Şimdi Ara

BMW 3.20d / 2011 mi 2012 mi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
17.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese selamlar arkadaslar.bi konuda kafam acayip karısık ve yanlıs bi karar vermekten korkuyorum. suan kullandigim arac kia ceed 2011 1.6 115hp. aracı alalı 1 sene oldu ama bir ust sınıf almaya niyetlendim. bi kac markada test surusu yaptım.
    - once kosifler bostancıda 3.20d kullandım. aractan cok memnun kaldım,ama test surus alanı cok kotu oldugu icin arabayı zorlayamadım.
    - sonrasında c180 kullandım. ama aracın performansı beni tatmin etmedi.
    - son olarakta a4 177hp olan modeli kullandım. aracın performansı gayet tatmin edici, goruntu iyi, donanımlar iyi.

nihayetinde 3.20d de karar kıldım. ilk niyetim sıfır almaktı ama donanımlar, paketler derken fiyat cıktı 130bin uzerine. bu rakam beni zorlayan bi rakam. daha sonra ikinci el 2011 3.20d lere baktım. goruntu olarak bi sıkıntım yok, kasası guzel. ic donanım olarak biraz vasat kalıyor gibi gordum. 2011 3.20d yi hic kullanmadım. istedigim sizden, kullanan arkadaslar, 2011 ve 2012 arasında ciddi bir performans farkı varmı? 2.el temiz bi 3.20 yaklasık 85-90bin gibi bi rakama alınıyor, yeni kasası cıkmısken bu fiyata degermi? sizlerin tecrube ve deneyimlerinizi bekliyorum.

• Yeni kasanin ic donanimi, ic-dis goruntusu cok daha guzel. Ama butcenizi zorlayacak ise 2011 bakmak lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Yeni kasanin ic donanimi, ic-dis goruntusu cok daha guzel. Ama butcenizi zorlayacak ise 2011 bakmak lazim.
    Uzun yıllar kullanacaksanız 2012 tercih ediniz.
  • Fiyat bütçenizi aşıyorsa bir şey diyemem ama iki fotoğrafla özetleyebilirim durumu ;

Ben olsaydım 2.araca 80-90 bin lira ödemezdim.Bu fiyata Volvo S60 DRIVe düşünülebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: pmnpirlo

Fiyat bütçenizi aşıyorsa bir şey diyemem ama iki fotoğrafla özetleyebilirim durumu ;

Ben olsaydım 2.araca 80-90 bin lira ödemezdim.Bu fiyata Volvo S60 DRIVe düşünülebilir.
    volvo nun diger bir tercih oldugunu bende farkettim ama bana performans olarak biraz zayıf geldi. 1.6, 115hp. 163hp olanda 115bin den baslıyor.
    suana kadar aldıgım butun aracları uzun yıllar binerim diye aldım ama nedense 2-3 yılı gecmedi degistirmem:)
    sıfır 3.20d tabiki hayallarimi susluyor, ama dedigim gibi zorlar beni. ustune sport line, xenon far, park sistemi ekledimmi...sormayın gitsin. zaten arac almaya karar verdigin sure kadar, paket ve line lara kafa yoruyosun. zaten anlam veremiyorum. premium sınıf bi araca standart donanım olarak neden gelmedigi bazı olmazsa olmazların. diyeceksiniz herkesin zevki farklı..ama kim istemez park sensoru? kim istemez 17" jant, kim istemez xenon??

benim en onceligim performans, digeri marka, bir digeride dizel ve ekonomik olması. bu secenekleri 3.20d de (2011 model de dahil) buldugum icin bu marka ve modelde ısrarcıyım. 2011 ve 2012, ikiside yanlıs bilmiyorsam 184hp, torklarıda 380 olması lazım. 2012, 8ileri - 2011, 7ileri diye biliyorum. aradaki performans, yol tutus farkları varmıdır bilmiyorum.ama degerler neticesinde yakın olur diye dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktaya98

