Şimdi Ara

Cenk'in Sinema Odası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce mevcut odamın resimlerini forumda paylaşmıştım. Hem yeni teknolojik sistemlere(4K, Dolby Atmos vs) uyum sağlamak hem de dekorasyonu değiştirerek elimdeki figure'leri de sergilemek amacı ile odayı tekrardan dekore etmeye karar verdim. Bu süreçte akustik anlamda profesyonel destek almayı düşünmüyorum ama bazı uzman arkadaşlardan çizimler üzerinde yönlendirme aldım.
    Sistem ürünleri;
    Pioneer LX85-ileriki zamanda değişecek
    Emotiva XPR5 (Satılık)
    Panasonic AE6000 Projeksiyon (Satılık-2750 saate)
    Epson 9100W projeksiyon (Bahçe için)
    JVC DLA-RS49 Projeksiyon
    Oppo BDP-103 D.Edition
    Dune HD Max
    Klipsch THX Ultra II Hoparlör Seti
    135" Elite Screens Cinewhite
    Sony BDP 790 Bluray Player
    Control4 Otomasyon Sistemi
    Asustor AS7008 NAS
    Estap Universalline+ Kabinet
    Dolby atmos için Def. Tech UIW-RSS II

Mevcut sistemin ve olmasını istediğim(nihai değil, bazı değişiklikler olacak) halinin çizimlerini koyuyorum.
    Odanın yeni halinde duvarlar akustik ahşap panel ve antrasit renk alcantara kumaş kaplı ahşap paneller ile kaplanacak. Ayrıca rgb led aydınlatma olacak. Projeksiyon ve tüm ürünlerin olduğu kabinet duvara bölüm açılarak içine gömülecek. Ahşap akustik panel kapak ile kapatılacak. Tavana ise ya gece gökyüzü görselli gergi tavan ya da fiber optik aydınlatma tavan yapılacak. Arka hoparlörler de duvara gömülecekler.
    Perdenin yanına ve altına gelecek hoparlörler dolap içine konularak önlerine hoparlör önlerine konulan tül kapaklardan yapılarak görünmeleri engellenecek.
    Elimdeki figure'leri sergilemek için alttan aydınlatmalı raflar yapılacak ve çeşitli yerlere takılacaklar.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Süreç ile ilgili gelişme oldukça sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Bu arada önerilere de açığım. :)

Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası
     Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.