Şimdi Ara

Bilgisayar Kendini Resetliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar, bilgisayar açılır gibi oluyor açılamadan kendini resetliyor, sonra tekrar başlıyor bi kaç saniye sonra tekrar resetliyor, problem ne olabilir?

• dreamcatcher24 kullanıcısına yanıt
    komik gelebilir ancak reset tuşu takılı kalmış olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: spanyol12

komik gelebilir ancak reset tuşu takılı kalmış olabilirmi

sanmıyorum hocam, ilk başta normal açılıyordu, windows kurmaya başladım, kurarken takıldı ben de gücü kapatıp tekrar açmaya çalışınca böyle oldu
  • dreamcatcher24 kullanıcısına yanıt
    formatmı atmaya çalışıyordunz
  • quote:

Orijinalden alıntı: spanyol12

formatmı atmaya çalışıyordunz

hayır windows kurmaya başlamıştım
  • BIOS'a girmeye çalış. Eğer bios'tayken de aynı şeyi yapıyorsa anakart ya da psu (daha büyük ihtimalle anakart) arızası olma ihtimali çok yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

BIOS'a girmeye çalış. Eğer bios'tayken de aynı şeyi yapıyorsa anakart ya da psu (daha büyük ihtimalle anakart) arızası olma ihtimali çok yüksek.

hocam psu yu yeni aldım 750 watt ocz, işlemciyle alakası olabilir mi?
  • Format atarken aynı sey banada olmustu bende resetlemıyordu pc kıtlenıyordu ekranla kasa ılıskısını kesıyordu baska yerde format atmayı denedım oldu bunun gıbı bırseyse oyle dene veya formatı tekrar dene eger hıc bırı olmadıysa hdd cıkartıp bırınde yedeklıyebılırsen sıfırlayıp tekrar kurman cozume ulasmana yardımcı olur.Kesın bılgım yok hıc bırınde o yuzden kolay gelsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamcatcher24

quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

BIOS'a girmeye çalış. Eğer bios'tayken de aynı şeyi yapıyorsa anakart ya da psu (daha büyük ihtimalle anakart) arızası olma ihtimali çok yüksek.

hocam psu yu yeni aldım 750 watt ocz, işlemciyle alakası olabilir mi?

Sanmam. İşlemci kolay kolay arızalanmaz. Kendi içinde sağlam bir bileşendir. PSU da nispeten sağlamdır ancak anakartlar için aynı şeyi söylemek zor. Biraz daha hassas bileşenler. Eğer yazılımsal olarak yaptığın hiçbir şey etkili olmadıysa (BIOS sıfırlamayı ve tekrar atmayı denediysen) anakarttan şüphelenebilirsin.
  • Ram slotlarını değiştir
  • kasadaki tuşlara iyi bak tuşlar takılmış olabilir.
  • RAM leri teker teker dene, önce 1 tanesini silgi ile güzelce temizleyip daha sonra ana karta yerleştirip deneyiniz, aynı sorunu yapar ise diğer RAM i deneyiniz.
  • Tekrar okudum da bu sorunu nerden veriyor format atmaya çalıştığındamı oluyor yoksa hiç bir sorun yokken açmaya bastığın andan mı oluyor düzgün yazarsan yardım edeceğim aksi halde yardım edemem
  • Arkadaslar sorun duzeldi, ram slotlarini degistirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.