Şimdi Ara

BTK kararları sonrası Superonline ve diğer servis sağlayıcılardaki para hırsı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BTK'nın yeni kuralları neticesinde görünüşte faydalı gibi olan kararları, kurnaz servis sağlayıcıların bu işi fırsata çevirdiklerini görüyoruz. Superonline ışık hızı ile 25Mbit'ten başlattığı fiber hizmetini artık 24Mbit'e düşürmüş, fiyatlarını da arttırmış bulunmaktadır. Taahhüt süresi dolacak müşterilerine de kene gibi yapışarak abuk sabuk 24Mbit paketli veya kotası dolduğunda interneti kökten kesilecek ultra kazık paket tekliflerinde bulunmaktadır. Bu teklifleri lütfen ama lütfen dikkatli dinleyin. Gerekirse madde madde yazılı olarak alın. Ben 2010 yılı başından beri SOL fiber kullanan eski sayılabilecek bir müşterisiyim. 11 Eylül'de 24 aylık taahhütümün sona erecek olmasından dolayı 2 ay önceden bu durumu hatırlatmak amacıyla arandım ve son derece kötü dersine hiç çalışmamış tembel öğrenciler gibi abuk sabuk teklifler içeren bir konuşma yaptık..Yaa bu nedir, rüyada mıyım dedirtecek şaşkınlık ve sonrasında da kızgınlık ve enayi yerine konduğumu hissettim! Sonrasında da Superonline şikayet bölümünden aşağıdaki şikayet metnini gönderdim:

Superonline şikayet bölümüne yazdığım mesaj:

Sn.Yetkili,

Yanlış hatırlamıyorsam 2010 yılından beri fiber hizmetinizi kullanmaktayım. Son 4 yıldır da 25Mbit hız ile bağlanmaktayım. BTK'nın almış olduğu kararlar neticesinde sizler hızı arttıracağınıza biz müşterilerinizin aklıyla alay edercesine 24Mbit paketleri satışa sunmuş bulunmaktasınız ki bu durum bence bindiğiniz dalı kesmekten öte bir durum değil!. Hakaret edercesine taahhüt süremin biteceğini hatırlatmak amacıyla daha yüksek bir ücretle daha kötü koşullar içeren bir paketi teklif etme yüzsüzlüğünü yüzünüz kızarmadan nasıl yapabiliyorsunuz, şaşırmamak mümkün değil!

11 Eylül'de 2 yıllık taahhüdüm sona erecek ve şimdiden alternatif arayışlarına başladım. Muhtemelen sizin gibi firmalar içerisinde bizlerin kanını emme zihniyeti en az olan firmayı tercih edeceğim. Gerekirse daha eski teknolojili bağlantı imkanı olsa bile..

Avrupa'da ayda 20Euro'ya 1000 Mbit sınırsız paketler ile internet imkanı sağlanırken sizler ülkemiz insanını enayi yerine koyarken bu ucuz pazarlama yöntemlerinizin de kısa zamanda kokacağını, bu kararı alan üst yöneticilerinizin de kısa zamanda hüsrana uğrayacağını görmek için müneccim olmaya gerek yok!

Mevcut 54TLlik ücret ile 25Mbit 75GB AKN'li paketimi iyileştirmek amacıyla daha iyi koşullar ile makul bir ücret artışını içeren bir teklif sunacağınıza; sırf AKN süresi dolduğunda hız 8 Mbit'e düşüyor diye 24 MBit hızı müşterilerinize diretme zihniyetiniz SUPERONLINE firmasından açıkçası nefret etmemi sağlıyor. Yine alay edercesine gece saatlerinde hız sınırlamasının olmadığı ukalalığını iletmeniz gerçekten insanı çileden çıkartıyor! Her platformda bu yaptığınız uygulamaları insanlara anlatacağımı, tüm sosyal platformlarda da tüm detayları ile para hırsınızı paylaşacağımı bildiririm.

Umarım yaptığınız tüm yatırımlar bu minik fikirlerinizin sonuçları ile şirket karlılığınızı yerin dibine sokar, bedelini kat kat ödersiniz!!!!!

Not: 2018 yılı sonunda AKN kalkacak. Şimdi kara kara düşünmeye başlamışsınızdır. Çözümü çok basit. Bu kan emici anlayışınız ile o zaman da 24 Mbit hızı siz 8 Mbite düşürürsünüz..24Mbitlik paketi 250TLden itelemeye çalışırsınız. İşte SUPERONLINE ve şirket vizyonunuz budur!!

Verdikleri Cevap:

Merhaba,

Öncelikle bu şekilde düşünmenize sebep olduğumuz için üzgünüm. Kampanyalarımızın özellikleri satışa sunuldukları döneme göre değişiklik göstermektedir. Turkcell Superonline olarak amacımız tüm müşterilerimizi memnun edebilmek ve size en iyi hizmeti sunabilmektir. Bütün müşterilerimizin kullanım alışkanlıklarına uygun kampanyalarımız bulunmaktadır. Dilersenizhttp://www.superonline.net/internet/fiber/kampanyalar linkinden tüm fiber kampanyalarımızı inceleyebilirsiniz. Geri bildirimleriniz gelişimimiz için çok önemli. Önerinizi kaydediyorum. İlgili birimlerime ileteceğimden emin olabilirsiniz. Farklı bir talebiniz bulunması durumunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

İyi günler dilerim.

Cevap bile hala dalga içeriyor.. Görüyorsunuz, tam tekelci zinniyet! Sadece ben varım, benim borum öter anlayışı!
    Taahhütü olmayan, hızı yüksek servis sağlayıcı arayışım devam ediyor. Sanırım, şu anda pek çok yerde eski teknoloji bile hizmet verse de Turk.net'in sunmuş olduğu VDSL2 teklifini tercih edeceğim. Adresimi sorguladığımda 75Mbit, 150GB AKN çıkıyor. 59,99TL'ye oldukça iyi paket. Üstelik 1000 dakika her yöne konuşma hediyesi de olacak. Şu anda tek sorun VDSL2 modemi ayrıca para ile satın alma fikri. Bunu da emanet verseler idi gerçekten çok çok iyi olurdu. İnşallah Turk.net yetkilileri geniş model çeşidi ile emanet veya ucuz VDSL2 modemleri de sunabilecek bir hale gelir..

24Mbit paketleri sunarak Ali Cengiz uyanıklılığını gösteren Superonline, Turk Telekom ve Uydunet firmalarını şiddetle kınıyorum. Paketlerini yenileyecek veya yeni internet hizmeti alacak arkadaşlar lütfen bu hususlara dikkat edin. 2018 sonunda AKN kalkıyor. 2018 Aralık sonrasına taahhütte bulunmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runonur -- 11 Ağustos 2017; 23:39:2 >

• Superonline nin yaptığı çürük binaya dış cephe kaplaması.

Binaya dışardan baktığın zaman gayet güzel boyanmis badana yapılmış. Isi yalıtımı falan on numara.

Ama bir deprem olsa bina dümdüz olacak.

Binalara 1 gbps kapasitesinde fiber kablo çekiyor. Ama öncesinde bir şey yok. Omurga falan hikaye. Sadece binaya fiber optik kablo çekmekle olmuyormus demek ki. O kadar milletin gözünü boyadı boyadı. Şimdi bir akn düzenlemesi depremi geldi. Dümdüz oldu. 1000 megabite kadar reklam yapıyordu şimdi 24 mbps nin üzerinde akn li tarife veremiyor. Türk Telekom vdsl ile bakır kablo üzerinden daha uygun tarifeler sunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.