Şimdi Ara

Almanya'ya taşınmak istiyorum ama çocuklarımın vatandaşlığı yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

konuyu kısa tutmak istiyorum

ben ve eşim hemşire 2 tane çocuğum var

türkeye'deki malum olaylardan dolayı almanya'ya taşınmak istiyorum fakat orda bildiğim kadarıyla vatandaşlık almam 6 yıl sürecek ve bu benim için aşırı fazla çünkü 6 yıl boyunca çocuklarımı göremeyeceğim ama tam internetten araştıramadığım için vatandaşlığım olmasa bile çocuklarımı götürüp götüremeyeceğimide bilmiyorum

o yüzden yardımcı olmanızı istiyorum vatandaşlık almasam bile çocuklarımı oraya götürebilirmiyim almannyada sağlık çalışanı olmak için şartlar ne cevaplayabilir misiniz ona göre almanyaya taşınıp taşınmamaya karar verecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİG SMOKE 999 -- 20 Ağustos 2020; 14:47:7 >

• ailenizden vatandaş olan kim onu anlamadık ki hocam sizin var cocuklarınızın yok gibi yazmışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 20 Ağustos 2020; 15:51:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

ailenizden vatandaş olan kim onu anlamadık ki hocam sizin var cocuklarınızın yok gibi yazmışsınız
    Sanırım sadece eşi Alman vatandaşı
  • Dilin varmı. Diploman Almanyada geçerlimi , Almanyada oturumun varmı. Almanyadan iş buldunmu. Her önüne gelen mesleğim var diye almayaya gidemez, vatandaşlık alamaz.

Buraya sorana kadar git konsolosluğa sor. Danışmanlık şirketlerine sor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

ailenizden vatandaş olan kim onu anlamadık ki hocam sizin var cocuklarınızın yok gibi yazmışsınız
    kimse vatandaş değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakanozbaki

Dilin varmı. Diploman Almanyada geçerlimi , Almanyada oturumun varmı. Almanyadan iş buldunmu. Her önüne gelen mesleğim var diye almayaya gidemez, vatandaşlık alamaz.

Buraya sorana kadar git konsolosluğa sor. Danışmanlık şirketlerine sor.
    dil veya benzer şeylerin lazım olduğunu biliyorum ama daha bir aktivitede bulunmadım çünkü daha bu almanyaya taşınma mevzusu son 1-2 aydır falan düşünüyoruz onun dışında zaten oraya taşınmak almanyaya taşınmak istersek taşınmamız 2021 şubatı falan bulur

onun dışında almanyada oturumumuz olmadı sadece bir kereliğine turistlik olarak (birini ziyaret etmek için) gitmiştik. diplomanımın almanyada geçerli olup olmadığı hakkında bir fikrim yok onu yakın zamanda ilgili yerlerde kontrol ettirecem.

sadece buraya hızlı bir şekilde cevap almak için yazdım onun dışında dediğin gibi konsolosluğa gidecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİG SMOKE 999 -- 20 Ağustos 2020; 16:13:27 >

• BİG SMOKE 999 kullanıcısına yanıt
    Vatandaşlık olmadan almanya size "buyurun hoşgeldiniz" falan mı diyecek zannediyorsunuz?
    Eğer vatandaşlık yoksa iltica başvurusu yapabilirsiniz. Tabi koşulları sağlarsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crawlers

Vatandaşlık olmadan almanya size "buyurun hoşgeldiniz" falan mı diyecek zannediyorsunuz?
    Eğer vatandaşlık yoksa iltica başvurusu yapabilirsiniz. Tabi koşulları sağlarsanız.
    zaten kimsede vatandaşlık olmadığı için bunu soruyorum
  • BİG SMOKE 999 kullanıcısına yanıt
    Dil en önemlisi. Eğer niyetin varsa hiç zaman kaybetmeden türkiyede almanca kurslarına en kısa sürede gitmeni öneririm.
    Eğer yeterli isen en 6 ile 8 ay da almancayı sanırım öğrenirsin. Eğer tembel bir öğrenci isen 1.5 ile 2 yıl sürebilir veya daha fazla. ingilizcen varsa daha kısa sürebilir.

Bence dil kısmını hallet ondan sonra düşün gitmeyi. Olurda gitmekten vazgeçersen ne güzel almanca öğrenmiş olursun sana faydası olur.
  • Konu başlığından, sanki konu sahibinin vatandaşlığı var ama çocuklarının yok gibi bir anlam çıkıyor. Başlığı düzeltiniz lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 21 Ağustos 2020; 17:18:36 >
  • almanca bilgin ve alman sağlık sistemi üzerine bilgin yoksa Almanya'yı unut.

Bak şu videoda
    https://www.youtube.com/watch?v=WAwfv2tmon0

Almanya'daki 40.000 sağlık personel açığı kapsamında Almanya ile Kosova arasında anlaşma imzalandı. Almanya sağlık bakanı Spahn, Kosova/Priştina'daki bir sağlık okulunu ziyaret ediyor diyor ve 1.44'te bu sağlık okulunda öğrencilerin nerdeyse tümüyle Alman sistemine göre eğitildiği ve derslerin almanca olarak işlendiği söyleniyor (In Prishtina besucht Spahn eine deutsche Pflegeschule in der ein tausend studenten je fast nach Deutschen system ausgebildet werden und die Unterricht läuft auf deutsch)

• Başlıktan ben alman vatandaşıyım ama çocukların yok anlamı cıkıyor, konuya giriyorsun hiçbirimizin vatandaşlığı yok diyor sen ilk önce bir Türkçe öğren sonra almanca vs. öğrenirsin...
  • Adama fazla yüklenmeyin. Kendi vatandaşlığı olsa zaten çocuklarına vatandaşlık alması 1 haftayı geçmez :D Neyi tartışıyorsunuz
  • Bu arada Türkiyedeki malum olaylar dediğin Corona mı? Hocam Almanya nın durumu veya birkaç ülke hariç bizden iyi değiller onu belirteyim size :D Bu çok saçma bir sebep @BİG SMOKE 999
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolhearts

Bu arada Türkiyedeki malum olaylar dediğin Corona mı? Hocam Almanya nın durumu veya birkaç ülke hariç bizden iyi değiller onu belirteyim size :D Bu çok saçma bir sebep @BİG SMOKE 999
    ekonomik kriz,siyasi olaylar vs
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.