Şimdi Ara

<<ACER ASPIRE AS9523WSMI >> YENİ 17 INCH 512MB EKRAN (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
1
Favori
28.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sisteminiz açılmıyor ise recovery menusune ulaşmak için;

Bilgisayar başladığında ALT+F10 a basın recovery menusu gelecektir

Bende enteresan bişey oldu..alt+f10 a bastığımda windows xp loader ekranı çıktı hayret yani...acaba 2 tane sistemmi kurulumu bunda?
  • arkadaşlar bide ısınma konusunda nasıl,yani acer lerde ısınma sorunu var felan diyolar.aşırı ısınma varmı ,özellikle oyunlarda ısınmadan kaynaklanan sorunlar oluyomu?
  • aşrı derecede ısınma yok gayet güzel...oyunlarda işte işlemci fanı çalışıyor..ekran kartınında fanı var o çalışıyormu bilmiyorum..oyun oynarken hiç bakmadım
  • Abiler bi yardım edin......''Create factory default disc'' ve ''Create driver and application backup disc'' in yedeğini aldım 3 DVD ama toplam 5.5 GB...1.DVD 3.9GB, 2. DVD 550 MB, Driver DVD 1.1 GB....10 GB olması gerekmiyor muydu??? bir de ''Create System Configiration.....diye bi şık var (10 GB diyor), onu da yedeklememiz gerek ?????? Kulanmaya başlamak istiyorum artık..... Verify yaptırmadım, ilkinde ne olduğunu bilmediğim için dondu sanıp sistemi kapattım...Sonra tekrar verify kutucuğundaki işareti kaldırıp yedek aldım...Ama DVD'leri tek tek masaüstüne kopyaladım, hepsini okudu, olmuştur sanırım...Bir de üstteki system tray'de 'eRecovery Backup' yazan icon şimdi 'No Backup...vs..' yazıyor...Normal mi herşey? Sonradan bi sorun çıkarsa gidip boş yere orjinal vista almak istemiyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperio -- 30 Ocak 2008; 20:29:45 >

• Selamlar,

ben de bugün M.köy şubesindeki son 2 makinadan birini aldım. Hayırlı olsun ;-)

Fakat kasada çizikler var. Klavye ile ekranın arasındaki siyah ve gri bölgede, tüm hat boyunca çizikler var. Nokta nokta boyalar kalkmış ve tırnakla bol bol çizilmiş gibi..
    Nasılsa çizilecekti diyerek boş mu versem yoksa yarın değiştirmeye mi gitsem? Son aletler kalmış gerçi, yarın gittiğimde değiştirecek ürün kalmadı da diyebilirler.

Bir de biraz teknolojik olacak ama, bu alete bir şekilde, esata harici sabit sürücü takmak mümkün mü acaba, 2. sata çıkışını bi şekilde dışarıya esata olarak taşıyarak mesela?

Bu arad touchpaddek, 3. özel tuşun hastası oldum :-)
  • arkadaşlar makine iyide buna kesinlikle xp kurmam lazım.driverlarını aradım ama hiç bir yerde bulamadım bi yardım lütfen.makineye xp kuran varsa.
  • oyunlarda kesinlikle aşırı ısınma yok..saatlerce carbon oynadım aşırı ısınma yok..tabikide ben eski bir toshiba kullanıcısı olduğum için toshibaya göre fazla ısınmadı diyorum..birde hdd'den ses gelmesinin sebebi laptopun aşırı sessiz olmadısır..hd'den başka biryerden ses gelmiyor..arada bir fandan geliyor..bluetooth göstergesi ve tuşu olmamasına rağmen bluetotth olmaması çok komik bir durum..ayıyetten benim laptoptada oldukça çizik var...alacak arkadaşlar iyice inceleyip alsınlar
  • En azından tek diilmişim çizik konusunda.. Nazar boncuğu olsun ;-)

Ben de kullanıyorum makinayı bi kaç saattir, kucağıma aldım oyun oynuyorum, sağ alt bölgede bi ısınma oluyo ama çok da rahatsı edici diil, arada biraz yer değiştiriyorum geçiyo. Onun dışında en azından şimdilik ısınma problemim yok. Kaç dereceye çıktığını parçaların bilemiyorum ama tabii..

