Şimdi Ara

Dershane gerekli mi? Pisman misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42
Cevap
2
Favori
4.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12 ler veya mezunlae aydinlatir misiniz

• Yapay Zekanın Yanıtı

Dershane Gerekli Mi?

Dershaneler, öğrencilerin akademik başarılarını artırmak için tasarlanmış ek eğitim kurumlarıdır. Ancak, dershane gerekli mi sorusu, her öğrencinin bireysel ihtiyaçları ve hedefleri göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi gereken karmaşık bir konudur.

7. Sınıf Dershane Gerekli Mi?

1. sınıf, öğrenciler için akademik olarak zorlu bir dönem olabilir. Bu dönemde dershane, öğrencilerin temel kavramları pekiştirmelerine, çalışma alışkanlıklarını geliştirmelerine ve ortaokul sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olabilir.

YKS İçin Dershane Şart Mı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), öğrencilerin üniversiteye yerleşmek için girdikleri önemli bir sınavdır. Dershaneler, öğrencilere YKS'nin kapsamlı müfredatını anlamalarında, soru çözme becerilerini geliştirmelerinde ve sınav stresini yönetmelerinde yardımcı olabilir.

Dershane Gerekliliğine Etki Eden Faktörler

Dershane gerekliliği, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olabilir:

• Öğrencinin akademik durumu
    • Öğrencinin çalışma alışkanlıkları
    • Ailenin finansal durumu
    • Öğrencinin hedefleri ve beklentileri

Dershane Seçimine İlişkin Öneriler

Eğer bir dershane düşünüyorsanız, aşağıdaki hususları dikkate almak önemlidir:

• Dershanenin itibarını ve başarı oranını araştırın.
    • Müfredatı, öğretim yöntemlerini ve sınıf büyüklüklerini inceleyin.
    • Öğretmenlerin niteliklerini ve deneyimlerini öğrenin.
    • Ücretleri ve diğer masrafları karşılaştırın.

Sonuç olarak, dershane gerekliliği her öğrenci için kişiden kişiye değişen bir konudur. Öğrencinin bireysel ihtiyaçları, hedefleri ve koşulları, dershane kararını verirken dikkate alınmalıdır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Soyle soyleyeyim kendi acimdan.eger evde calisma ortamim var diyorsan ,kendime deneme rahat bir sekilde yapiyorum diyorsan gerekli degil.ben youtubeden calisiyorum ve cok verim aliyorum.tek sıkıntım evde calisma ortamimin olmamasi,sorularimi soracak kimsemin olmamasi,ve deneme yapamiyor olmamdi.o yuzden bu sene gunde 4 saatlik dershaneye gidiyor,ders bittikten sonra aksama kadar dershanede ders calisiyordum.bir nevi kutuphane gibi kullaniyordum dershaneyi.seri deneme de vardi,hocalar ozel ders gibi derste veriyordu.cok memnundum.gunde 10 saat ders veren dershaneler var ama ben bilerek dershane zamanimi almasin diye 4 saatlik olana yazilmistim.ayri bir katkisi da insan yuzu goruyorsun eger benim gibi cok sosyal bir insan degilsen evde kafayi yersin 1 sene boyunca diye dusunuyorum.
  • 12 de gittiğim için pişmanım.
    Mezunda;
    Eğer dershaneye gitmeseydim ve evde çalışsaydım beni gazlayan bir şey olmadığı için geçen yılki sıralamamdan daha düşük yapardım. Dershanede etrafındaki insanlar çalışınca sen de ister istemez çalışıyorsun. Aranızda bir rekabet oluşuyor. Aldığım hizmet için pişmanım. Dersleri pek dinlemiyorum zaten. Derste test kitabını açıp soru çözüyorum. Dershaneye gitme amacım dediğim gibi motivasyon sağlamak. Ha bu başka şeylerle de sağlanabilir miydi? Neden olmasın? Ama yaptık artık
  • Yorgunumm Y kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam
  • Hocam hangi daldan gireceksin
  • p0tus kullanıcısına yanıt
    MF
  • Kendinize güveniyorsanız eğer, ortalama üstü denilebilecek düzeydeyseniz ve disiplinli çalışacaksanız eğer ben şahsen önermem, sınavlarına düzenli girin ama derhsaneye gitmeyin. Bireysel çalışmanın çok net bir şekilde daha verimli olduğunu düşünüyorum. Özel ders + Youtube ile halledemeyeceğiniz herhangi bir şey yok.
  • 12ysen gerek yok, onun yerine özel ders daha mantıklı.
    Mezunsan şöyle; arkadaşlarım var, sosyalleşme olanağım var ya da arkadaşım yok ama yalnızlık benim için sorun değil dersen gerek yok. Arkadaşım yok ve yalnızlığa gelemem diyorsan gidebilirsin bence. Ben gittim, kattığı şeyler sınırlı ders anlamında ama kafayı yerdim bütün yılı evde geçirsem. Arkadaşlarım vardı ama yapabileceğim, konuşabileceğim şeyler sınırlıydı onlarla. Farklı insanlarla da tanışmam lazımdı.
    Ayrıca etrafında insanlarla kendini karşılaştırmanı ve daha da hırslanmanı sağlayabiliyor bu ortamlar. Deneme çözmek için de mantıklı.
  • Gerekli olmadığını öğrenmek için gerekliydi
  • gerekli iraden cok sağlam da olsa o arkadas ortamı öğretmenler falan insanı motive ediyor tek basıma calıstım arkadasım da yoktu cok zorlandım bu sene.
  • Eger altyapin varsa ve gecen seneden konularin mantigini biliyorsan, bilgi eksigin yoksa dershaneye yazilma

Ha yok ben tek basima yapamam diyorsan yazil ama git en ucuzunu bulmaya calis.

