Şimdi Ara

Bıktım bu ikilemden. Ne yapcağımı şaşırdım. :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çoğu kişi gibi benimde ilk sınavım kötü geçti. Ama sizin sayenizde bırakmadım çalışmaya devam ediyorum. Fakat bazen düşünüyorum yok diyorum olmayacak boşuna çabalıyorsun. Bu senede kaldın yine diyorum. Sonra olsun çalışmaya devam et yinede diyorum ama artık bu ikilemden bıktım. Belki kızacaksınız, güleceksiniz ama benim hedefim, rüyam, hayalim: Bilkent Elektrik-Elektronik'Tİ. En azından %50 burslusu. Ama artık öyle bir ihtimal kalmadı. Bu sene herşey allak bullak oldu. Geçen seneden bile kötü geldi. Ben şimdi napayım? Çalışıyorum. Bir şeyler yaparım ama ne yaparsam yapayım istediğim yer olmayacak. Ve bu sene 2. senem olmasından dolayı artık biryerlere gitmem gerekecek. Mecburum. Ama içim rahat değil. Ne yapmalıyım? 3. seneye kalsam değişen birşey olacak mı? BİLMİYORUM. Hergün kafamı duvalara vuruyorum.

• Calismadinmi dostum bu sene gecen seneye gore?
  •  Bıktım bu ikilemden. Ne yapcağımı şaşırdım. :(
  • aynı durumdayız:( ama ben kendimi en kötü ihtimallere karşı hazırladım. üçüncü sene bana hayal gibi geliyordu ama mecburum sanırım. artık alıştım nabıyım. hiç beklediğim gibi geçmedi sınav. önce kendimi öldürecek gibiydim ama sonra alıştım. annem hep söylüyor 2 yıllığa git ama biliyorum alışamayacağım o yüzden gitmiyorum. bence tüm önyargıları kenara bırak ve çalışmana bak. olmuyosa olmadığındandır. istemediğin bölümü seçme.
  • Benim de durum aynı gibi. Hedefim Bilkent Bilgisayar Müh. (Tam Burslu) idi. Ayrıca mezundum ben de. Denemelerim epey iyiydi. İyi de çalışıyordum. Ortalama 460-470 civarı gelirdi. Tabi +- olduğu zamanlarda oluyordu. En kötü bu sene 441 almıştım. Sınavda ise bundan da berbat bir puan gelecek. Yalan oldu gibi. Ben tam olarak kendimi buraya adadım diyemem; ama kafamda 3 bölüm 3 üniversite vardı. Bilgisayar, Elektronik, Makine idi. Kafamda ODTÜ EE, ODTÜ Bilgisayar, ODTÜ Makina, Bilkent Bilgisayar(Tam burslu), İTÜ EHM, İTÜ Bilgisayar, İTÜ Makina vardı. En kötü ihtimal, batırsam İTÜ Makinaya girebileceğimi düşünüyordum. Şimdi YGS'den 415 civarı bekliyorum. İyi sayılabilecek bir LYS ile anca İTÜ Makina %30 gelebilir. YTÜ'yü kendim istemediğim için kafamda eledim. Şu an İTÜ Makina>İTÜ Kontrol>İTÜ Elektrik şekilde yeni alternatif tercihler kurdum. Bunlar için çalışmaya çalışıyorum; ama yeteri kadar motive değilim. Babamla da konuştum. Eğer bu saydığım 3 yer gelmezse. Tekrar mezuna kalacağım. Çünkü hayat boyu içime sinmeyen bir şey olunca o işten hiç verim alamadım. Hani eğer bunlar gelmezse mezuna kalmam belki aptallık gibi görünebilir; ama ben o riski de almaya hazırım. Canıma tak etti çünkü. Uyduruk bir ilkokulda ve uyduruk bir lisede okudum. Bari adam gibi üniversitede, iyi bir bölüm okuyalım dedim.

Ayrıca o senin dediğin laf da içimi kemiriyor resmen. Bir şeyler yaparım ama ne yaparsam yapayım istediğim yer olmayacak. Bunu bilerek çalışmak çok zor oluyor gerçekten. Çünkü ulaşılamayacak bir hedef var. İstersen kendini parçala olmayacak ve çevremdekilerin %95'i kaderine razı ol. Hayırlısı buymuş şeklinde söylüyor. Yalnız ben yine de kafamın dikine gideceğim sanırsam. Bakalım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: barman

