Şimdi Ara

clio 3 1.5 dci quick shift sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • clio 3 hb makyajlı kasa 1.5dci 85cv quick shift aracımız var.2010 model ve su an km 30.000de.arcdan genel olarak memnunuz ancak su vites kafa kurcalatıyor. seyir halınde auto konumunda giderken kendi kendine manuel moda geciyor ve bilgi ekranında VİTESİ KONTROL ETTİRİNİZ diye bir yazı cıkıyor.vitesi tekrar auto konumuna alıncada sankı bir sey olmamıs gibi devam ediyor.
    servislerin abi bu arac quick shift ne yapsa yeridir sözleride cabası. bu tip sorunla karsılasan veya bilgisi olan varsa yardım lutfen .
    tesekkurler.

• werus kullanıcısına yanıt
    Aradan 3 yıl geçmiş ama sorunlar değişmiyor.
    Yarı otomatik quicksift benzinli 2007 clio, kırmızı isıkta dururken A(otomatik) yazısı söndü, manual olarak 1 e atıp hareket ettim. hareket halindeyken otomatiğe bir türlü geçiremedim. Bu yüzden uygun yerde sağa yanaşıp stop ettim anca araç yeniden çalışmadı. Çekici ile yetkili servise götürdüm.Servis bigisayara bağlayıp baktı, RVK elektrovana modülü arızalı dedi, değiştirilsin dedik, değiştirip sonra aradılar vites koluda arızalı dendi, elimizde yok gelince takacaz dendi kaç gündür arayıp duruyorum parça daha gelmedi diyorlar, bana sanki sorunun neolduğunu tam çözemediler ve gereksiz parça değişitriyorlar gibi geliyor. ne yapmam gerekir sizce arıza nerede olabilir.
  • 6 senedir kullanıyorum aynı aracı.
    bir kere 8bin km'de yolda bıraktı, robotize sistemi fazla akım çekiyormuş, fabrika çıkışı arızalı yani. garantiden değiştirip yolda devam ettik (80bin km oldu araç).
    ama o arızada direk boşa atıyordu ve vitese geçmiyordu. sizin problemi bilemedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.