Şimdi Ara

C Kasa Vectralar - Sorunlar - Çözümler...........

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pek çok model hakkında detaylı bilgim olmasına rağmen Vectra C-kasalar hakkında pek az şey biliyorum. Şikayetlerin yazıldığı sitelere ve forumlara baktım, tahmin ettiğim gibi Opel uzak ara önde. Fakat Vectra C'ler ile ilgili pek bir şikayet yok. Acaba bu kullanıcı profilinden mi? veya da az satılması sebebiyle oransal olarak daha az şikayetin olmasından mı? Yahut da gerçekten problemsiz olmasından mı? Kullanıcılarının ve bilgi sahibi olanlarının bana yardımcı olabileceğini umuyorum. (Gerçi bir kaç tane müzmin olduğunu tahmin ettiğim sorununu duydum ama yine de en iyi açıklamayı kullanıcıları yapacaklardır). Herkese iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otuuuz5 -- 24 Aralık 2006; 16:54:24 >

• babamda 2004 Vectra elegance var, yani ben de vectra kullanıcısı sayılırım

araç şu an 32bin km'de, ve şu ana kadar bize sorun yaşatmadı.
    sadece daha çok yeniyken debriyaj problemi oldu, ve garanti kapsamında değişti, ve tekrar etmedi.

konfor açısından mükemmel bir araç gerçekten. fakat herkesin söylediği gibi 1.6lt motor bu araç için fazla küçük kalıyor. eğer ki performans istiyorsanız yüksek devirlerde gitmek gerekiyor ve bu da aşırı yakıt tüketimi demek oluyor...

kronik sorunu yok diye biliyorum, duymadım ve yaşamadım.

autoshow dergisinin 100bin km testlerinde en sorunsuz 2. araç olduğu söylenmişti, 100bin sonunda 0km'den bi farkı olmadığı, bu süre içinde hiçbir sorun yaratmadığı söylenmişti, sanırım haklılar.

ayrıca şunu da hatırlatmak isterim, vectra c hiç de az satılmadı.
    2003 yılında piyasaya çıktı zaten, ve yanlış hatırlamıosam 2 sene boyunca D segmentinde en çok satan arabaydı vectra...

• vectra c varsa no problem!

2004 elegance 70.000.kmde = no problem

Vectra D çıksın, tipi düzgün olsun yine Vectra alırım.
  • ama ben vetra 2003 elegance 1.6 almıştım ve hic memnun değildim aracın espsi calışmadı yola ii oturmuyordu ve 63 binde yağ yaktı beni yolda bıraktı şimdi size soruyorum bu aracın modifiyeli serceden gitt den ne farkı var
  • O sizin şanssızlığınız olmuş. Nadirde olsa bu gibi problemler audi'de, bmw'de, vw passatta da çıkabiliyor. Örnek; Yakınımın 2007 model 0 km alınan A4 2,0TDI sanırım turbodan dolayı 2000. ve 3000. kmlerde 2'şer gün serviste yattı. Adamcağız kahroldu. Bu her markada başa gelebilecek bir olay. Dileğimiz olmaması.

Yola oturmaması çok garip. Çok iyi oturuyor. Sizin araç komple hatalı üretilmiş herhalde.

Bir de şu bence bir gerçek. İlk üreten modellerde hata payı çok oluyor.

quote:

Orjinalden alıntı: karleone

ama ben vetra 2003 elegance 1.6 almıştım ve hic memnun değildim aracın espsi calışmadı yola ii oturmuyordu ve 63 binde yağ yaktı beni yolda bıraktı şimdi size soruyorum bu aracın modifiyeli serceden gitt den ne farkı var

• + o bahsettiğiniz motor bir önceki kasada da kullanıldı. O motorla ve o kasayla 200.000km yol yaptım. Bir kere bile teklemedi motor. Opelin motorları dayanıklıdır ve sorunsuzdur. Haksızlık yapıyorsunuz.

quote:

ama ben vetra 2003 elegance 1.6 almıştım ve hic memnun değildim aracın espsi calışmadı yola ii oturmuyordu ve 63 binde yağ yaktı beni yolda bıraktı şimdi size soruyorum bu aracın modifiyeli serceden gitt den ne farkı var
  • dostum bende vectra c 2004 var 47000 km de aldım suan 52000 km de ve suana kadar hiçbir sorun yaşamadım dün sol kısa far gitti 10 ytl ye onu hallettim o kadar,ben simdilik gayet memnunum tek sevmediğim şeyi çukura girdinmi hissettiriyor küçük bile olsa bu kadar ...
  • quote:

sınıf lideri mondeoya rakip olabilecek yol tutuşa sahip olan vectranın yola iyi oturmadığını söylüyor

diğerleri ne derece doğruysa artık (!)
  • o arkadaşın vectrası taklalıymış. Yani 2.el almış ve araba taklalı çıkmış.Başka konu da aynı şeylerden bahsediyordu ben de aynı şekilde bu şikayetlerinin mümkün olmadığını yazmıştım. Sonra da pardon diyip aracım taklalı çıkmıştı dedi. Şimdi niye gelip buraya yeniden vectra hakkında asılsız iddiada bulunuyor anlaşılır bişey değil!

quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

quote:

sınıf lideri mondeoya rakip olabilecek yol tutuşa sahip olan vectranın yola iyi oturmadığını söylüyor

diğerleri ne derece doğruysa artık (!)

• bu formu acan arkda gercekten cok tsk ederım.ben de yakın zmn da ıkıncı el bı vectra alıcam 1.6 comfort dusunuorum ama sıyah yada lacıvert renk olmasını ıstıorum cunku ıcnının acık renk olması sart.bı suredır laguna yal vectra arasında gııdp gelıordum en sonunda vectra da karar kıldım.ama acıkcası yeterınce vectra kullanıcısına rastaladıgımı sanmıourm forumda.yanı yeterlı bılgı edınemedıgmı dusunuorum.aracın cok sattıgına emınım o yusden burda daa cok arkadasın yorumunu bılmek ıstıorum.mesea su ıds mıydı neydı.suspansıyonla ılgılı gelıstırdıkllerı yenılık astrada da kullanılıo hanı.bu ozellık 2003.2004-2005 vectra 1.6 comfort larda mevcut mu...
  • IDSplus özelliği 2005 ve üstü vectra elegance'larda ek özellik olarak alınabiliyor diye biliyorum, ama herhangi bi yılda comfort donanım seviyesinde bu özelliği sunmadılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.