Şimdi Ara

anakarta kaynak yaptım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopun arka şarj girişi arızalı olduğu için parçasını söküp direk adaptöre düz bağlantı yaptım kaynak ile ama bilgisayarı topladıktan sonra mavi ekran vermeye başladı kod olarak 0x0000003b dmp ve xml dosyasını da koyabilirim. Herhangi bir ısınma veya başka bir şey yok anakartta normal sıcaklıkta elimle dokunabiliyorum rahatlıkla. Bazen mavi ekran vermeden ekran birbirine girip kapanıyor ne gibi bir sorun olabilir? birde ekran kartı driveri olarak beta sürüm yükledim ati sitesinden.
    Asus m51va laptop modeli
    ekran kartı radeon hd 3650 ati

• daha yeni aldığım mavi ekranda bad pool caller 0x000000c2 hatası vardı.
    BCCode: c2
    BCP1: 0000000000000007
    BCP2: 0000000000001097
    BCP3: 0000000000300026
    BCP4: FFFFF8A0030D9010
    OS Version: 6_1_7600
    Service Pack: 0_0
    Product: 256_1
  • Güvenli modda mavi ekran aldım sanırım driver ile alakalı değil donanımsal bir problem.
  • Anti-Crash isminde bir program kurdum ve şu an uzun süredir mavi ekran almadım geçici bir çözüm olarak iyi bir program sanırım. Eğer mavi ekran hatası alan var ise program içerisinde sorun tarama ve onarım bölümüde var şu an onun bitmesini bekliyorum. Ram , registery , driverlar, çalışan programları, kısacası mavi ekran kaynağı olabilecek nerdeyse her yeri tarıyor program yapımcısı %95.8 mavi ekran hatasına çözüm olduğunu söylemiş gördüğüm kadarıylada işe yarıyor.
  • Yardımcı olabilecek bir arkadaş var ise çok mutlu olurum.
  • Böyle bir sorun yüzünden ben de bir DELL hacamat etmiştim. Lehimleme esnasında civardaki ufak devre elemanlarına zarar vermiş olabilir misiniz? Neredeyse toz şeker tanesi kadar diyot, direnç, kondansatörler vardır o civarda. (benim hallettiğim makinada öyleydi...)
  • yok benimkinde öyle bir devre yok civarında sorunuda buldum teşekkür ederim cevap için. Bilgisayarcıya verdiğimde çalıp yerine taktığı 512 mb lık ram bozukmuş onu söktüm düzeldi. Zaten o olaydan sonra tövbe ettim bilgisayarcıya verme konusunda. 5 ay sonra farkettiğim için verdiğim adam bile unutmuştur o olayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stab_42 -- 26 Eylül 2013; 1:56:17 >
  • Yuhhh nasil bir is ahalkidir bu..Gecmis olsun arkadasim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.