Şimdi Ara

almanya 6s hakkında sorularım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Bir arkadaşım 15-20 gün sonra Almanya’ya gidecek. Mediamart’tan baktığımda İphone6s Plus fiyatı orada (16gb) 849 avro.http://www.globalblue.com/customer-services/tax-free-shopping/refund-calculator/ sitesinden hesaplamama göre bu alışverişten 93 avro TAX FREE bedeli geri alınıyor gümrükten. bu şekilde de 756 avro yapıyor. bu da 2.500 tl ye tekabül ediyor.

sorum şu : 1 )Almanya’dan en en uygun nereden alınmalı bu cihaz? Mediamart.de den bakıyorum fiyatlara, apple store fiyatını bulamadım bir türlü.
    2) Cihaz alındıktan sonra TAX FREE den faydalanmamız için izlememiz gereken süreç nedir? Cihazı aldığımız yerden TAX FREE formu alıp havaalanından iade alabiliyor muyuz?
    3)Bu TAX FREE formu tüm mağazalarda bulunuyor mu?Yoksa arkadaş hazırlayıp öyle mi götürmeli mağazaya?
    4)1 pasaport ile 2 cihaz getirebiliyor mu TAX FREE den yararlanarak?
    5)Yukarıda verdiğim sitede Almanya’dan TAX FREE hesaplaması doğru mudur? Ona göre hesap kitap yapacağım.

• 1) Fiyatlar her yerde ayni.
    2) Tax Free formu magazalarda hazirlatilip havaalaninda damgalatilmali.
    4) 1 pasaport ile 1 cihaz.
    5)Dogrudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

1) Fiyatlar her yerde ayni.
    5)Dogrudur.

ek 1: 1 pasaporta 1 cihaz işlendiğini biliyorum.Tax Free'de de böyle mi durum. Yani 2 cihaz alacak.Tek pasaportla 2 cihaz için ayrı ayrı tax free iadesi alabilir değil mi?

ek 2: media mart üzerinden fiyatlara bakıyordum. hafta içi 16 gb 6s 739 avro 64 gb 849 avro idi. şu an baktığımda 100 er avro daha pahalı. almanya apple store fiyatlarına bu yüzden bakmak istiyorum.ilk yazdığım fiyat olması gereken fiyat. almanya apple store ile mukayese etmek istiyorum.nasıl öğrenirim bunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azil48 -- 4 Ekim 2015; 14:52:31 >
  • Orijinalden alıntı: Azil48

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

1) Fiyatlar her yerde ayni.
    5)Dogrudur.

ek 1: 1 pasaporta 1 cihaz işlendiğini biliyorum.Tax Free'de de böyle mi durum. Yani 2 cihaz alacak.Tek pasaportla 2 cihaz için ayrı ayrı tax free iadesi alabilir değil mi?

ek 2: media mart üzerinden fiyatlara bakıyordum. hafta içi 16 gb 6s 739 avro 64 gb 849 avro idi. şu an baktığımda 100 er avro daha pahalı. almanya apple store fiyatlarına bu yüzden bakmak istiyorum.ilk yazdığım fiyat olması gereken fiyat. almanya apple store ile mukayese etmek istiyorum.nasıl öğrenirim abunu?
    Q[/Qquote]
    TaSxA freede sorun cikmaz hocam.
    S
    http://www.apple.de buradan bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twincharged Injection -- 4 Ekim 2015; 14:05:17 >

• Bende Almanya'dan almaya çalışıyorum fakat stoklarda yok gözüküyor , stoklara dikkat etmenizi tavsiye ederim.
  • Twincharged Injection kullanıcısına yanıt
    64 gb 849 avro

http://i.hizliresim.com/QW1O0k.png

16 gb 739 avro
    http://i.hizliresim.com/V62WOZ.png

birkaç saat önce baktığımda 64 e 949 , 16 ya 839 gösteriyordu.

ben 849 avro 64 gb olana tav oldum. 93 avro da tax free alınca 756 ya geliyor yukarıda dediğim gibi. ben bu fiyata OK. um. ama gel gör ki media mark ın bu fiyat dalgalanmasını anlamadım.mağazada fiyat düşükken nasıl yakalayacağız ?

bir de apple.de fiyatlara baktım 16 sı 849 64 ü 959 .. media mark yukarıdaki fiyatları nasıl vermiş.kontrat desem yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azil48 -- 4 Ekim 2015; 15:13:47 >

• cagrisevim C kullanıcısına yanıt
    Almanya'dan en mantıklı nerden alınır üstad? apple store ile sabit midir fiyatlar? ve apple store de tax free yapılıyor değil mi?yani belge veriyorlar?