HD'nin sesi beni rahatsız etmiyo, bilakis hoşuma gidiyo aslında çalıştığı zamanlar için. Masaüstümdeki 5400 rpm HD'den daha sessiz yine de, bence ideali bu, HD'nin çalıştığını anlamalı insan :-) Lakin beni rahatsız eden, HD'nin durduk yere çalışması. Hiç bi şey yapmazken bilgisayar, HD çalışıyo neredeyse sürekli, ne yapıyo anlayamadım..
    İnşallah vista'dan dolayıdır da XP'ye geçersem sakinleşir..

Hoparlör çok canavar, beklediğimden iyi çıktı. Genelde sonuna bile kökleseniz doğru dürüst ses çıkmıyo notebooklarda ama bunda öyle diil maşallah.
    İlk izlenimlerim bunlar benim naçizane.

Bir de, bu recovery işi tam olarak nasıl işleyecek, biri anlatabilirse.. Notebook jargonuna yabancıyım da biraz.. Takur tukur kullanıyorum şu anda bilgisayarı ama önce recovery mecovery mi ayarlamak gerekirdi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersagun -- 31 Ocak 2008; 2:04:17 >

• urunu bugun teknosada enıne boyuna ınceledım

soylekı: ekran parlaklıgı ne fazla ne az, yanı bıraz tam ıdeal ( ama fılm ızlerken daha parlak olamaması kotu)

klavye tam boy rahat tuslar

ses cıkısı ortlama kalıtede sonucta harman kardon degıl, gayet yeterlı

ekran kartı testlerıne baktım

bu kart asla 8700gt den hızlı degıl kanımca,

oyun testlerınde 8600gt den %5-10 daha hızlı cıkarıyor sonuc oda 256 bıt bır kart oldugundan dolayı

ama su varkı: 1.83 ghz 2 mb cpu 7900gs vga + 1440*900

2.4 ghz lık 4 mb onbelleklı 8600gs+ 1280*800 ye gore oyunlardakı hız farkının cok olucagına ınanmıyorum, 256 bıt den dolayı ve ozellıkle open gl oyunlarda 7900gs hızlı sonuc verıcektır ama 3d uygulamarında 8600gs + CPU faktoruyle 7900gs yı gecebılır

agırlık cok sorun degıl ortlama 600-700 gr arası daha agır 15.4 luk modellere gore ama malum 5cm lık ekran buyuklugu + kasa buyuklugu bayagı genıs omuzda cantada buyuk olucagından sırt cantası lazım

ama hala karar vermıs degılım,

asus f3sv ıle bu acer arasında kaldım

asus f3sv: 2.4 ghz 4mb keş
    250 gb hdd
    15.4 ekran
    8600gs
    4965(wifi N ) ag kartı
    mavidiş
    parmak okuyucu
    2.9 kg

bıraz daha kotu bır plastık kullanımı kasa yapısı

+hedıye canta+ fare
    acer a gore one cıkan ozellıklerı

acer da :
    1.83 2mb keş
    160 gb hdd
    17" ekran
    7900gs
    3945(wifi b/g) ag kartı
    3.5 kg

kasa yapısı bana saglam gıbı geldı

+ hedıyesı mevcut degıl
    bu ıkı urun de aynı fıyat suan

uzun vadelı 3-4 yıl kullanım ıcın hangısı mantıklı tam kestıremıyorum

dx10 destegı ozellıkle SM 4.0 destegı onemlı bır olay ama vga yınede hızlı degıl,

oldukca kararsız kaldım sızce hangısı daha mantıklı soncuta ıkısıde 1199 dolar

• quote:

Orjinalden alıntı: tersagun

Selamlar,

ben de bugün M.köy şubesindeki son 2 makinadan birini aldım. Hayırlı olsun ;-)

Fakat kasada çizikler var. Klavye ile ekranın arasındaki siyah ve gri bölgede, tüm hat boyunca çizikler var. Nokta nokta boyalar kalkmış ve tırnakla bol bol çizilmiş gibi..
    Nasılsa çizilecekti diyerek boş mu versem yoksa yarın değiştirmeye mi gitsem? Son aletler kalmış gerçi, yarın gittiğimde değiştirecek ürün kalmadı da diyebilirler.

