Şimdi Ara

Amd A10 6800k + HD7770 crossfire

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ben de Amd A10 6800k apu ve Gigabyte HD7770 ekran kartı bulunmakta. Bu ikisi hakkında hiçbir yazı görmedim, hep 7750 ile yazı gördüm. Bilgi verir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: teoman8611

Merhaba arkadaşlar, ben de Amd A10 6800k apu ve Gigabyte HD7770 ekran kartı bulunmakta. Bu ikisi hakkında hiçbir yazı görmedim, hep 7750 ile yazı gördüm. Bilgi verir misiniz?

nasıl bir yazı istiyorsun ?
  • Yapılabilir mi diye sormak istiyorum öncelikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6800K'daki grafik işleçleri VLIW4, yani 7750'in VLIW5'i ile birebir uyumlu değil. Çalışır tabii, ama tercih edilesi diyemem. Eğer öyle bir proje arıyorsan, 7850K daha iyi olur; lakin, AMD'nin bile bir sergisi var bunun üzerine: 7850K'nın 512 GCN 2.0 çekirdeği, R9 290X'in grafik performansına %10 katkıda bulunuyor. Havada kalmıyor yani performans, sonuçta 7850K için AMD'nin ilk layıkıyla APU üzeri crossfire destekleyen çözümü bu bence.
    Tabii, bir diğer olasılığın da aynı bilgisayar üzerinde iki işletim sistemi çalıştırabilmen, iki ekran kartın olması dolayısı ile. HD8670D'nin çıkışına monitörün bir kablo ucunu, HD7770'in çıkışına diğer ucunu bağlayarak aynı monitör üzerinde iki farklı terminal halinde iki işletim sistemi kullanabilirsin. Her program Windows'ta var ama Linux veya Android kullanmak istersen, sana faydası olur APU'nun.

• Richland (6800k vs.) ile 7750 CF edilebiliyor ama performans hemen hemen hiç artmıyor. 7750'nin performansını %5 bile zar zor arttırıyor. APU ile harici kartın mimarileri farklı diye böyle. 7770 ile de CF edilebilirse 7770'in performansını belki %2-3 anca arttırabilir. En azından uzun bi süre böyleydi.
  • forumda yapan arkadas vardi 7750 ile ben hatta bir de tek 7750 dener misin sanki daha iyi olacak gibi demistim.hic ugrastigina degmez.
  • APU demek alınabilecek en küçük anakartı almak, kesinlikle harici kart kullanmayacağım demek (şu an için) aslında... İlle de harici kart da kullanayım diyen Fx6300 civarında bir İşlemci almakla daha iyi bir iş yapar. Adını şu an anımsamadığım bir veya iki oyunda maksimum %30 o da sürekli olmayacak şekilde performans farkı yaratıyor. Rubisco'nun dediği %99 doğrudur. APU'nuz varsa standart bir PSU ve soğutma sistemi vasat bir kasada 1080'de orta karar oyun oynanır ki ödenen para ve çevre birimlere duyulan ihtiyacın azalması açısından yeterlidir. 7770 fazla ise kullanacak yer yoksa satın. Bence... Yedek kart olsun veya dahili grafiği kullanmayacağım derseniz başka... Gerçi o zaman da APU almanın maksadı aşılmış oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 27 Ocak 2014; 22:34:20 >
  • 7770 ile cross olmuyor bildiğim Apu'lar. Genelde zaten gddr3 kullanan kartlarla oluyor. HD6570 gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.