Benim de durum aynı gibi. Hedefim Bilkent Bilgisayar Müh. (Tam Burslu) idi. Ayrıca mezundum ben de. Denemelerim epey iyiydi. İyi de çalışıyordum. Ortalama 460-470 civarı gelirdi. Tabi +- olduğu zamanlarda oluyordu. En kötü bu sene 441 almıştım. Sınavda ise bundan da berbat bir puan gelecek. Yalan oldu gibi. Ben tam olarak kendimi buraya adadım diyemem; ama kafamda 3 bölüm 3 üniversite vardı. Bilgisayar, Elektronik, Makine idi. Kafamda ODTÜ EE, ODTÜ Bilgisayar, ODTÜ Makina, Bilkent Bilgisayar(Tam burslu), İTÜ EHM, İTÜ Bilgisayar, İTÜ Makina vardı. En kötü ihtimal, batırsam İTÜ Makinaya girebileceğimi düşünüyordum. Şimdi YGS'den 415 civarı bekliyorum. İyi sayılabilecek bir LYS ile anca İTÜ Makina %30 gelebilir. YTÜ'yü kendim istemediğim için kafamda eledim. Şu an İTÜ Makina>İTÜ Kontrol>İTÜ Elektrik şekilde yeni alternatif tercihler kurdum. Bunlar için çalışmaya çalışıyorum; ama yeteri kadar motive değilim. Babamla da konuştum. Eğer bu saydığım 3 yer gelmezse. Tekrar mezuna kalacağım. Çünkü hayat boyu içime sinmeyen bir şey olunca o işten hiç verim alamadım. Hani eğer bunlar gelmezse mezuna kalmam belki aptallık gibi görünebilir; ama ben o riski de almaya hazırım. Canıma tak etti çünkü. Uyduruk bir ilkokulda ve uyduruk bir lisede okudum. Bari adam gibi üniversitede, iyi bir bölüm okuyalım dedim.

Ayrıca o senin dediğin laf da içimi kemiriyor resmen. Bir şeyler yaparım ama ne yaparsam yapayım istediğim yer olmayacak. Bunu bilerek çalışmak çok zor oluyor gerçekten. Çünkü ulaşılamayacak bir hedef var. İstersen kendini parçala olmayacak ve çevremdekilerin %95'i kaderine razı ol. Hayırlısı buymuş şeklinde söylüyor. Yalnız ben yine de kafamın dikine gideceğim sanırsam. Bakalım artık.

hocam düz liseliye göre mükemmel puanların var. hadi biz berbatızda bu puanlarla 3. yıla kalma be hocam. ailemi dersen bu saatten sonra hayatta dinlemem. onlar yüzünden hayatımın hatasını yapıp meslek lisesine gittim. meslek lisesi mezunu olduğum için utanıyorum valla. bu saatten sonra onların ipiyle kuyuya inmem. dediğin çok doğru zaten dandik bi lisede istemediğim bölümde okudum, ikincisini kaldıramam. insan sağlığına zararlı valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: barman

Benim de durum aynı gibi. Hedefim Bilkent Bilgisayar Müh. (Tam Burslu) idi. Ayrıca mezundum ben de. Denemelerim epey iyiydi. İyi de çalışıyordum. Ortalama 460-470 civarı gelirdi. Tabi +- olduğu zamanlarda oluyordu. En kötü bu sene 441 almıştım. Sınavda ise bundan da berbat bir puan gelecek. Yalan oldu gibi. Ben tam olarak kendimi buraya adadım diyemem; ama kafamda 3 bölüm 3 üniversite vardı. Bilgisayar, Elektronik, Makine idi. Kafamda ODTÜ EE, ODTÜ Bilgisayar, ODTÜ Makina, Bilkent Bilgisayar(Tam burslu), İTÜ EHM, İTÜ Bilgisayar, İTÜ Makina vardı. En kötü ihtimal, batırsam İTÜ Makinaya girebileceğimi düşünüyordum. Şimdi YGS'den 415 civarı bekliyorum. İyi sayılabilecek bir LYS ile anca İTÜ Makina %30 gelebilir. YTÜ'yü kendim istemediğim için kafamda eledim. Şu an İTÜ Makina>İTÜ Kontrol>İTÜ Elektrik şekilde yeni alternatif tercihler kurdum. Bunlar için çalışmaya çalışıyorum; ama yeteri kadar motive değilim. Babamla da konuştum. Eğer bu saydığım 3 yer gelmezse. Tekrar mezuna kalacağım. Çünkü hayat boyu içime sinmeyen bir şey olunca o işten hiç verim alamadım. Hani eğer bunlar gelmezse mezuna kalmam belki aptallık gibi görünebilir; ama ben o riski de almaya hazırım. Canıma tak etti çünkü. Uyduruk bir ilkokulda ve uyduruk bir lisede okudum. Bari adam gibi üniversitede, iyi bir bölüm okuyalım dedim.