Almanca'dan hiç anlamadığım için anlamıyorum stok durumunu. sepete ekliyor ama ürünleri.
  • En mantıklı olanı Apple Store'den almak , tax'i geri alıp alamayacağınızı bilmiyorum. Bana getirecek olan kişi orada ikamet ettiği için tax alamıyor. Sepete ekleyip almak çok zor. 2-3 hafta da 6S Plus gönderiyorlar Almanya dahi adrese. Fakat 6S istiyorsanız 3-5 gün içerisinde teslim oluyor. Google'da apple store inventory diye aratırsanız oradan Almanya ve ya diğer ülkelerdeki hangi Store'de hangi ürün var görebilirsiniz.
  • Media Markt, Saturn, Otto buralarda bulabilirsiniz.
  • cagrisevim C kullanıcısına yanıt
    benim arkadaş gidecek, orada ikameti olanların alamadığını biliyorum.ama turist olarak gidenler alıyor diye biliyorum...
  • Turist olarak giderseniz , tax'i geri alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrisevim

Turist olarak giderseniz , tax'i geri alabilirsiniz.
    ayrıca internet mağazası ile normal mağaza arası fiyat farkıda olabilir. internetten tax free yoktur mesela..
  • volcano2K kullanıcısına yanıt
    apple store den daha ucuza satmaları bana pek inandırıcı gelmedi. en temizi apple store'den tax free formu ile satın almak. ama yine de media markt mağazasına gidip fiyat sorarlar...

benim iphone 6 m var. bunu nakde dönüştüyorum.üzerine ilave yapıp 6s plus almak istiyorum. 16 gb az gibi geliyor bana.zira 12 gb aslında bu. çok çabuk doluyor alan. 64 gb almak istiyorum ama onda da fiyat biraz daha uçuk.

2 sene iphone4 kullandım sonra 2 sene lg g2 kullandım. sonra iphone 6 ya geçtim.android belli bir süre sonra takılma/donma yavaşlama sorunu yaşıyor gibi geliyor bana.bundan dolayı ios da kalmak istiyorum.Almanya durumu da bankodan çıktı. Öğrenci grubumuz gidiyor öğretmen eşliğinde. Şayet böyle bir durum oluşmasa Türkiye fiyatıyla zaten düşünmezdim bile. Şimdi de 16 lık mı yoksa 64 lük mü kararsızım. Bazen oluyor, boş ver hiç alma diyorum kendime. ...bakalım
  • Azil48 kullanıcısına yanıt
    Hocam Apple store ürünleri Başka mağazalarda daha ucuza bulabilirsiniz. Apple sattığı herşey 50-200 Euro fazlalığı var.
  • likonalite L kullanıcısına yanıt
    öyle mi bakın bunu bilmiyordum. o zaman önce media markt gibi yerlere fiyat sormalılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azil48

öyle mi bakın bunu bilmiyordum. o zaman önce media markt gibi yerlere fiyat sormalılar.
    arkadaslar bu refund ı alışverişten kaç gün sonra alabiliyoruz ve kullanılan telefonlara veriliyor mu tax iadesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxpisiko41xx

arkadaslar bu refund ı alışverişten kaç gün sonra alabiliyoruz ve kullanılan telefonlara veriliyor mu tax iadesi

Alıntıları Göster
    ben ingiltereden aldırmayı düşünüyorum.

verginin tamamını geri almanın yolu var mı ?
    aracı firmalar parayı peşin veriyor mu ? yoksa karta mı iade ediyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

ben ingiltereden aldırmayı düşünüyorum.

verginin tamamını geri almanın yolu var mı ?
    aracı firmalar parayı peşin veriyor mu ? yoksa karta mı iade ediyor ?

Alıntıları Göster
    Dışarıdan telefon almak isteyen arkadaşlara daha önce yaşamış olduğum tecrübemi aktarayım :

2 yıl önce İngiltereden iPhone 5 16 GB aldım. 549 Pound karşılığında. (Tabii o zamanlar 2.8 di pound) sonrasında görevli satış işlemini tamamlarken Tax Free belgesini istedim. Bana fatura ile beraber baya uzun bir fiş verdiler. Telefonu açtım orada kullanmaya başladım daha Türkiye'ye gelmeden. Türkiye'ye dönmeden önce havalimanında Tax Refund ofisine gittim ve bana verilen fişi görevli arkadaşa verdim. Yanlış hatırlamıyorsam 50 Pound gibi bir iade almıştım o zaman. Fişin üzerine doldurmanız gereken bilgileri doldurduktan sonra oradaki görevli telefonu ve kutusunu görmek istedi ve gösterdim göz ucu ile baktı ve okeyledi. Sonrasında bana tekrardan bir fiş verdi ve başka bir bölümden ücreti iade aldım. Ayrıca ürünü alırken ödemeyi nasıl yaptıysanız iadeyide o şekilde alıyorsunuz. Yani nakit aldıysanız nakit, kredi kartı ile aldıysanız da karta iade oluyor.

• Azil48 kullanıcısına yanıt
    tax free nin bir kısmını global blue' nun aldığınıda göz gönünde bulundurun. % 5 ni yada yarısını global blue alıyor. %90 ihtimalle yarısını alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night_Noise

tax free nin bir kısmını global blue' nun aldığınıda göz gönünde bulundurun. % 5 ni yada yarısını global blue alıyor. %90 ihtimalle yarısını alıyorlar.

Havaalanında hep bunlar mı var? Tamamını iade alabileceğimiz bi Yöntem var mı? Yarısı büyük mebla benim için. Araya aracı sokmadan direk tax Free alma yolu yok mu?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.