Şimdi Ara

ARABADA DEĞİŞEN NASIL ANLAŞILIR ......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
7.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar herkese merhaba oncelıkle ....sımdı geçenlerde fıat bayısınden sıfır EGEA aldım....arabayı ne olur ne olmaz dıye başka yerde ekspertize goturdum ....
    ekspertız yapan eleman dedıkı sağ arka kapının vıdalarında yanı somunlarında deforma var .. yanı vıdaları anahtarla sıkılmış bu yüzden de deforma olmuş ...uzerınıde boyamıslar vıdanın.
    dedıkı ya bu arabanın kapısı degısmıs ya da kapı ayarı yapılmıştır.....sımdı kapının degısmıs olduğunu dusununce ınsan kotu oluyor ..sonuçta sıfır araba....neyse bayıye gıttım bayıden baktılar dedılerkı
    arabanın kapısı degısmemıs ...bu arabaya kapı ayarı yapmışlar oyuzden vıdalarını sıkarken deforme olmuş......kapının boyası falan orjınal...ama sonuçta degısmedıgını nerden anlarım

sımdı arkadaşlar ben bu arabayı satarken sattığım adam sunu soyleyebılır...ben bu arabanın kapısının degısmedıgını nerden bılecem ....dıye....yanı kapının degısmedıgını nasıl anlarız ...kapının serı numaralarından olurmu veya başka bısey

• Satacağın adama de ki : "Mavi boncuk satista"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl yani anlamadim

• Bayiden bir yazı isteyin arabanın bütün kaporta parçalarının orijinal ve boyasız olduğuna, kapı ayarı yapıldığına dair. Yani durumu izah eden. Siz de aracı satarken onu gösterirsiniz sorana.
  • neden sıfır aldığınız arabayı ekspertize götürdünüz?
  • Farzedin ki bu aracı 3 5 ay kullandınız ve kapı ayarı bozuldu, o zaman kapı ayarını siz yaptırmayacak mıydınız? Yani aracın kapı ayarı aracın ömrü ile eş değer bir şey midir ki bozulmasın. Herhangi bir zamanda bozulabilecek bir kapı ayarı ufak bir işçilik hatasından yada bayide bekler iken bozulması da çok tuhaf olmasa gerek. 2 vidaya bakarak o kapının değiştiğini iddia edecek adama o araba satılmaz zaten. Bir de piyasada expertiz yaptığını zanneden o kadar çok meslek cahili var ki bunu ne ben söyleyeyim ne de siz dinleyin. Şu kahrolası vergi sistemi memleket insanını (ki buna bende dahilim) ne hale getirmiş. Aldığımız araçlara araç muamelesi yapamıyoruz ne yazık ki?
  • Haklisiniz arkadaşlar saolun ...cevaplar icin

• Kötümü etmiş yani gördüğün gibi sorun çıkmış hiç haberi olmasaydı bu olaydan satarken çok uğraşırdı.
  • Bu yüzden bayiden kapi ayari yapıldığına dair imzalı kaşeli yazı aldım.. ..aklinizda olsun 0 km araba olsa dahi eksper yaptirin

• Ben ömrümde böyle saçmalık görmedim.Eğer kapı vidalarındaki aşınmaya bakarak aracın parçasına değişen diyorlarsa vay halimize.Ben birçok aracımda ayarsız olan kapıları ayarlamak için o kapı vidalarını sıktığım olmuştur.Sonra boyasız gözükmesin diye de rütuş yapmışımdır.Hiçbirinde de aracı satarken kapısı değişmiş veya ayar yapmışlar demediler.Millet olarak şöyle gereksiz şeylere göstereceğimiz özeni daha önemli şeylerde gösterseydik çok daha iyi yerde olurduk.
  • yasnaktp kullanıcısına yanıt
    kötü etmiş demedim sadece bi insan sıfır aldığı aracı expertize götürmez neden kıllandı acaba diye merak ettim
  • ben peşinen söyleyeyim, Bizim sığırlara bunu anlatamazsın. Bayiden aldığın yazılı kağıdı da "tanıdıktan almıştır" ayağı çekerler. Arabanın motoru bitmek üzere olsun, lastiklerin kabak olsun hiç önemli değil. yeterki boya değişen olmasın...
  • Problem yok
  • Aldigim tutanakta servis mudurunun kaseli imzasi servis sorumlusunun imzasi ve servis kaportacisinin da herkesin imzasi var sonucta....ama iste satarken insallah problem olmaz ....ama mahkemeye versem kazanirmiyim acaba....onida bilmiyorum.....ilginiz icin saolun arkadasalr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tosunpaşa23 -- 18 Kasım 2016; 21:49:11 >
  • Bayiye ne bakıyorsun? Onlar Lİnea nın makyajlısı cıkarkende 2 yıl daha linea nın yenı kasası cıkmaycak diyorlardı 1 hafta sonra yenı kasası cıkmıştı
  • Vidası aşınması değişmiş olduğu anlamına gelmez ayar olur söker düzeltir vs vs kaporta boya olayını çok abartmayın yürüyen motor konfor daha önemlidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.