Şimdi Ara

37'' Philips içini açacağım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2,5 senelik 37'' Philips LCD televizyon alındığı günden beri 2 kere servise gitti ekran'da oluşan siyah toz ve lekeler sebebiyle. Sanırım bu serinin kronik sorunuymuş bu aldıktan çok sonra öğrenmiştim.

Şimdi garantisi bitti ve servise para vermek istemiyorum. Bilgisayarlardan anlarım fakat daha önce lcd bir tv'nin içini açmadım.

Direk açsam ekranda oluşan o lekeleri temizleyebilir miyim? Zor mudur bu işlem?

Not: Lekeler dışta değil, defalarca temizledik ama gitmiyor. Aslında renkli görüntülerde pek belli olmuyor ama beyaz ağırlıklı görüntülerde bir kaç yerde toz lekesi gibi bariz ortada. Servise 2 kere gitmiştim ve temizlenip getirmişlerdi. Onlar nasıl yapmıştır bu işlemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mshysteria -- 16 Nisan 2013; 19:01:48 >

• ön çerçeveyi söktüğünüz zaman direk çıkarabilirsiniz ama çok riskli elinizdede kalabilir . uzmanın elinden yapılması gerekir
  • Arka kapağı açsam, sonrasında kartlara falan dokunmadan kenarlardaki vidaları söküp, paneli kaldırıp öndeki koruyucu filme erişebilir miyim acaba? Bir de tüplü tv'lerdeki gibi çarpılma riski falan var mı acaba prize takılı değilken?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mshysteria -- 16 Nisan 2013; 22:16:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mshysteria

Arka kapağı açsam, sonrasında kartlara falan dokunmadan kenarlardaki vidaları söküp, paneli kaldırıp öndeki koruyucu filme erişebilir miyim acaba? Bir de tüplü tv'lerdeki gibi çarpılma riski falan var mı acaba prize takılı değilken?

sadece açıp cama arkadan erişilebilirliğinize bakın kontrol edin burdan size bu şekilde yardımcı olamıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.