herkese selamlar arkadaslar.bi konuda kafam acayip karısık ve yanlıs bi karar vermekten korkuyorum. suan kullandigim arac kia ceed 2011 1.6 115hp. aracı alalı 1 sene oldu ama bir ust sınıf almaya niyetlendim. bi kac markada test surusu yaptım.
    - once kosifler bostancıda 3.20d kullandım. aractan cok memnun kaldım,ama test surus alanı cok kotu oldugu icin arabayı zorlayamadım.
    - sonrasında c180 kullandım. ama aracın performansı beni tatmin etmedi.
    - son olarakta a4 177hp olan modeli kullandım. aracın performansı gayet tatmin edici, goruntu iyi, donanımlar iyi.

nihayetinde 3.20d de karar kıldım. ilk niyetim sıfır almaktı ama donanımlar, paketler derken fiyat cıktı 130bin uzerine. bu rakam beni zorlayan bi rakam. daha sonra ikinci el 2011 3.20d lere baktım. goruntu olarak bi sıkıntım yok, kasası guzel. ic donanım olarak biraz vasat kalıyor gibi gordum. 2011 3.20d yi hic kullanmadım. istedigim sizden, kullanan arkadaslar, 2011 ve 2012 arasında ciddi bir performans farkı varmı? 2.el temiz bi 3.20 yaklasık 85-90bin gibi bi rakama alınıyor, yeni kasası cıkmısken bu fiyata degermi? sizlerin tecrube ve deneyimlerinizi bekliyorum.

80.000 tl ye e60 bmw düşünün bence. araç hem dolu dolu hem 3.20 den daha şık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winneras -- 21 Ağustos 2012; 12:29:40 >

• Performans farkı yok 2011-2012 arasında. 2012 biraz daha az yakit tüketir. Yol tutuş konusunda da ekstra kayda deger fark yok, ikiside 50-50 ağırlık dağılımına sahip, eski kasa biraz daha sert süspansyona sahip diyebilirim.

Alabiliyorsanız tabiiki yenisini alın, ama bütçe devreye girdiğinde eğer yeni kasa takıntınız yok ise, motor aynı motor, gidiş aynı gidiş.

Yukaridaki resim biraz yaniltabilir yalnız. F30 daki navigasyon ekranı , koltuk derisi falan oldukça yüksek bedeli var. Zaten fark etmişsinizdir, test sürüşü yaptığınız f30 ile yukarıdaki resimin pek bir bağlantısı yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Performans farkı yok 2011-2012 arasında. 2012 biraz daha az yakit tüketir. Yol tutuş konusunda da ekstra kayda deger fark yok, ikiside 50-50 ağırlık dağılımına sahip, eski kasa biraz daha sert süspansyona sahip diyebilirim.

Alabiliyorsanız tabiiki yenisini alın, ama bütçe devreye girdiğinde eğer yeni kasa takıntınız yok ise, motor aynı motor, gidiş aynı gidiş.

Yukaridaki resim biraz yaniltabilir yalnız. F30 daki navigasyon ekranı , koltuk derisi falan oldukça yüksek bedeli var. Zaten fark etmişsinizdir, test sürüşü yaptığınız f30 ile yukarıdaki resimin pek bir bağlantısı yoktur.
    bende 3.20d ve 5.20d arasında mukayese ediyorum nede 5 serisi düşünmüyosunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrankara

bende 3.20d ve 5.20d arasında mukayese ediyorum nede 5 serisi düşünmüyosunuz ?

Alıntıları Göster
    belirledigim fiyat skalasında, 5 serisi hem km olarak cok yuksek, model olarak ta eski ve ayrıca model eski oldugu icinde beygir gucu de dusuk sanırsam o modellerde.benim zorlamayan butce 85-90 arası. bu fiyata 2011 ve dusuk km 3.20d bulabiliyorum. tercihim o yuzden 3 serisi.
  • 2. El 5 Serilerinin kilometrelerine bakin oldukca yuksek. Millet vuruyor arabayi uzun yola. Eger yeni kasasi butceyi cok zorluyorsa 2011 model makyajli kasayi tercih edin derim. Kilometreleri az fiyati uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Performans farkı yok 2011-2012 arasında. 2012 biraz daha az yakit tüketir. Yol tutuş konusunda da ekstra kayda deger fark yok, ikiside 50-50 ağırlık dağılımına sahip, eski kasa biraz daha sert süspansyona sahip diyebilirim.

