Şimdi Ara

CERATO'nun FRENLERİ İLE İLGİLİ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar..diceksinizki yine mi CERATO! SATTA KURTUL:) UYOK SATMAM, DAHA YENİ SAYILIR 15 AY OLDU YA....Neyse gelelim Cerato' nun fren problemlerine...diyelimki 120 km hızla gidiyosunuz dimi, sert fren yapın, araç çok kararlı bi şekilde yavaşlıyo bunu hissediyosunuz, ama iyice yavaşlayınca 30- 40 km hıza düşünce bi an bi etkisizlik hissediyosunuz, pedal geri çekiliyo ve aynen gıyyyyıııık diye bi ses..az kalsın öndeki araca vurucağınızı sanıyosunuz..yani frenlerin bi günü bi gününü tutumuyo..bi bakmışınız zınk diye durmuş yada geç durmuş

• bi serivse götr ben bi dergideki testte frenleri mükemmel die okumştm bi sorun olablr.
  • abs doğru çalışmıyor kaçırma yapıyor gibi şeyler okumuştum ama ne kadar doğru bilemiyorum...

Kardeş sen bi servise götürüp baktır fren işi sakata gelmez
  • Yok arkadaşlar, frenlerde problem yok...aracın genel fren performansı bu...o dergide çok iyi diye okuduğunuz, 2004 yılıın autoshow dergisineki otomatik cerato advance nin freni, güya, 100 km hızda 39 metrede durmuş..hayır bence duramaz...en iyi durucağı41-42 metredir bu aracın..Mando nun geliştirdiği bi sistem var araçta ama, yine de o kadar mükemmel çalışmıyo...Elantra larda aynı şekilde..bu frenler kimlere göre iyi biliyomusunuz, daha önce hiç ABS li araç kullanmayana göre..ben mazda 3 kullandım, istanbul çankırı arası, frenleriin ne kadar güçlü olduğunu hissettim..ama maalesef ne hyundai de ne de kia de fren özellikleri ve performansı günümüz teknolojisinden çok uzakta...
  • Arkadaşım absnin karakteristik özelliği bu.....Bi araçta böyle olur diğerinde farklı.......... Bence o hıza düşene kadar abs yi devrede tut yani tam,olarak pedala bas o hıza gelincede abs yi devreden çıkar ve tekerleri kızaklatmayacak şekilde fren pedalına bas.....Büyük ihtimal sorun çözülür.Sese gelincede balataları bi kontrol ettir........
  • cerato euroncap tan da 3 yıldız alabilmiş. Çok güvenli bir araç olduğu söylenemez.
  • Bu iş biraz karışık Us ncap tende 4 yıldız almış bir araç . Mazdanın frenleri çok başarılı evet ama ben kia'da sorun çekmiyorum sessiz ve karalı şekilde duruyor , benim polomdan ve bmw'm den daha iyi olduğunu söylemeliyim ama en iyisi tabiiki değil mazdayı örnek almalılar .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.