Bir de biraz teknolojik olacak ama, bu alete bir şekilde, esata harici sabit sürücü takmak mümkün mü acaba, 2. sata çıkışını bi şekilde dışarıya esata olarak taşıyarak mesela?

Bu arad touchpaddek, 3. özel tuşun hastası oldum :-)

çizik olan yerlerde jelatinler olmalı jelatinleri sök ...bendede çizik gibi bişeler vardı jelatinin üstündeymiş onlar..bende öleydi sendede öledir umarım

• quote:

Orjinalden alıntı: The_WeB

urunu bugun teknosada enıne boyuna ınceledım

soylekı: ekran parlaklıgı ne fazla ne az, yanı bıraz tam ıdeal ( ama fılm ızlerken daha parlak olamaması kotu)

klavye tam boy rahat tuslar

ses cıkısı ortlama kalıtede sonucta harman kardon degıl, gayet yeterlı

ekran kartı testlerıne baktım

bu kart asla 8700gt den hızlı degıl kanımca,

oyun testlerınde 8600gt den %5-10 daha hızlı cıkarıyor sonuc oda 256 bıt bır kart oldugundan dolayı

ama su varkı: 1.83 ghz 2 mb cpu 7900gs vga + 1440*900

2.4 ghz lık 4 mb onbelleklı 8600gs+ 1280*800 ye gore oyunlardakı hız farkının cok olucagına ınanmıyorum, 256 bıt den dolayı ve ozellıkle open gl oyunlarda 7900gs hızlı sonuc verıcektır ama 3d uygulamarında 8600gs + CPU faktoruyle 7900gs yı gecebılır

agırlık cok sorun degıl ortlama 600-700 gr arası daha agır 15.4 luk modellere gore ama malum 5cm lık ekran buyuklugu + kasa buyuklugu bayagı genıs omuzda cantada buyuk olucagından sırt cantası lazım

ama hala karar vermıs degılım,

asus f3sv ıle bu acer arasında kaldım

asus f3sv: 2.4 ghz 4mb keş
    250 gb hdd
    15.4 ekran
    8600gs
    4965(wifi N ) ag kartı
    mavidiş
    parmak okuyucu
    2.9 kg

bıraz daha kotu bır plastık kullanımı kasa yapısı

+hedıye canta+ fare
    acer a gore one cıkan ozellıklerı

acer da :
    1.83 2mb keş
    160 gb hdd
    17" ekran
    7900gs
    3945(wifi b/g) ag kartı
    3.5 kg

kasa yapısı bana saglam gıbı geldı

+ hedıyesı mevcut degıl
    bu ıkı urun de aynı fıyat suan

uzun vadelı 3-4 yıl kullanım ıcın hangısı mantıklı tam kestıremıyorum

dx10 destegı ozellıkle SM 4.0 destegı onemlı bır olay ama vga yınede hızlı degıl,

oldukca kararsız kaldım sızce hangısı daha mantıklı soncuta ıkısıde 1199 dolar

17 inch istemiyosan asusu al derim(bu aceri kötülediğim anlamına gelmez:)

• quote:

Orjinalden alıntı: imperio

Abiler bi yardım edin......''Create factory default disc'' ve ''Create driver and application backup disc'' in yedeğini aldım 3 DVD ama toplam 5.5 GB...1.DVD 3.9GB, 2. DVD 550 MB, Driver DVD 1.1 GB....10 GB olması gerekmiyor muydu??? bir de ''Create System Configiration.....diye bi şık var (10 GB diyor), onu da yedeklememiz gerek ?????? Kulanmaya başlamak istiyorum artık..... Verify yaptırmadım, ilkinde ne olduğunu bilmediğim için dondu sanıp sistemi kapattım...Sonra tekrar verify kutucuğundaki işareti kaldırıp yedek aldım...Ama DVD'leri tek tek masaüstüne kopyaladım, hepsini okudu, olmuştur sanırım...Bir de üstteki system tray'de 'eRecovery Backup' yazan icon şimdi 'No Backup...vs..' yazıyor...Normal mi herşey? Sonradan bi sorun çıkarsa gidip boş yere orjinal vista almak istemiyorum....

