Şimdi Ara

Clio Hb 1.6 2000 Model Lpg Otomatik Çok Yakıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, sorunum başlıktaki aracın çok yakması. 24 lt gazla şehir içi 110-120 km yapması normalmi. Araç 4 aydır bende. Tüm bakımlarını yaptırdım. En son egzoz patlamış onuda değiştirdim yine fayda etmedi. Atigere makinaya bağlattım, değerler normal çıktı. Nerden başlayayım, arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

• Merhaba.
    1350 kg ağırlığındaki 1.6 motorlu araçla ben şehiriçi 40 litre lpg ile 300 km gidebiliyorken sizin tüketim anormal.
  • Bence de anormal. Sorun nerde onu bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustun75

Bence de anormal. Sorun nerde onu bulamıyorum.
    Merhaba, yakıt tüketiminiz 20 litre civarında gözüküyor. Aracın performansı nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Merhaba, yakıt tüketiminiz 20 litre civarında gözüküyor. Aracın performansı nasıl?

Alıntıları Göster
    şanzuman bakım istiyor.
  • Şehiriçi lt de 9-10 km aşağı gitmesi anormal
  • Merhaba.
    Sadece benzinde kullandığınızda ne tüketiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mytohology

Merhaba.
    Sadece benzinde kullandığınızda ne tüketiyor?

4 ay oldu alalı, benzinle denemedim hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ototube

şanzuman bakım istiyor.

Ne yapmam lazım, sizce şanzımanda ne gibi bir sıkıntı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Bazen çok seri olabiliyorken, bazende gaza yüklenmem gerekiyor, çekmiyor.
  • Bujiler değişti mi? Bir de egzozdan çiğ benzin ya da gaz kokusu geliyor mu ona bakabilir misiniz?
  • Bujileri 4 ay önce değiştirdim. En azından usta değiştirdim dedi ve parası nı aldı. Guvenmekten başka çaremiz yok 😃Komple bakım yaptırmıştım. Janzuman yağı, motor yağı ve trigger bu bakımda değişti. Egzozu 3 gün önce değiştirdim, içi tamamen dağılmış ve içinde suya benzer sıvı vardı. Evet, koku geliyor. Ama lpg'ci kaçak bulamadı.
  • quote:

Bujileri 4 ay önce değiştirdim. En azından usta değiştirdim dedi ve parası nı aldı. Guvenmekten başka çaremiz yok 😃Komple bakım yaptırmıştım. Janzuman yağı, motor yağı ve trigger bu bakımda değişti. Egzozu 3 gün önce değiştirdim, içi tamamen dağılmış ve içinde suya benzer sıvı vardı. Evet, koku geliyor. Ama lpg'ci kaçak bulamadı.

Merhaba,

Araç çiğ atıyor olabilir, yakmadan. Araçta tekleme silkeleme var mı hocam ? Yanlışsam bilgili arkadaşlar düzeltirse sevinirim; buji kabloları tam ateşleme yapmıyor olabilir. Veya kayışlardan biri sente atladıysa sübapların açılma ve kapanma zamanları değişeceğinden yine çiğ atıp fazla yakma durumu olabilir.

Saygılarımla.
  • Evet zıplama yapıyor hocam. Acaba sorun trigger değişiminden kaynaklanabilirmi?
  • Bizim cok yakıyor dediğimiz astra H bile 10 litre LPG ile 100 km yapıyor.sizin o yaktığınızı lpgli grand cheroke bile yakmaz.
  • Aynen, kontağı çevirmeye korkuyorum artık
  • quote:

Aynen, kontağı çevirmeye korkuyorum artık
    aynı aracın 2001 model 1.4 8v benzinlisini kullanıyorum uzun yolda 30 kuruş şehiriçi 35-40 kuruş yakıyor bilgilendirmek amacıyla yazıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitamini kabuğunda

aynı aracın 2001 model 1.4 8v benzinlisini kullanıyorum uzun yolda 30 kuruş şehiriçi 35-40 kuruş yakıyor bilgilendirmek amacıyla yazıyorum

Benzin bile benim LPG'nin 2 katı gidiyor. Biryerde bir sıkıntı var ama bulamadım. Subap ayarları deniliyor, ilk işim ona baktırmak olacak birde bujileri kontrol ett,recem. Bilgilendirme için teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vitamini kabuğunda

Benzin bile benim LPG'nin 2 katı gidiyor. Biryerde bir sıkıntı var ama bulamadım. Subap ayarları deniliyor, ilk işim ona baktırmak olacak birde bujileri kontrol ett,recem. Bilgilendirme için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Nereden başlasak ki ? Araç 2000 model ve evveliyatı bilinmiyor.

LPG li olduğu için Bobinden başla,
    Elektronik ateşleme sistemini ( bujiler, buji kabloları vs ) kontrol et.

söylememe gerek var mı bilmiyorum ama aracın poriyodik yağ bakımını yaptır. ( bujiler burada da değişebilir. )

Debriyaj baskı-balata kontrolü yaptır.

Farklı bir LPG' ciye git. Ankarada iseniz yer tarif edebilirim.

kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Nereden başlasak ki ? Araç 2000 model ve evveliyatı bilinmiyor.

LPG li olduğu için Bobinden başla,
    Elektronik ateşleme sistemini ( bujiler, buji kabloları vs ) kontrol et.

söylememe gerek var mı bilmiyorum ama aracın poriyodik yağ bakımını yaptır. ( bujiler burada da değişebilir. )

Debriyaj baskı-balata kontrolü yaptır.

Farklı bir LPG' ciye git. Ankarada iseniz yer tarif edebilirim.

kolay gelsin.

Teşekkür ederim, önerilerinizi dikkate alacağım. İstanbul Bahçelievler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustun75 -- 14 Aralık 2015; 10:58:25 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.