Şimdi Ara

cpu %100 format işe yaramıyo (çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ikinci formatım ve bilgisayar açılır açılmaz işlemci en ufak harekette 100 e vuruyor sebep ne olabilir bilgisayarmı çok eski nedir derdi hiç bir işlem yaptırmıyor ilerlemediği için programda kurmak zulum oluyor fikri olan varmı acaba
    teşekkürler

nette bazı blgiler varama çözüm olmadı acaba sistemdemi sorun var

everest bile çok kötü rapor çıkaramıyor ama istenirse ordan da bilgi veririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinder07 -- 3 Ağustos 2012; 2:44:30 >

• Yakında yeni bir mause, klavye yada buna benzer çevre birimleri aldınmı? Benim eski bilgisayarımda, anakart, aldığım mauseu desteklemiyordu(fabrika hatası, tüm modellerde böyle idi) ve 4 çekirdek bilgisayar boşta iken bile %40 seviyelerinde çalışıyordu. Seninki de buna benzer birşey olabilir bi ihtimal
  • görev yöneticisi %47 harbi yuhh !!
    farklı bir cd ile kurmayı denesen ?
  • farklı bir cd ile de denedim hatta ilki sp2 değildi ikincisi sp2

harddisk 2 bölümdü bölümün birini sildim tekrar bölüm açtım xp kurduğum bölümü tam biçimlendirme ile biçimlendirdim

bilgisayar açıldıktan sonrada d: sürücünü biçimlendirdim

yeni bir donanım almadım yani pc yeni geldi bilmiyorum ne takıldı içine tam olarak

ama ilk açıldığında hızı tatmin edici oluyo ama 2 dakka sonra felç.

sanki bişi ısınıyo gibi ama cpu ısısı 51 gösteriyor
  • peki dostum bilgisayarı temizleyip güzelce tozlarını alıp termal macun sürmeyi denedinmi
  • Sıcaklık kontrolleri yap muhtemelen sorunun kaynağı odur.
  • geçen hafta elektrik süpürgesi ile içine daldım süpürdüm üfledim fanlarını çektirdim işlemciyi söktüm taktım işlemcinin üzerinde macun var parmağa zıvanacak kadar

işlemci ısısı 51
  • cevap için teşekkürler arkadaşlar sayenizde ve biraz araştırma ile sorunu çözdüm

bilgisayarın hızı artsın diye eklenen 256 mb lık ram den kaynaklanıyormuş sorun sanırım işlemci ile uyum sağlamadı

çıkardım ve sorun çözüldü büyük rahatlık var şuan allah bozmasın inş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.