şimdi arkadaşım o 3dvd yedeğini bende aldım...diğerine gelince...create system configration şıkkı bende ilk aldığımda 21 gb idi...ama program vs kurunca bu 32 gb oldu..yani demekki o şık tüm sistemi yedekliyo..içinde oyun winamp kurulu şekilde...o yüzden ben o yedeği almıaycağımm..üsttede belirtiğim gibi...bilgisayarınıza visür vs bulaştığında...

bilgisayar yeniden başladığında alt+f10 yaparak ordaki menuden fabrika ayarlarına tekrar geri dönebilirsiniz...yani o dediğin kısım bende 32 gb mı ne nerden baksan 8dvd :S:S
    driverleri aldık...factory default discte aldık bence yeterli gibi...tabi bu konuda daha detaylı bilgisi olanlar bizi aydınlatırsa sevinirim.

•  <<ACER ASPIRE AS9523WSMI >> YENİ 17 INCH 512MB EKRAN

ekran kartının resmi

buda mobile ekran kartları benchmark listesi

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

• quote:

Orjinalden alıntı: technologies

<<ACER ASPIRE AS9523WSMI >> YENİ 17 INCH 512MB EKRAN

ekran kartının resmi

ekran kartına bakarak çıkarılıp takılabilir gözüküyo..b ekran kartı eski kalınca acaba bunun yerine başka bi kart taklmazmı

• http://www.hizli-al.com/uruninceleme.aspx?urunid=30.001.1177.0074#tablar

Bir de böyle bir makina var arkadaşlar. Acaba bunu alsak daha sonra RAM ve ekran kartı takviye edebilir miyiz? Acemiliğimi affedin. Daha önce hiç laptopum olmadı da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imaginary -- 31 Ocak 2008; 23:02:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mucox67

quote:

Orjinalden alıntı: technologies

ekran kartının resmi

ekran kartına bakarak çıkarılıp takılabilir gözüküyo..b ekran kartı eski kalınca acaba bunun yerine başka bi kart taklmazmı

notebook da cogu sey takıp cıkarılabılır ama sorun, kart buyuklugu + sogutma

aynı boyda ve aynı ısı dagılımı yapan baska bır geforce 8xxx serısı bulursanız neden olmasın

• arkadaslar benimde makina geldi, muthis bi alet, hard disk calısırken ses yapıyo ama diger arkadaslara katılıyorum aletin fanları cok sessiz bu yuzden hd sesli gibi duyuluo ama hdnin cok ses yaptıgını soleyemicem
    benimkide t5600 cıktı bluetooth yok, oyun performansını yarın yazıcam resimleride eklerim, bu arada son olarak aletde hic bisi calısmazken hd surekli calısıyo bu vistadanmı kaynaklanıodur.
  • hdd ilk açılışta 3 dk falan sürekli çalışıyor bende ondan sonra normale dönüyor..zaten açılışta bi sürü yan programlar olduğu için çalışıyor..kafaya takmaya değmez...tadını çıkarın :D
  • yaw bide ben vista performansını sorayım.vistada uygulamalarda performansı nasıl?
    bu laptopla çok ilgilenmeye başladımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankayac -- 1 Şubat 2008; 14:18:16 >
  • Ben Vista'dan bi sorun görmedim.. XP kurmaya bile üşeniyorum, hesap edin :-)
    Ve çizikler gerçekten de jelatinin üstündeymiş.. Nasıl yapıştırmışlarsa fark edilmiyodu, saol techno..

Aletin içini açıp bakmış olan varsa, boşta gerçekten bi SATA çıkışı var mıymış? Eğer varsa external eSATA bi sürücü almayı düşünüyorum da..

Yalnız geç kalmış olabilirsin almak için.. 2 gün önceki ürün durumu şöyleydi:
    Profilo:0
    M.köy:1
    Cevahir:2
    Taksim:3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersagun -- 1 Şubat 2008; 14:25:25 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.