Şimdi Ara

astra-ses yalıtımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • astra g me ses yalıtımı yaptırdım. birazcık farketti. 1 ay sonra bir tabaka daha atacaklarmış. sonucu yazarım.

• Hiç bi şey yazmamışsın ki sonucu yazasın. (Atasözü gibi oldu :P) Kim attı, neyi attı? Markası, adı ne? Nereye yapıldı? Neden bir kat daha yapıyor? Astra G çok mu sesli ki yalıtım yaptırıyorsun? Ben uzun yolda binmedim bilmiyorum ondan soruyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

Hiç bi şey yazmamışsın ki sonucu yazasın. (Atasözü gibi oldu :P) Kim attı, neyi attı? Markası, adı ne? Nereye yapıldı? Neden bir kat daha yapıyor? Astra G çok mu sesli ki yalıtım yaptırıyorsun? Ben uzun yolda binmedim bilmiyorum ondan soruyorum.

• ziebart a yaptırdım. altına olandan sadece.
  • ayrıca astra g diğerlerine göre sesli bir araba olmayabilir fakat bu bir tercih meselesidir. kişiden kişiye değişir.
    önemli olan önceki ile sonrakinin farkı verdiğin paraya değer mi değmez mi. daha uzun yolda denemedim fakat sürdüğüm kadarı ile bir fark yok değil. uzun yola cıktıgım zaman ve diğer tabakayı da attıkları zaman görüşlerimi yazacağım. fiyat 250 tl. merak edenlere ilgilenenlere bildirilir. gülecek insanlara değil.
    saygılar..
  • Astra G'lerin bence ses olarak eksik yanlı rüzgar sesi. Ben binmiştim uzun yolda bir kere 100 km. falan yol yaptım rüzgar sesi bastırmıştı yol sesini.
  • arkadaşlar
    ben camlara film de yaptırdım. filmin ses e etkisi olamaz mı diye de merak etmiyor değilim?
  • olmaz bence zaten kalın değil filmler yalıtım sağlayacak kadar.
  • beyler şu yeni astra larda cidi bir yol sesi sorunu var kullananlar farkındamı..?
    benim işyerindeki iki arkadaşda altına izalasyon yaptırdığından biliyorum.
    lütfen arkadaşlar almadan önce bu konuya dikkat etsinler.(bunun dışında güzel bir araç)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ender34

ziebart a yaptırdım. altına olandan sadece.

arkadaşım bende yaptırmayı düşünüyorum. yalnız merak ettiğim araç tabanından(altından) başka nereye uygulanabiliyor? içeri gelen motor sesini azaltmak mümkünmü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackal78 -- 5 Nisan 2006; 14:52:10 >
  • FORUMDA COK GECİYOR BU SORUN OPEL DE SADECE ASTRADA VAR SANIRIM VECTRA SES YALITIMINDA GAYET İYİ

quote:

Orjinalden alıntı: serkes1

beyler şu yeni astra larda cidi bir yol sesi sorunu var kullananlar farkındamı..?
    lütfen arkadaşlar almadan önce bu konuya dikkat etsinler.(bunun dışında güzel bir araç)

• aynen doğrudur...
    vectrada bu sorun nerdeyse hiç yok..buda biline....
    bacanağımın eski aracıydı vectra
    quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

FORUMDA COK GECİYOR BU SORUN OPEL DE SADECE ASTRADA VAR SANIRIM VECTRA SES YALITIMINDA GAYET İYİ

quote:

Orjinalden alıntı: serkes1

beyler şu yeni astra larda cidi bir yol sesi sorunu var kullananlar farkındamı..?

• quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78

quote:

Orjinalden alıntı: ender34

ziebart a yaptırdım. altına olandan sadece.

arkadaşım bende yaptırmayı düşünüyorum. yalnız merak ettiğim araç tabanından(altından) başka nereye uygulanabiliyor? içeri gelen motor sesini azaltmak mümkünmü?

cevap ????...(benim araç astra değil)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78cevap ????...(benim araç astra değil)

bilmiyorum ki. ac ziebart a bir sor istersen.
  • Yeni astralar hiç de göyle söylendiği gibi yol gürültüsünü içeri alıyor değil sorun aldığınız arabaların lastiklerinden kaynaklanıyor , continental premium contactlar ile oldukça sessizler tabi birde zemin yapısı önemli kalitesiz asfaltta ses daha çok oluyor. Vectra veya avensis - laguna ile karşılaştırmak doğru değil bunlar üst sınıf araçlar ve kullanılan izolasyon malzeme oranı daha yüksek , bu na bağlı ağırlıkları da yüksek . Golf , focus ,meganelarından yol gürültüleri astradan daha aşağı değil.
    Astranın motorunun sesi kaba ve gürültülü olduğu ise malesef doğru o nedenle yumuşak kullanınca daha az rahatsızlık veriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Umit
    Astranın motorunun sesi kaba ve gürültülü olduğu ise malesef doğru o nedenle yumuşak kullanınca daha az rahatsızlık veriyor.

Kaba ve gürültülü motor olarak bir de FSI dene inana Astra motoru kedi gibi kalır yanında,bence izalasyondan ziyade lastiklerden kaynaklanıyor sorun.
  • astra g nin orjinal lastiği ile mişleni değiştirdiğimde araba yumuşadı. evvela lastik derim ben .
  • bende 2005 astra cosmo easytronic var lastikleride continental premium contact yol sesi çok bende izolasyon düsünüyorum ama alttan izole ettik diyelim yanal rüzgar sesini nasıl gidercez?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.