Şimdi Ara

Bu deli fikir işe yarar mı?(grafik için 4850,fizik içn 860gt)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan sistemimde 8600gt var 4850 almayı ve de p35 chipsetli bir anakart almayı düşünüyuorum... Şimdi düşüncem şu... Olur mu olmaz mı elinde fazla ekran kartı vs, olupta deneyebilecek arkadaş arıyorum...

Senaryom şu:
    Şimdi pci ex 16x slotuna 4850 takılır.
    Geçenlerde pci ex 1.1 ile pci ex 2.0 bant genişliği testi okuduğumda pci ex 16X'i pci ex 8,4 hatta 1x modunda kullanmak için gerekli pinleri bantlıyorlardı, veya pci ex 1x kartlar (ses kartı gibi) pci ex 16x slotuna da takılabiliyor... Kısaca 8600GT( normal şartlar altında physX desteği veren, max 100 ytlye bulunabilen kartı) pci ex 1x slotuna takarız...
    Sonuçta ateş ile barutun yanyana gelmesi gibi bir şey olur ve sistem büyük olasılıkla açılmaz... Ama diyorum ki sistemde gerekli düzenlemeler yapabilr miyiz? Yapabilirsek ik ekran kartını paralel olarak çalıştırabilir miyiz? Sonuçta grafikler ile 4850 ilgilenirken, sadec fizklerden 8600gt nin ilgilenmesini sağlayabilir miyiz? Ben elbette kim ne derse desin p35 anakart ve 4850 aldığım zaman bunu deneyeceğim ama siz ne diyorsunuz...

Gereği yok git fizik kartı al diyeniniz olacaktır amasorun şu ki zamanında mecburiyetten 200ytlye aldığım kartı satıp hala piyasada mı yoksa değil mi ve ne kadar fiyatlı onu bile bilmediğim bir karta vakit ve para ayırmak gözümde büyüyor.........

Umarım güzel bir fikir gelmiştir aklıma. Hayalden öteye gidebilecek bir fikirdir umarım...

İyi akşamlar, Orhan...

• en basitinden 2 farklı markayı aynı anda xp veya vistaya nasıl tanıtmayı becereceksin? Ati nin sürücüsü kendi kartıyla çalışmazken sen birde nvidia kullanayım diyorsun. İmkansız. Olanaksız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

en basitinden 2 farklı markayı aynı anda xp veya vistaya nasıl tanıtmayı becereceksin? Ati nin sürücüsü kendi kartıyla çalışmazken sen birde nvidia kullanayım diyorsun. İmkansız. Olanaksız.
    Bencede İmkansız Gibi Görünüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExxeCooL*

Bencede İmkansız Gibi Görünüyor..

Alıntıları Göster
    Aslında bana da imkansız gibi görünüyordu biraz ama imkânım olursa deneyeceğim.....

AMA BARKU'nun dediği ati kendi sürücüsü kartıyla çalışmazken... diye bir laf kullanmış beni gebertmeye yetti bu laf.:D şuan ağzım kulaklarımda resmen...

Dediğim gibi imkânım olduğunda imkansız mı değilmi göreceğim..:D

İyi akşamlar, Orhan...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mc_GayveR80

Aslında bana da imkansız gibi görünüyordu biraz ama imkânım olursa deneyeceğim.....

AMA BARKU'nun dediği ati kendi sürücüsü kartıyla çalışmazken... diye bir laf kullanmış beni gebertmeye yetti bu laf.:D şuan ağzım kulaklarımda resmen...

Dediğim gibi imkânım olduğunda imkansız mı değilmi göreceğim..:D

İyi akşamlar, Orhan...

Alıntıları Göster
    Bu dediğinizi yapan bi eleman vardı hatta 1-2 ay içinde fix sürücüleri yayınlıcaktı sitesinde imkansız değil yani.Ayrıca benim bildiğim kadarıyla böyle bi sistem için p45 chipsetli bi ekran kartı lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Flatronx

Bu dediğinizi yapan bi eleman vardı hatta 1-2 ay içinde fix sürücüleri yayınlıcaktı sitesinde imkansız değil yani.Ayrıca benim bildiğim kadarıyla böyle bi sistem için p45 chipsetli bi ekran kartı lazım

Alıntıları Göster
    ati nvidia olarak yapamazsın sadece iki adet nvidianın aynı veya farklı kartlarıyla örn(8800 ultra+gtx260 veya gtx260+gtx260 vs gibi..) birini fizik işlemlerine diğerini shader işlemlerine ayırabilirsiniz bişeyi belirtmek isterim iş görevini bölme işleminin sli ile kesinlikle lakası yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: **Stolas**

ati nvidia olarak yapamazsın sadece iki adet nvidianın aynı veya farklı kartlarıyla örn(8800 ultra+gtx260 veya gtx260+gtx260 vs gibi..) birini fizik işlemlerine diğerini shader işlemlerine ayırabilirsiniz bişeyi belirtmek isterim iş görevini bölme işleminin sli ile kesinlikle lakası yoktur

