Şimdi Ara

Banyo tavanında delik tadilat sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim sorunun şu üst komşum banyodaki klozetinin yerini değiştirmek istiyor bu nedenle gider borusu bizim tavanda olduğu için yeni klozetin konulacağı yerden banyo tavanında delik açmak istiyor sizce buna müsaade etmelimiyim yoksa ana tesisatın yerini değiştireceği için izin vermemelimiyim ? Cok canımı sıktı durup dururken tüm banyo ev batıcak adamın keyfine 1 günüm heba olucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Banyoda Klozet Yerinin Değiştirilmesi

Banyoda klozetin yerini değiştirmeyi düşünüyorsan, dikkate alman gereken birkaç husus bulunuyor.

Banyoda Klozetin Yeri Değiştirilir mi?

Evet, banyoda klozetin yeri değiştirilebilir. Ancak, bu önemli bir tadilat projesi olduğundan, başlamadan önce dikkatli bir şekilde planlama yapılması gerekir.

Banyoda Klozetin Yerini Değiştirme Hususları

• Su Tesisatı: Klozetin yeni yerine su tesisatı yapılması gerekecektir. Bu, profesyonel bir tesisatçı tarafından yapılmalıdır.
    • Atık Su Hattı: Klozetin atık su hattı, yeni konuma uzatılması gerekebilir.
    • Zemin: Klozetin yeni yeri için zeminin uygun olduğundan emin olmalısın. Döşeme veya fayansların değiştirilmesi gerekebilir.
    • İzinler: Bazı durumlarda, banyoda klozetin yerini değiştirmek için yerel yönetimden izin almanız gerekebilir.

Klozetin Yerini Değiştirme İşlemi

Klozetin yerini değiştirme işlemi, aşağıdaki adımları içerir:

1. Suyu kapatın.
    2. Klozeti eski yerinden çıkarın.
    3. Atık su hattını uzatın.
    4. Su tesisatı bağlantıları yapın.
    5. Klozeti yeni yerine yerleştirin.
    6. Klozeti sabitleyin.
    7. Suyu açın ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

Sonuç

Banyoda klozetin yerini değiştirmek, profesyonel yardım gerektiren önemli bir tadilat projesidir. Dikkate alınması gereken çeşitli faktörler vardır ve uygun planlama, sorunsuz bir süreç için çok önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Beyler bi fikir verin

• Banane de geç. Hatta ben olsam senin klozetini severim derdim. Zıçacak yer beğenmiyorlar bir de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 31 Temmuz 2013; 17:59:13 >
  • Senin tavandan kiracagina kendi yerindeki fayanslari kirsinda alsin ordan bence kendi fayanslarini kirmak istemedigi icin senden kirmak istiyor tabi isin teknik kismini bilmem belki oyle yapamiyordur ama arastir

• Arkadaşlar durum iyice karıştı adam banyodaki klozetten vazgeçti şimdide tuvalette yer değişikliği yapacakmış komşumdur kötü olmaya gerek yok dedim kabul ettim ama bayram öncesi heryer batıcak evde
  • muhtemelen sizin evde düşük döşeme vardır. düşük döşeme banyolardaki kat silmesi tekniğidir. tesisat borularını sığdırmak için döşeme kalın tutulur. düşük döşemede yukarıdan aşağıya; tesisat, dolgu ve donatı dediğimiz demirler vardır. anlamadığım durum sizin dairenin tavanını deliceklerse donatı var arada, nasıl çalışacak ustalar. bu adamlar hiç mi iş bilmiyor. üstteki yorumda fayanslar kırılmasın denmiş ama klozetin yeri değişicekse zaten fayansları sökmek zorundalar. bu durumda sizin tavanı kırmanın hiç bi mantığını göremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banderas*

Merhaba arkadaşlar benim sorunun şu üst komşum banyodaki klozetinin yerini değiştirmek istiyor bu nedenle gider borusu bizim tavanda olduğu için yeni klozetin konulacağı yerden banyo tavanında delik açmak istiyor sizce buna müsaade etmelimiyim yoksa ana tesisatın yerini değiştireceği için izin vermemelimiyim ? Cok canımı sıktı durup dururken tüm banyo ev batıcak adamın keyfine 1 günüm heba olucak

