Şimdi Ara

Acer TM4104WLMi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makinenin özellikleri şöyle; ( 1.360,00 USD + KDV) pcdepo (özellikler)

-Sonoma 2.0GHz / 533MHz FSB
    -512MB RAM (533MHz)
    -60GB HDD (Sanırım 4200 rpm, 5400 olsa yazarlardı)
    -15.4" WXGA 1280x800
    -Intel Media Accelerator GMA 900 128MB Dx9.0
    -DVD Writer Dual Layer

İşlemci ve RAM hızı iyi görünüyor. Oyun ile işim olmadığı için ekran kartı önemli değil. HDD'de 60GB yeterli. Bu klasta Asus A6V ve FS 2045V'yi incelemiştim. Siz ne dersiniz? Maximum 1350$+KDV civarı başka önerisi olan var mı?

• Teşekkür freemoney. Açıkçası asus'un kasası pek hoşuma gitmedi. Bir de hala ne zaman geleceği belli değil. FS'de çıkan sorunlar kafamı kurcalıyor. Bir de Acer bu iki markaya göre oturmuş gibi geliyor bana. Sanki performans olarak TM4104WLMi en iyisi. Dell 6000 var sanırım bu makineyle karşılaştırılabilecek. Ne dersiniz ?

Dell 6000 1.299,00 USD + KDV özellikler (pcdepo)

-Sonoma 1.73GHz
    -512MB RAM (400MHz)
    -60GB HDD (5400rpm)
    -15.4" WXGA 1280x800
    -Intel 915GM Express paylaşımlı maks. 128MB 3D VGA
    -DVD Writer Dual Layer
    -Ek olarak IR +Bluetooth var

Edit : Dell 6000'in özellikleri eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HYP -- 10 Ekim 2005, 22:39:50 >

• evet Dell 600 de güzel .. acer 4104 ile kıyaskanabilir bi model amaaaaaaa
    iş kasa olayına gelince
    elbette acer seçeceğinize eminim!
    acer çok şıkbikere,
    ve 4104de bloetoouth da var, wirelles da var...
    acer 4104wlmi güzel seçim HYP..
    buarada 4104 ünkampanyası bitmek üzereymiş doğrumu?
  • Biraz daha detaylı araştırdım Acer'da da bluetooh ve kızılötesi var. İnceleme fırsatım oldu, 4104'ün kasası gerçekten güzelmiş. ASUS A6V ile kıyas edilemeyecek kadar güzel. Kampanya ile ilgili bir fikrim yok ama birçok yerde 1399$+KDV'den satış devam ediyor. Taksitli almak istendiğinde hepsiburada peşin fiyatına veriyor. Bir ara acaba bu makine için çok mu bu para demiştim ama hakediyor bence. Siparişi verdim gelince daha fazla yorum yazarım.
  • kararsız kalma bence dell 6000 al bu serısı gerçekten çok iyi
  • Açıkçası Dell'in Acer'a göre tek artısı HDD'nin 5400rpm olması. Diğer özellikler açısından Acer bana daha baskın göründüğü için onu almak için sipariş verdim. Makine gelince daha detaylı birşeyler yazabilirim sanırım.
  • + 4104 e sonradan vga takılabiliyor sanırım.
  • bu konuda eminmisin ben de bu modeli kullanıyorum yaklaşık bir aydır ama böyle bir özelliğini duymadım..
  • Bu modelin anakartı sonradan ekran kartı takabilmeyi desteklemiyor. Zaten desteklesede dizüstüler için ekran kartı bulmak zor bulsan da uçuk rakamlar. Modelin özellikleri çok iyi ancak ekran kartının paylaşımlı olması en büyük eksisi.
  • evet,
    notebook bende de var,
    vga sonradn takılabilme özelliğini hiç duymdım:)) hem gerçekten de noetbok için vga aramaya kalkışsam, notebooku aldığım fiyata vga almak zorunda kalırdım heralde!!
    evet paylaşımlı ama tutupda 3d oyunlar oynamıyorsan -ki ben oynamaya kalkıştım başarılıydı yine de-
    idare eder,değil mi
  • Pcdepo yine çoşmuş bu aletin fiyatını 1298$+KDV'ye indirmiş. Diğer yerlerde 1399$+KDV, 100$ fark var http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=LX.TA805.159 Bu arada teslimat problemlerinden dolayı siparişimi iptal ediyorum, kahrolsun hepsiburada. Ne güzel Pcdepo da indirim yapmış.. Bu arada FS 2045V'de baya iyiymiş fiyat/performans(özellik) olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HYP -- 15 Ekim 2005, 14:53:16 >
  • bence bu fiyata çok iyi
    ben alırım bunu
  • Çıkarılabilir vga olayı bu notebook için geçerli değil ve bu özellik daha yeni yeni yaygın hale gelmey başladı biraz sabır ;)) sigara paketi büyüklüğünde küçücük bir parça ;)))
    TM4100 notebook u önerirmisin diye sorarsanız evet öneririm...
  • oyun için almıyorsan güzel bir alet
  • 4104'ü aldım, daha önceki mesajlarda yazdığım gibi kasası yeter. İlerisi için HDD yenilenip biraz da RAM eklenirse iyi bir performans makinesi olur. Yorumlar için teşekkürler.
  • hocam öncelikle hayırlı olsun
    aletle ilgili tecrübelerini paylaşırsan iyi olur
    bi de merak ettiğim husus aletin ekran kalitesi
    sence ekran kalitesi nasıl farklı açılardan bakıldığında görüntü kalitesi nasıl değişiyor
    parlaklık tatmin edici mi_?
  • Açı artınca koyulaşma oluyor. CrystalBrite teknolojisini bu makinedeki ekranda kullanmamışlar. Karşıtlık ve parlaklık bence tatmin edici. Şarjlı gelen pille makine 3 saatin üstünde çalıştı. Bu sırada updateler indirip, program kurdum. Bir sorun yok gibi şimdilik. Kısaca tavsiye olunur.
  • arkadaşlar ben bu modelin çipseti Intel i915GM diye vga sonradan takılabilir dedim, forumda bununla ilgili bi yazı görmüştüm. Intel® 915PM çipsetler de ise bu özellik yok diye biliyorum.

Peki vga takılmıyor ise bu iki çipset arasındaki fark nedir?
  • http://episteme.arstechnica.com/groupee/forums/a/tpc/f/77909774/m/331003875731/r/492009385731

alıntı:

"..The two new Intel chipsets are the 915GM and PM. The GM features integrated GMA900 (same thing as the Intel 915G chipset on the desktop, DX9 compatible), better audio, dual channel memory support and a 533Mhz FSB. The GMA900 will not be supported by Vista if you're planning on using the fancy 3D GUI which requires a video card with DX9 and a WDM complaint driver; 915 is currently missing the latter. The 945PM does not have integrated solution but a MXM slot which is basically a PCI Express graphics slot for notebooks meaning you can get ATI X600s, X700s, or NVIDIA 6600 Gos, 6800s, 7800s etc etc for DX9 support. ... "

yani gm çipset vgası paylşımlı
    pm çipset ise paylaşımlı vga sı olmayan fakat boş mxm slotlu diyebiliriz

sonuç : bu model için vga ekleme şansı yok

edit : vistada, paylaşımlı vga eğer 3d gui kullanılırsa desteklenmeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunshines35 -- 18 Ekim 2005, 15:47:20 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.