yeni kasa takıntım yok, aksine eski kasa olanda daha hırcın bi goruntusu var, daha cok hosuma gidiyor:) yorumlarınız yardımcı oldu. merak ettigim konuları acıklamıs oldunuz,tesekkurler.

evet, resimdeki biraz dolu bir arac. test surusu yapılan arac tr paketi, boş bir arac. zaten fiyatlarda baz fiyat 113bin, paket, line, donanım falan derken bir bakıyosunuz olmus 130-140...(olmazsa olmazları eklerseniz).

• quote:

Orijinalden alıntı: oktaya98

belirledigim fiyat skalasında, 5 serisi hem km olarak cok yuksek, model olarak ta eski ve ayrıca model eski oldugu icinde beygir gucu de dusuk sanırsam o modellerde.benim zorlamayan butce 85-90 arası. bu fiyata 2011 ve dusuk km 3.20d bulabiliyorum. tercihim o yuzden 3 serisi.

Alıntıları Göster
    2012 3 serisi daha ucuzlayabilir. 2014 c yide bekle bence en azından bi tanıtımını yapsınlar sonra üzülebilirsin ama sevinedebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar.

2. El 5 Serilerinin kilometrelerine bakin oldukca yuksek. Millet vuruyor arabayi uzun yola. Eger yeni kasasi butceyi cok zorluyorsa 2011 model makyajli kasayi tercih edin derim. Kilometreleri az fiyati uygun.
    c180 nin yenı 1.6 turbo motorunun verılerı gayet iyi nasıl tatmın etmedı hayret .
    yenı kasa bmw 3.16i de yeterlı performans sunuyor ılla kı o kasayı ıstıyorsanız bence güzel seçenek .
    vw passat cc bence şuan en alınası .
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2012-model-cc-cam-tavan-isitma-led-paket-interlogos-kara-mese-96903331/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

c180 nin yenı 1.6 turbo motorunun verılerı gayet iyi nasıl tatmın etmedı hayret .
    yenı kasa bmw 3.16i de yeterlı performans sunuyor ılla kı o kasayı ıstıyorsanız bence güzel seçenek .
    vw passat cc bence şuan en alınası .
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2012-model-cc-cam-tavan-isitma-led-paket-interlogos-kara-mese-96903331/detay

Alıntıları Göster
    Aslında e90 bana daha hoş geliyor. Her yeni çıkan daha güzel tabi bence! böyle.. Şu an sıfıra yakın temizlikte e90 320d ler var ben olsam eski kasa alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar.

2. El 5 Serilerinin kilometrelerine bakin oldukca yuksek. Millet vuruyor arabayi uzun yola. Eger yeni kasasi butceyi cok zorluyorsa 2011 model makyajli kasayi tercih edin derim. Kilometreleri az fiyati uygun.
    İki aracı da yeterli süre kullandım, aradaki fiyat farkı tam olarak ne kadar olucak bilmiyorum ama bence yeni 3 serisini almanızda fayda var, neden mi?

-8 ileri şanzıman, e90'daki 6 ileri şanzımana göre çok daha seri, daha kararlı, performanstan çalmıyor.

-İkisi de aynı motor olmasına rağmen, f30 320d çok az da olsa daha iyi gidiyor ve cidden çok daha az yakıyor özellikle şehir içinde.

-e90'daki süspansiyonlar ve direksiyon gerçekten çok sert, sanki d sınıfı bir otomobil de spor otomobil direksiyonu gibi. Kimisi sever kimisi sevmez. F30'daki ise biraz daha yumuşak.

-İç ve dış tasarım olarak F30 diyorum.

Aradaki fiyat farkının karşılığında alacaklarınız aşağı yukarı bunlar.