Sahsen ben fen bilimlerine gittim bu sene. Bulundugum bolgenin en iyisi en guzeli vs vs dendi ailemde buraya gonderdi. Suan kopek gibi pismaniz cunku dershane bok gibi. BALON yani.

Ogretmenler cidden cok iyi, bulabilecegin en iyi ogretmenler. Ama dershane gerek kitaplarin teslim edilmesi, gerek rehberlik olsun REZALET.

Orn; senenin basinda ilk sinav

fizikte basinc isi sicaklik
    biyo protein sentezi gibi konulardan geldi, bize bu konularin fasikulleri yilbasina dogru verildi. Daha bircok konuda boyle sikinti yasadim. Kotu tarafi calistiginizin karsiligini denemelerde gormuyorsunuz, psikolojik olarak tamamen cokuyorsunuz cunku elde tutulur bir sinav yok elinizde.

Orn: turkcem iyi olmadigini sene basinda kaydolurken belirttim. Ders veriliyor zaten halledersin tarzi soylemlerde bulundular bende okey dedim. Mart'in sonunda 2 ders turkce verdiler devami zaten korona sebebiyle ertelendi, online derste verilmedi.

Orn: online dersler yaklasik 1 ay sonra basladi. Defalarca dile getirmemizden sonra kiytirik bir program olusturdular. Derslerin yarisinin olmadigi, ders suresinin 30dk oldugu, gunde sadece 2 ders olan bir program hazirlandi. Bir derse 4 sinifin girdigini dusunursek hocalarin gun icinde tamamen bos kaldigini varsayarak herhalde soru cozumu veya tekrar yapacaklar kalan zamanda dedim. O da yok.

2 aylik parayi almasini bildiler ama zerre yardimci olmadilar. Simdide tekrar yapmalari gereken yerde dersleri tamamen kaldiriyorlar, bundan sonra ders olmayacak diye :) rezilligin rezilligi yani bu herifler. Birde sene boyunca 10 bin lira istiyorlar. Yuzlerine tukursem yeridir suan

Paran varsa ozel ders al, Yoksa en ucuz, ogrenci profili en dusuk dershaneyi bulmaya calis cunku o dershanelerde iyi ogrencilerin yararlanabilecegi daha fazla imkan bulunuyor.

• Ya açıkçası evde ders çalışabiliyorsan internetin ve pc varsa gerek yok hocam o parayla kaynak alır çözersin
  • dershane bana bi yere kadar bi şey kattı.ondan sonrasi tamamen kendi calismam ile hallettim.Gitmesem olur muydu evet ama gidince de bir sey kaybetmedim.Eger çalışacaksan dershaneye gerek yok kutuphane veya evde full time calisarak youtubedan dinleyerek calisin sadece dershaneler ile ilgili denemelerine girmenizi oneririm sinav stresine alismaniz adina.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.sptcha -- 17 Haziran 2020; 23:46:11 >
  • Dersane yerine kütüphaneye git dershane boş konulara youtubdan bakarsın
  • Ben şahsen dershaneye gittiğim için pişmanım.Üstüne bu sene param da boşa gitti.
  • hocam biraz irade meselesi ben çelik iradeliyim ekmek su koy önüme günde 10 saat çalışırım gık demem diyorsanız kendiniz yapabileceğinize inanıyorsanız gereksiz ama yok abi ben 6-7 saat çalışmadan sonra sıkılıyorum odağım kayıyor falan diyorsanız bence dershane gerekli o toplu ortamda bulunuyorsun bakıyon yanındaki çalışıyo sonra sen de çalışıyon falan değişik bir ortam :D
  • Pişmanım. Çok iyi hocalar da var ama ben tüm dersler adına online eğitimde çok çok daha iyi hocalardan yararlandım
    Sınava hazırlanan kişilerle aynı ortamda olduğunuz için kolay kolay sınavdan kopmama, Soru çözdürme ve sınav ortamında deneme çözme gibi avantajları var ama dezavantajları bence çok daha fazla
    Ayrıca gideceksen naçizane tavsiyem rehberlikçilere çok kulak asma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cubb0rn -- 18 Haziran 2020; 0:6:24 >
  • Hocam verdim 10 k ilk 2 aydan sonra hiç gitmedim. Eğer konuları biliyorsan ders dinlemek eziyet oluyor. Kişiden kişiye göre değişir kimi arkadaşım da dershanesiz yapamıyordu bir gün bile aksatmadan gitti. Muhtemelen sende yazılırsın bütün sınıfım gidiyor diye düşünüp
  • Pişmanım. Mezun seneme başlarken 2018 yılından süregelen bir ders çalışma isteğim vardı fakat eylülden kasıma kadar bu isteğimden eser kalmadı. Hastalık dolayısıyla kurtuldum fakat artık ders çalışamıyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.