Öncelikle cevabın için çok teşekkürler. Evet durumumuz benzer. Tek bir farkla senin kurabileceğin yeni alternatifler var. Benim şuan onlarda yok. En azından İTÜ Makina - İTÜ Kontrol gibi. Ama kesinlikle sana birşey diyemem. Benden fazla çalıştığın çok açık. Tabi bunun karşılığını alamamak da kötü. Ben hayatımla ilgili bazı şeylerin farkına çok geç vardım. Ama iş işten geçtikten sonra. Ne kadar ağlasamda, ne kadar başımı duvarlara vursamda olmuyor. Zaman 1 sn. bile geri gelmiyor. Hayat şuan geçiyor ama benim için hiçbir anlamı olmadan. Geride kalan 19 sene gibi bu senede bomboş geçiyor. Okul olarak bende senin gibi uyduruk okullarda okudum ve bende aynı senin gibi adam gibi bir üniversitede okumak istiyorum. Sene başında Bilkent'in sitesinden lisans katoğunu almıştım. Şimdi ona bakıp bakıp ağlıyorum. Ağlarkende kendimden daha çok aileme ağlıyorum. Yapılan o kadar masrafın karşılığını verememek. En çok bu koyuyor adama. Şimdi bir şeyleri değiştirmek gerekiyor. Yeni bir sayfa açmak gerekiyor ama olmuyor. 3. seneye kalırsam değişen ne birşey olur mu bilmiyorum. Ya yine aynısı olursa yine çok kötü geçerse o zmn ne yaparım işte onu hiç düşünmek bile istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skywhale -- 15 Nisan 2012; 13:24:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: goldenbrown

aynı durumdayız:( ama ben kendimi en kötü ihtimallere karşı hazırladım. üçüncü sene bana hayal gibi geliyordu ama mecburum sanırım. artık alıştım nabıyım. hiç beklediğim gibi geçmedi sınav. önce kendimi öldürecek gibiydim ama sonra alıştım. annem hep söylüyor 2 yıllığa git ama biliyorum alışamayacağım o yüzden gitmiyorum. bence tüm önyargıları kenara bırak ve çalışmana bak. olmuyosa olmadığındandır. istemediğin bölümü seçme.

Sanırım artık benimde kendimi az da olsa 3. seneye hazırlamam gerekiyor. Şuan hayvan gibi lys çalışıyorum ama sonucu ne kadar değiştirebilecek. Bilkent benim için bir hedefin yanında bir rüyaydı ve şuan için de artık tamamen rüya oldu. Ama sene başındaki o %10 luk bir ihtimal gerçekleşir ve 3. seneye kalırsam, hayattaki herşeyden tamamen vazgeçmem gerekiyor. Artık tek birşeye kitlenip 1 sn bile kopmamam gerekiyor. Tamamen yeni bir ben olmam gerekiyor. Bu benim için belki çok zor olcak ama başarmam lazım. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

• hocam fazla kafanı takma. istersen 3. senen de kazandığın taktirde yine sorun yok.

üniversiteye gidenlerin çoğu dersleri geçemiyor kalıyor da kalıyor öyle bir durum ki sen 3. senen de kazanmış olsan bile senle yaşıt olup ilk senesinde kazanmasına rağmen senden daha geç mezun olacak olan insanlar göreceksin.

adam gibi bir üniversite kazan fazla sıkıntı yapma, ama ünide adam gibi çalışacağına dair kendine söz ver. ünide sene uzatmadığın taktirde hiçbir şekilde önemi yok şu öss döneminde kaybettiğin yıllarının.

benim de 2. senem bu arada. sınavım bok gibi geçti deneme ortalamalarımdan dile kolay 80 puan daha düşük bekliyorum. hiç çalışmasam çok daha iyi yapardım emeklerim çöpe gitti ama yine de 3. sene olacaksa da olsun yani çok büyük problem değil.

bu arada ben ilk 2 sene bocalayan çok duydum ama 3. senesinde bocalayanı hiç duymadım. tabi çalışmaya devam edeceksin yine. 3. sene olunca 0 konu eksiği oluyor tüm sene boyunca sadece deneme çözüyorsun sınavda ölmediğin taktirde en kötü durumda bile yapabiliyorsun o yüzden.