Alıntıları Göster
    Şahsen denedim...
    ATI - NVIDIA BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANDI!
    SLI olmayan bir anakartta NVIDIA ve NVIDIA ikilisi de denedim BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANDI!
    NVIDIA - NVIDIA SLI Destekli anakartta DENEDİM, BAŞARILI OLDU...
    Haziran ayından beri bunu yapmayı planlıyordum, denedim...
    Önermiyorum boşuna masraf yapma!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanaysel -- 25 Eylül 2008; 19:33:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanaysel

Şahsen denedim...
    SLI olmayan bir anakartta NVIDIA ve NVIDIA ikilisi de denedim BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANDI!

Alıntıları Göster
    Olsa güzel olur ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: **Stolas**

Alıntıları Göster
    farklı markaları aynı anda kullanacağını zannetmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkSidesOfMe

farklı markaları aynı anda kullanacağını zannetmiyorum

Alıntıları Göster
    peki sli destekli bir anakartta olablirmi:D

dostum bende sli destekli anakart var 3850 var bi 8600 yok olsa bende dusunuorm ole bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgacem

peki sli destekli bir anakartta olablirmi:D

dostum bende sli destekli anakart var 3850 var bi 8600 yok olsa bende dusunuorm ole bişey

Alıntıları Göster
    Physx ne zamandır vardı, kimse yüzüne bakmıyodu, NVIDIA alınca kıymete bindi bende bunu anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

Physx ne zamandır vardı, kimse yüzüne bakmıyodu, NVIDIA alınca kıymete bindi bende bunu anlamıyorum

Alıntıları Göster
    Normal şartlarda yapamazsın ancak yapan birisi vardı kendisi driverlara birşeyler yaparak yapmayı başarmıştı. Sitesinde yaparken kullandıklarını yayınlayacağını söylemişti ama bir daha ses çıkmamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSH

Normal şartlarda yapamazsın ancak yapan birisi vardı kendisi driverlara birşeyler yaparak yapmayı başarmıştı. Sitesinde yaparken kullandıklarını yayınlayacağını söylemişti ama bir daha ses çıkmamıştı.

Alıntıları Göster
    ne gerek var bu kadar kasmaya anlamıyorum, zaman ve para kaybından başka birşey değil, zaten piyasada physxe yönelik kayda değer birşey yok, şu anda tamamen gereksiz birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: orc123456

ne gerek var bu kadar kasmaya anlamıyorum, zaman ve para kaybından başka birşey değil, zaten piyasada physxe yönelik kayda değer birşey yok, şu anda tamamen gereksiz birşey

Alıntıları Göster
    Gereksiz bi fantazi olmuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanaysel

Şahsen denedim...

Alıntıları Göster
    Boşuna masraf yapmayacağım zaten ekonomim düzeldiğinde 22" lcd anakart ekran kartı vs yenileyeceğim zaten, yani 4850 almayı düşünüyorum f/p açısından çok iyi olduğu için o arada belki denerim demiştim.. Ama neyse alacağım zaman bir daha kontrol ederim o dediğiniz adamı... ama bende artık pek ihtimal vermiyorum.

İyi günler Orhan..
    quote:

Orjinalden alıntı: kaanaysel

Şahsen denedim...

• quote:

Boşuna masraf yapmayacağım zaten ekonomim düzeldiğinde 22" lcd anakart ekran kartı vs yenileyeceğim zaten, yani 4850 almayı düşünüyorum f/p açısından çok iyi olduğu için o arada belki denerim demiştim.. Ama neyse alacağım zaman bir daha kontrol ederim o dediğiniz adamı... ama bende artık pek ihtimal vermiyorum.

İyi günler Orhan..
    quote:

Orjinalden alıntı: kaanaysel

Şahsen denedim...

