Şimdi Ara

ankara antalya yol onerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ankara antalya arasi gidilecek en rahat yol hangisidir acaba km onemli değil rahat olsun yeter. sanirim fotodaki 3 yol seçeneğim var.
     ankara antalya yol onerisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ankara-Antalya Yolu Üzerindeki Gezilecek Yerler

Ankara'dan Antalya'ya uzanan yol, Türkiye'nin en güzel manzaralarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Bu yolculuk boyunca keşfedilebilecek çok sayıda tarihi, doğal ve kültürel cazibe merkezi bulunuyor.

Yolculuğuna Ankara'dan başladıktan sonra, ilk durağın Beypazarı olabilir. Geleneksel Türk evleri ve el sanatları ile ünlü bu büyüleyici kasaba, Ankara-Antalya arası gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alması gereken bir nokta.

Yolculuğuna devam ederken, Konya şehrinde mola verebilirsin. Mevlâna Celâleddîn-i Rûmî'nin türbesine ve müzesine ev sahipliği yapan Konya, İslam mistisizmi için önemli bir merkezdir.

Konya'dan sonra, Akşehir kasabasını ziyaret edebilirsin. Nasreddin Hoca fıkralarıyla ünlü olan Akşehir, bu mizah dolu karakterin hayatını ve mirasını anlatan bir müzeye sahiptir.

Antalya'ya yaklaştıkça, yolun kıyı şeridine paralel hale geldiğini göreceksin. Alanya'ya ulaşmadan önce, Manavgat Şelalesi'ni ziyaret edebilirsin. Bu büyüleyici şelale, yemyeşil ormanlarla çevrilidir ve muhteşem bir doğal güzellik sunar.

Son olarak, yolculuğunun son durağı Antalya'dır. Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Antalya, tarihi kalıntıları, güzel plajları ve hareketli gece hayatıyla ünlüdür.

Ankara-Antalya yolu boyunca sayısız başka gezilecek yer de bulunmaktadır. Yolculuk planını yaparken, Ankara-Alanya ve Alanya-Ankara yolları üzerindeki diğer ilgi çekici noktaları araştırmanı tavsiye ederiz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  •  ankara antalya yol onerisi
    ankara polatli -afyon -burdur- antalya

mart sonu benzer arastirma yaptim, resimdeki yollardan batidan (burdur ilinden) geceni tercih ettim ve cok rahat ettim. surekli cift yon ve yolu aslinda biraz uzattiginiz icin diger araclar(ozellikle de kamyon, otobus vs) tarafindan tercih edilmiyor. yolda pekcok mola yeri de mevcut.

kemer, kas taraflarina gidecekseniz daha da mantikli, direk kepezden asagi indiniz mi kemere 25 dk..

kazasiz, keyifli yolculuklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabrero -- 4 Temmuz 2015; 10:27:54 >
  • Hocam Konya üzeri sakın gitme, Manavgat-Antalya arası ışıklarda kafayı yersin, her 300-400 mt de ışık var ve ne yapsan hepsine yakalanıyorsun, Burdur üzeri yol çok rahat.
  • km sıkıntı değilse afyon üzerinden gidin ustam orası genelde çift gidiyor ve rahat yalnız yolda çok sinek olur.

Konya üzerinden giderseniz eğer de zaman zaman teke düşüyor ve virajlı yerler var ama çoğu çift gidiyor. Virajlı yerlerden yani dağdan indiğin zaman ise adım başı ışık başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanÇelik

Hocam Konya üzeri sakın gitme, Manavgat-Antalya arası ışıklarda kafayı yersin, her 300-400 mt de ışık var ve ne yapsan hepsine yakalanıyorsun, Burdur üzeri yol çok rahat.

hızını ışıklara göre ayarlarsan hiçbir ışıkta durmazsın, alanya antalya arası bir tane bile kırmızıya denk gelmeden gittim çok kez
  • KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    Bir defa gittim Hocam o yolu, hızımı da ayarlamaya çalıştım ama bazen beceremedim bazen diğer sürücüler müsade etmediler, bir daha da gitmedim.
  • o halde afyon yolunu kullanmaya devam ediyim. acaba konya yolu daha mi iyidir diye merak ediyordum. Teşekkürler

• Kesinlikle @kabrero nun belirttiği
    Afyon burdur istikameti

Hayırlı yolculuklar

• Bende bu konu ne zaman acilacak diyordum,geleneksel ankara antalya yol konusu....

• ara ara açmak gerekiyo. Yollar degisebiliyor, yenilenebilenebiliyor, biliyosunuzdur.

• Gidilecek yer Manavgat tarafı ( Belek-Side) ise konya-akseki yolu.
    Diğer her türlü afyon-burdur yolu kullanılmalı.
  • Geçen hafat manavgat - antalya arasını 1 saat 20 dk da aldım o bahsedilen ışıklardan dolayı, hızınızı ayarlayamıyorsunuz çünkü diğer sürücüler kendi kafalarına göre gidiyor ve abartısız o ışıkların %85 ine yakalandım. O yüzden sakın konya üzerinden gelmeyin.
  • burdur-afyon-kütahya yolu düz olunca çok daha rahat oluyor
  • Konya yolu alanya side manavgat tarafına gideceksen iyi yoksa afyon burdur antalya...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 agustosta Kemer'e giderken Burdur yolunu kullanacağım bende. 1 sefer gitmiştim o yoldan gayet güzeldi.
  • Kemere gitmek her türlü eziyet.Neren giderseniz gidin :)
  • Burdur üzeri mantıklıdır. Konya yolundan giderseniz hem yorulur hemde virajlardan dolayı fazlada hızlı gidemessiniz. Sakin sakin burdur üzeri akın gitsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.