içinde kalacaksa seneye tekrar şansını dene. büyük ihtimal bilkenti tam burslu kazanırsın. çünkü dediğim gibi sadece deneme çözüceksin ki bu da bir daha ki sınava kadar en azından 300 deneme demek. o kadar şeyden sonra yapamamakta imkansızdır heralde sınav günü hasta filan olmazsan. bursu dert ettiğine göre ailenin durumu çok iyi değil oraya düşük bursla veya burssuz gitmek büyük cesaret ister çünkü eğitimi cidden zor ve okulu 4 senede bitirmek zor. 4 seneyi sınıfta kalmamam lazım stresiyle geçirirsen yaşlanırsın vallahi.

ben de seneye kalıcam büyük ihtimal bakalım şu lys sonuçları gelsin de bir hele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWarrior -- 15 Nisan 2012; 16:07:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

hocam fazla kafanı takma. istersen 3. senen de kazandığın taktirde yine sorun yok.

üniversiteye gidenlerin çoğu dersleri geçemiyor kalıyor da kalıyor öyle bir durum ki sen 3. senen de kazanmış olsan bile senle yaşıt olup ilk senesinde kazanmasına rağmen senden daha geç mezun olacak olan insanlar göreceksin.

adam gibi bir üniversite kazan fazla sıkıntı yapma, ama ünide adam gibi çalışacağına dair kendine söz ver. ünide sene uzatmadığın taktirde hiçbir şekilde önemi yok şu öss döneminde kaybettiğin yıllarının.

benim de 2. senem bu arada. sınavım bok gibi geçti deneme ortalamalarımdan dile kolay 80 puan daha düşük bekliyorum. hiç çalışmasam çok daha iyi yapardım emeklerim çöpe gitti ama yine de 3. sene olacaksa da olsun yani çok büyük problem değil.

bu arada ben ilk 2 sene bocalayan çok duydum ama 3. senesinde bocalayanı hiç duymadım. tabi çalışmaya devam edeceksin yine. 3. sene olunca 0 konu eksiği oluyor tüm sene boyunca sadece deneme çözüyorsun sınavda ölmediğin taktirde en kötü durumda bile yapabiliyorsun o yüzden.

içinde kalacaksa seneye tekrar şansını dene. büyük ihtimal bilkenti tam burslu kazanırsın. çünkü dediğim gibi sadece deneme çözüceksin ki bu da bir daha ki sınava kadar en azından 300 deneme demek. o kadar şeyden sonra yapamamakta imkansızdır heralde sınav günü hasta filan olmazsan. bursu dert ettiğine göre ailenin durumu çok iyi değil oraya düşük bursla veya burssuz gitmek büyük cesaret ister çünkü eğitimi cidden zor ve okulu 4 senede bitirmek zor. 4 seneyi sınıfta kalmamam lazım stresiyle geçirirsen yaşlanırsın vallahi.

ben de seneye kalıcam büyük ihtimal bakalım şu lys sonuçları gelsin de bir hele.

Cevabın için teşekkürler. Artık geriye dönemeyeceğime göre, önüme bakmam gerekiyor. Şuan resmen it gibi LYS çalışıyorum. İstediğim yer gelmeyecek ama öyle yada böyle bu konuları bilmek şart. Bu sene kazanamasam bile seneye yine çıkacak. Ama işte şu çalışmamın sonucunda istediğim yerin gelmeyeceğini bilmek olmasa herşey daha güzel olcaktı. Ama olsun. Dediğin gibi bu senede olmazsa seneye herkesten 1 adım hatta 2 adım adım önde başlayacağız. Az konu çok test şeklinde gidecez. İnşallah bu sene kaznırız diyorum ama kendi adıma bu ihtimal şuan 0. Yinede en azından siz istediğiniz yeri kazanırsınız. Belli mi olur belki seneye BİLKENT'te karşılaşırız. Başarılar.

• sen elinden geleni yap en azından çalışmadı da yapamadı diyemezler ayrıca ben sana inanıyorum
  • quote:

Geçen seneden bile kötü geldi. Ben şimdi napayım?

en yakın köprüye koşarak kaç ' kaç '' ve kaç saatte gideceğini hesaplamaya başla.köprünün üzerinde soyun ve demirlerinde striptiz yap.problem ?
  • aa şey yukarıdakileri kardeşim yazmış kusuruna bakmayın keratanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harmonical

sen elinden geleni yap en azından çalışmadı da yapamadı diyemezler ayrıca ben sana inanıyorum

Bende öyle yapmayı düşünüyorum. Çalışmaya devam edecem. Bazı düşünceleri kafama takmadan ilerleyebilirsem daha iyi olcak. İnşallah bunu başarabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.