik motor 5 ileri otomatik vitesle şehir için de 20 lt den aşağı yakmaz. ortalama tüketim en ideal 13-15 aralığıdır. V8 motor oldukça sürüş keyfi yüksek klasik atmosferik bir makinedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdrive

LPG ile bilmemde 4.4 litrelik 286 hp lik motor 5 ileri otomatik vitesle şehir için de 20 lt den aşağı yakmaz. ortalama tüketim en ideal 13-15 aralığıdır. V8 motor oldukça sürüş keyfi yüksek klasik atmosferik bir makinedir.

Alıntıları Göster
    60 Bin Tl vermek çok çok büyük hata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot206WRC

2.0 benzinli otomobil kadar yakar. Piyasası öyledir belki ama 12 yaşında hiçbir araba 59.000 TL etmez bence. Parça bakımı özel BMW servisi tanıdığın varsa çok masraflı olmaz. Vergisi kasko değerinin %5'i olayından çok da fazla olmaz.
    Ben olsam alır mıyım? 25.000 TL'ye alırım.

Bu araca verilebilecek en iyi rakamdır, 25bin.
    Benzinde 50 liraya 30 km yapabilen (istanbul-kullanım) ve bu araca yatıracağınız benzin+vergi gibi ekstra masrafları göz önünde bulundurulduğunda, güncelliğini yitirmiş olması ile çevrede ve performansda hiç bir tatmin edici yönü yokken para yatırmak ve o masrafların riskini 50bin gibi bir rakamla girmek delilik olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: picotronics

Merhaba.

Prestij için araç sorunsuzsa alınabilir.Ülkemizde X5 size birçok yerde farklı bir statü kazandırır.Vergi ve yakıt beni üzmez diyorsanız ve araç 165.000'de ise lpg ile gayetde güzel binilir.Ama 12 yaşında aracın 165bin olması düşündürücü.Galeriyse %95 km düşürülmüştür.

Ekleme 4.4i X5 şehiriçi Ankara trafiğinde 15 litre sıkışırsa 20 litre yakıyor.Şehir dışı ise 10 litrelere kadar düşer.Lpg ile şehiriçi 40kr yaktığını iddia edenler var.
    En önemli nokta 7700 TL olan yıllık mtvsi gelecek yıl 3400'e düşecek araç sizde 3 yıl kalsa 15bin vergi ödeyeksiniz.Devlet size müteşekkir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 18 Şubat 2012; 2:34:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Merhaba.

Prestij için araç sorunsuzsa alınabilir.Ülkemizde X5 size birçok yerde farklı bir statü kazandırır.Vergi ve yakıt beni üzmez diyorsanız ve araç 165.000'de ise lpg ile gayetde güzel binilir.Ama 12 yaşında aracın 165bin olması düşündürücü.Galeriyse %95 km düşürülmüştür.

Ekleme 4.4i X5 şehiriçi Ankara trafiğinde 15 litre sıkışırsa 20 litre yakıyor.Şehir dışı ise 10 litrelere kadar düşer.Lpg ile şehiriçi 40kr yaktığını iddia edenler var.
    En önemli nokta 7700 TL olan yıllık mtvsi gelecek yıl 3400'e düşecek araç sizde 3 yıl kalsa 15bin vergi ödeyeksiniz.Devlet size müteşekkir :)

Aracın şu an yıllık vergisi 3.484TL.
    Zaten kasko tutarı da 58bin TL ve vergi %5'ini geçemez olayı sayesinde 3.000TLye iniyor.
    Vergi çok problem değil çünkü 2000 motor yeni bir araç da alsam 2.000TL civarında vereceğim.

Benim asıl düşündüğüm, çıkarabileceği masraflar ve bakım ücretleri.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Merhaba.

Aracın şu an yıllık vergisi 3.484TL.
    Zaten kasko tutarı da 58bin TL ve vergi %5'ini geçemez olayı sayesinde 3.000TLye iniyor.
    Vergi çok problem değil çünkü 2000 motor yeni bir araç da alsam 2.000TL civarında vereceğim.

