Şimdi Ara

Askerlik tecil hakkında yardımınıza ihtiyacım var :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kirveler ben 1 ay önce on lisans bölümden mezun oldum 22 yaşına gireceğim ekimde. Normalde 6 yıl gözüküyordu benim tecil. Bir girdim bugün 5 aya düşmüş. Heyecandan orda tecil et diyordu bastım onay falan istemedi yanlışlıkla akbil iki kere okutmuş gibi tecil başvurunuz alındı dedi ama ilk yaptığım tecil başvuru tarihi gözüküyor 2021 yani. İnternetten baktım galiba on lisanstan mezun olunca 2 yıl ertelenebilirmis doğru mu 2 yil ertelenebilir mi şuan askerliği kaldıracak kafada değilim. Yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Mezun olunca tecil düşer 6-8 yıl dediğine bakma ama bildiğim kadarıyla okul bitince 1 yıl daha uzatmak mümkün, askerlik şubesine git daha iyi olur.

• 6yıl afaki rakam lise onlisans lisans yl mezunu olsan en fazla 2yıl süre ile sınırlandırılırsın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2 yıl tecil hakkın var, 4 yıllığa çevirmeyeceksen git şubeye 2 yıl tecil ettir.

4 yıllığa çevirirsen yine 6 yıl yazabilir ne zaman mezun olacağın belli olmadığı için.

• Cevaplarınız için teşekkürler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • E-devletten ön lisans mezun belgeni çıktı olarak al askerlik şubesine git 1-2 sene uzatıyorlar.

• Bende de öyle olduydu aradım üni okuyorum dedim 1.5 sene dondurmuştum normalde baktılar hakikaten öyle yine 6 seneye çıkarmışlardı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.