Kırdırtma zor iş

• quote:

Orijinalden alıntı: BiLq3

muhtemelen sizin evde düşük döşeme vardır. düşük döşeme banyolardaki kat silmesi tekniğidir. tesisat borularını sığdırmak için döşeme kalın tutulur. düşük döşemede yukarıdan aşağıya; tesisat, dolgu ve donatı dediğimiz demirler vardır. anlamadığım durum sizin dairenin tavanını deliceklerse donatı var arada, nasıl çalışacak ustalar. bu adamlar hiç mi iş bilmiyor. üstteki yorumda fayanslar kırılmasın denmiş ama klozetin yeri değişicekse zaten fayansları sökmek zorundalar. bu durumda sizin tavanı kırmanın hiç bi mantığını göremiyorum.

Tavan düşük döşeme değil asmolin dediğimiz tuğlalar ve demirler var tuvalet tavanındaki aluminyum muhafaza açılınca üst katın tuvalet taşının gider borusu hemen karşımda yeri değişeceği için o boruda başka yerden takılacak sanırım bu arada komşumla görüştüm adamla kötü olmaktansa yaptırsın diye düşünüyorum bir kaç kova moloz biraz baş ağrısı biraz toz toprakla yapacaklar bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Banderas*

quote:

Orijinalden alıntı: BiLq3

muhtemelen sizin evde düşük döşeme vardır. düşük döşeme banyolardaki kat silmesi tekniğidir. tesisat borularını sığdırmak için döşeme kalın tutulur. düşük döşemede yukarıdan aşağıya; tesisat, dolgu ve donatı dediğimiz demirler vardır. anlamadığım durum sizin dairenin tavanını deliceklerse donatı var arada, nasıl çalışacak ustalar. bu adamlar hiç mi iş bilmiyor. üstteki yorumda fayanslar kırılmasın denmiş ama klozetin yeri değişicekse zaten fayansları sökmek zorundalar. bu durumda sizin tavanı kırmanın hiç bi mantığını göremiyorum.

Tavan düşük döşeme değil asmolin dediğimiz tuğlalar ve demirler var tuvalet tavanındaki aluminyum muhafaza açılınca üst katın tuvalet taşının gider borusu hemen karşımda yeri değişeceği için o boruda başka yerden takılacak sanırım bu arada komşumla görüştüm adamla kötü olmaktansa yaptırsın diye düşünüyorum bir kaç kova moloz biraz baş ağrısı biraz toz toprakla yapacaklar bakalım

o vakit asma tavan uygulaması vardır. pek fazla toz toprak çıkmaz. fazla üzüntü olmaz.

• Evini buldukları gibi birakacaklarsa kabul et. O hafta çok yoğun olduğunu temizlikle ugrasamayacagini söyle ona göre yapsınlar islerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: thestell

Banane de geç. Hatta ben olsam senin klozetini severim derdim. Zıçacak yer beğenmiyorlar bir de.

+1

• Hiç bir yaptırımı olamaz sana karşı hatta sen, izinsiz çalışırsa şikayet hakkını bile kullanabilir durdurabilirsin tadilatı.
    Ayrıca hiçbir mecburiyetin yok ben olsam izin vermezdim.Gitsin banyo şapının kotunu yükseltsin gideride buraya gizlesin basamakla girsin banyosusna gerekirse veya alafranga wc koysun duvardan taşısın gideri rezil olacak olan sizin banyonuz izin vermeyin
  • BiLq3 kullanıcısına yanıt
    düşük döşeme olsa neden delsinler banyoyu aptalmı adamlar:)
  • çok ilginç ustalar olabiliyor memlekette.
    @LE10
  • Üst kattan sesler kesildi arkadaşlar geçen gün zemin seramiklerini taşıyorlardı asansörle sanırım bitti inşallah su falan kaçırmaz ustalar düzgün yaparda , asma tavanı söktüm şuanda kaçak falan olursa borularında görebileyim diye şimdilik birley yok memlekete gidicem için bayramdan sonra asma tavanı takar birde genel temizlik yaparım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.