Benim asıl düşündüğüm, çıkarabileceği masraflar ve bakım ücretleri.

Alıntıları Göster
    avantajlı bir tarafını göremedim ben eski, yakıt, vergi, pahalı parça + bakım gideri..

• quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN

avantajlı bir tarafını göremedim ben eski, yakıt, vergi, pahalı parça + bakım gideri..

Alıntıları Göster
    ben olsam almam
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

ben olsam almam

Alıntıları Göster
    Binilir

Kronik sorunu yok bu araçların

Ancak ucuza gösteriş olmaz bunu unutmayın.
  • quote:

ben olsam almam

Alıntıları Göster
    İlla X5 alacaksanız tutulan modellerden alın. Mesela 3,0 motor. 3,0 yeterli gelmez mi? Ne yapacaksınız 4,4ü

İllede 4,4 derseniz fiyat km olarak daha uygunu var..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-full-full-x5-inanilmaz-temizlikte-59300209/detay

Bahsettiğiniz araçta bu sanırım ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-sahibinden-cok-temiz-bmw-x5-siyah-ici-bej-full-full-prins-lpg-73017127/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 18 Şubat 2012; 18:12:03 >

• quote:

ben olsam almam

Alıntıları Göster
    X serisinin daha güncellerine bakın. X1 X3 gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN

Alıntıları Göster
    Almanya'da hurdaya ayırıyorlar bunları. Bilginize.
  • kim satıyorsa sizi 10.000 tl kazıkladığı kesin. 2001 modeline bile max. 50.000 tl verilir ayrıca 2001'ler 2000 modelle aynı vergi diliminde olup genelde daha dolu olanları bulunabiliyor (spor paket-3 kollu spor direksiyon, tv-navigasyon vs)

quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

milli geliri türkiye'nin 10 katı olup sıfır km X5'in de türkiye fiyatının yarısından daha ucuza satıldığı ülkeyle kıyaslamanız abes olmuş.

bu ülkede 10 yaşında ve değeri hala 50.000 tl olan bir aracı Sabancı bile hurdaya ayırmaz merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 18 Şubat 2012; 18:39:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FX35

kim satıyorsa sizi 10.000 tl kazıkladığı kesin. 2001 modeline bile max. 50.000 tl verilir ayrıca 2001'ler 2000 modelle aynı vergi diliminde olup genelde daha dolu olanları bulunabiliyor (spor paket-3 kollu spor direksiyon, tv-navigasyon vs)

quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

milli geliri türkiye'nin 10 katı olup sıfır km X5'in de türkiye fiyatının yarısından daha ucuza satıldığı ülkeyle kıyaslamanız abes olmuş.

bu ülkede 10 yaşında ve değeri hala 50.000 tl olan bir aracı Sabancı bile hurdaya ayırmaz merak etmeyin.

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-x5-oldukca-temiz-bakimli-1-sinif-bir-arac-turbo-dizel-74010725/detay

biraz daha pahalı 3.0 d. yaş olarak da yakıt olarakta çok daha avantajlı

• quote:

Merhaba.

Aklından zorun varsa kaçırma hemen al..papazı bulmak için ideal bir yaklaşım olur....
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakorsansakal

quote:

Merhaba.

Aklından zorun varsa kaçırma hemen al..papazı bulmak için ideal bir yaklaşım olur....
    adam portakaldan faydalanmış sana posasını güzel fiyattan giydirmeye çalışıyor, al "0" araç bak keyfine. Ne yapacaksın 160.000 deki aracı
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakorsansakal

quote:

Merhaba.

ayrıca hyundai sıfır ix35 54.500 2012 model
    kia sportage 2012 1.6 gdi 57.800.. bunları düşün. hala almadıysan umarım almamışsındır. şuan 2001 x5 ler sahibinden de 44.000 satılıyor üstelik bu araçlar lpg li olursa kısa sürede motor yaptırmak zorundasın.. 100.000 km bakımları 17.800 tl tutuyor borusan da

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.