Alıntıları Göster
    Hocam uzun aradan sonra kendi konumu hortlatıyorum 1-2 hafta önce kadar nvidia bir kartın sadece fizik hesaplarına ayrılabilecek şekilde kullanılabileceğini kesinleştirmiş. okduğum o haberde 99 dolara fizik falan yazıyordu 9600 alın onu sadece fizik hesapları için kulllanın gibisinden geçiyordu... e ne diyorsunuz bu yeni gelişmeyle(8600 ile olmasa bile belki 9600 ile bir ihtimali yok mudur sizce) Çünkü bu seferde şöyle birşey diyemez miyiz? şimdi 9600 sade fizik kartı olarak kullanılırsa sadece bir ageia işlemcili bir fizik kartı gibi grafikle kesinlikle alakası olmayacak birşekilde kullanılmayacakmı? o zaman bi çakışma olmayabilir belki sürücüler sorun yaşatır ama şu var o zaman ageia kartlı kişiler hiç ati kullanmasın o zaman çünkü şöyle ihtimal gleiyor artık pyhsx sürücüleri nvidia elinden çıktığı için nvidia anti ATI yaklaşımıyla performansa etki edecek şekilde driver yazabilirler( bu biraz komplo teorisi gibi oldu ama demeye çalıştığımı anladınız)

EEe son bilgiler ışığında ne düşünüyorsunuz yaza kadar böyle birşeyin ihtimali var mı?şuan masraflarım başka yönde olmak zorunda olduğu için bu fizik denemeleri yaza kalacak gibi..

İyi günler, Orhan...

• quote:

Hocam uzun aradan sonra kendi konumu hortlatıyorum 1-2 hafta önce kadar nvidia bir kartın sadece fizik hesaplarına ayrılabilecek şekilde kullanılabileceğini kesinleştirmiş. okduğum o haberde 99 dolara fizik falan yazıyordu 9600 alın onu sadece fizik hesapları için kulllanın gibisinden geçiyordu... e ne diyorsunuz bu yeni gelişmeyle(8600 ile olmasa bile belki 9600 ile bir ihtimali yok mudur sizce) Çünkü bu seferde şöyle birşey diyemez miyiz? şimdi 9600 sade fizik kartı olarak kullanılırsa sadece bir ageia işlemcili bir fizik kartı gibi grafikle kesinlikle alakası olmayacak birşekilde kullanılmayacakmı? o zaman bi çakışma olmayabilir belki sürücüler sorun yaşatır ama şu var o zaman ageia kartlı kişiler hiç ati kullanmasın o zaman çünkü şöyle ihtimal gleiyor artık pyhsx sürücüleri nvidia elinden çıktığı için nvidia anti ATI yaklaşımıyla performansa etki edecek şekilde driver yazabilirler( bu biraz komplo teorisi gibi oldu ama demeye çalıştığımı anladınız)

EEe son bilgiler ışığında ne düşünüyorsunuz yaza kadar böyle birşeyin ihtimali var mı?şuan masraflarım başka yönde olmak zorunda olduğu için bu fizik denemeleri yaza kalacak gibi..

İyi günler, Orhan...

Alıntıları Göster
    8600GT ve HD 4800 serisi bir ekran kartıyla bu işi yapmış birisinin ekran görüntülerini gördükten sonra mümkün diyorum. Sahte midir bilemem ama adam yapmış. Arka planda PhysX Benchmark çalışıyor ve yaklaşık %50 civarına gelmiş, işlemci kullanımı %5 dolaylarında, PhysX GeForce hızlandırması aktif ve Catalyst Control Center açık. Ayrıca kendisi aygıt yöneticisini açmış iki ekran kartı görünüyor. HD 4800 kartı birincil 8600GT kartı ikincil kart.

• quote:

Orijinalden alıntı: AndryTR

8600GT ve HD 4800 serisi bir ekran kartıyla bu işi yapmış birisinin ekran görüntülerini gördükten sonra mümkün diyorum. Sahte midir bilemem ama adam yapmış. Arka planda PhysX Benchmark çalışıyor ve yaklaşık %50 civarına gelmiş, işlemci kullanımı %5 dolaylarında, PhysX GeForce hızlandırması aktif ve Catalyst Control Center açık. Ayrıca kendisi aygıt yöneticisini açmış iki ekran kartı görünüyor. HD 4800 kartı birincil 8600GT kartı ikincil kart.

Alıntıları Göster
    bu dediğin nvidia tarafından söylenmişti big bang 2 çerçevesinde yapılabilir yani

• quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

bu dediğin nvidia tarafından söylenmişti big bang 2 çerçevesinde yapılabilir yani

Alıntıları Göster
    nvidia istediği kadar fizik iiçin yazılım çıkarsın. Ati bu özelliği desteklemedikten sonra ati+nvidia biraraya kasa içinde gelemezler. GS-FB kardeşliği gibi bişey bu ya

• quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

nvidia istediği kadar fizik iiçin yazılım çıkarsın. Ati bu özelliği desteklemedikten sonra ati+nvidia biraraya kasa içinde gelemezler. GS-FB kardeşliği gibi bişey bu ya

Alıntıları Göster

Bulduğum resimlerden biri.

Diğerini de bulabilirsem buraya eklerim...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.