• 2012'ler 2.ele düştü onlara bakın fiyat bir miktar daha düşük olabilir ama 2011'lerde güzel araba çok zorlanmaktansa 2011 alınabilir...
  • Guc yetırebılıyorsanız yenı kasa alın.320d bu sınıfta ders veren bir otomobil.bende sık sık s60 oneriyorum ama sanırım performans tuketim motor verımı gibi seylerı gozonunde tutuyorsunuz bu acıdan bmw rakipsiz.90k civarına 2. El dusunursenız ozaman 0km s60almak daha mantıklı olur.modulle 140hp yi gorur,gayet tatmin edicı performansa ulasırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 21 Ağustos 2012; 14:21:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

İki aracı da yeterli süre kullandım, aradaki fiyat farkı tam olarak ne kadar olucak bilmiyorum ama bence yeni 3 serisini almanızda fayda var, neden mi?

-8 ileri şanzıman, e90'daki 6 ileri şanzımana göre çok daha seri, daha kararlı, performanstan çalmıyor.

-İkisi de aynı motor olmasına rağmen, f30 320d çok az da olsa daha iyi gidiyor ve cidden çok daha az yakıyor özellikle şehir içinde.

-e90'daki süspansiyonlar ve direksiyon gerçekten çok sert, sanki d sınıfı bir otomobil de spor otomobil direksiyonu gibi. Kimisi sever kimisi sevmez. F30'daki ise biraz daha yumuşak.

aynen bende bunu yazacaktım. 8 ileri şanzıman yeni teknoloji.ama 6 ileri olan eski baya.

eski kasanın avantajı fiyatı daha uygun ve kasa değişirken stok tüketmek için lütfedip navigasyon ekleyip sattılar. ama yeni her zaman daha iyidir. (Logitech z-5500 vs Z-906 hariç)

• Yeni kasa tabiiki daha iyi ama fiyatlar uçuk adam gibi bir bmw 320d 130.000 TL ye geliyor... Bence o paraya eski kasa 520d düşünün beygir gücünü çok hissetmezsiniz biri 177 diğeri 184 beygir... Ya da arkadaşın dediği gibi 2014 C SERİSİNİ bekleyin derim bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: carman1tr

quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

aynen bende bunu yazacaktım. 8 ileri şanzıman yeni teknoloji.ama 6 ileri olan eski baya.

eski kasanın avantajı fiyatı daha uygun ve kasa değişirken stok tüketmek için lütfedip navigasyon ekleyip sattılar. ama yeni her zaman daha iyidir. (Logitech z-5500 vs Z-906 hariç)

Alıntıları Göster
    bmw nin arac konfigurasyon modulu calısmaya baslamıs (en azından ben simdi farketim:)) . tr paketi, comfort ve technology paket fiyatı 56bin euro, yani 123k. line koyuyum desen, 60bin euro yani 132k.
    soyle bisey duymustum, bilmiyorum ne kadar dogrudur. firmalar sene bazında belli kotaları vardır ve yıl snunda kotaları tutturmak icin fiyat indirimine gider diye..
    almak icin dusundugum tarih yaklasık 2-3 ay sonrası. eger yıl sonu indirimi olursa tabiki 2012 neden olmasın:)
    3.16i ise tamamen turk milletini salak yerine koymak icin cıkarılmıs bi model bence. sozde kdv indirimi. ama vergisiz fiyata koyarak bi nevi borusan vergisini doşemişler.
    3.16i vergisiz fiyat - 24.400 euro
    3.20d vergisiz fiyat - 23.650 euro. ( mantıgını cozmekte gercekten zorlandıgım bi durum)

yazdıklarınız gercekten bennim icin acıklayıcı ve rehber ozelligi tasıyor, tesekkur ediyorum. kafamda az cok sekillendi. 2012 ikinci ellerinide dediginiz gibi bi arastırmak lazım. 2-3 aya kadar belki 2012 yeni kasa beni coookk coookk zorlamayacak seviyelere gelebilir;)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.