Şimdi Ara

Dfi LP Ultra-d kullanıcıları board sıcaklığınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar Dfi LP Ultra-d boardımda sıcaklık değerleri
    günlük kulllanımda hiçbir iş yapmadan aşağıdaki gibi... anakart kafadan 40 civarı açılıyor biraz kaldıktan sonrada bu hale geliyor(voltaj yok) bana bu değerler anormal geldiği için böyle bir başlık açtım cpu opteron 170 kasa feel hurricane psu fsp bluestorm 500w.
    Diğer dfi kullanan arkadaşlarda resimle anakart sıcaklıklıklarını atarsa iyi olur karşılaştırma açısından ilgilenenlere teşekkür ettim şimdiden

• Sistem imzada.

• teşekkür ettim zafercen

ee başka dfi kullanıcısı yokmu arkadaşlar? tam yükte voltajda falan nasıl kaç derecelere çıkıyor bi bakalım benim sobayla kıyaslayalım
  • Kullandiginiz anakart' i ben de almayi planliyorum. Ama Turkiye' de anakartta herhangi bir sorun cikarsa muhattab bulabilir miyim onu merak ediyorum.

Ayni zamanda NF4 LanParty Ultra-D' nin o chipset sogutucusu pci express kart takilmasi durumunda kartla yerinden kaynaklanan bir sorun yaratiyor mu?

darkhardware' deki incelemede ekran karti ile chipset sogutucusu arasinda cok az bir mesafe kaldigi soyleniyor. Siz bu konuda bir sorun yasadiniz mi?

Ayni zamanda bahsettiginiz sicaklik cok yuksek degil mi? Chipset sicakliklari benim gozlemledigim kadariyla genelde 30-35 arasinda dolaniyor. Sogutmasinda bir problem mi var chipsetin?

Kusura bakmayin hiz asimina biraz yabanciyim ben de bu karti alarak bu ise girmeyi planliyorum. O yuzden bazi sorularim absurd olabilir.

Saygilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solitude_within -- 23 Nisan 2006; 10:20:42 >
  • solitude_within
    evet gerçekten chipset sogutucusu ile pci express slotu birbirine baya yakın ancak yinede daha önce bu konuyla ilgili çok şikayet duymadım yada forumda böyle bir konu görmedim.Oc yapacaksanız dfi amd için hala en iyi seçenek voltaj seçenekleri ve stabilitesi ile..
    ancak kelin ilacı olsa başına sürermiş misali ben hala bu board ımın neden bu kadar sıcak olduğunu çözemedim
    şu anda cpu 33-34 civarı seyrederken anakart anakart 44 kuzey köprüsü 47 derece..
    benimde zaten konuyu açmamdaki sebep bu..
    ama forumda o kadar dfi kullanıcısı olmasına rağmen saolsun sadece 1 arkadaş cevap yazmış..

• Arkadaşlar ben de bu kartı forumdaki tavsiyelere uyarak aldım,ama gerçekten kuzey köprüsü ve pwm ic çok ısınıyor,55 dereceden sonra tehlikeli diyorlar,yabancı forumlarda da millet aynı dertten muzdarip,bu kadar övülmesine rağmen bu kart niye böyle anlamadım ve gerçekten ben kartı aldıktan sonra bu konuda adam gibi bir tartışma görmedim,dfi yi gözümüzde çok mu büyütmüşük ne ! Bi sürü dfi ustası var bu forumda ama herkes kulağının üstüne yatmış..
  • yani kısaca kimse tınlamıyo git kendine soğutma al diyonus doğrumu anladım
  • 3700 San Diego
    DFI LP Ultra-D
    Mushkin 2x1 GB
    XFX 7800GT
    Seagate 160 GB SATA2
    Thermaltake Xazer Kasa

Sistemim bu ve normal şartlarka anakart 41-42 gibi.. yuklenmelerde 47-48 oluyor.. Daha 50 oldugunu hiç görmedim..
    Bir de özel bir VGA sogutucum var, ama sonucu etkilemez sanırım..
  • çok sıcak oldumu kasanın kapağı açık kalsın vantilatör çalıştırın hiç sorun yaşamazsınız
  • @shle basta olma uzere yorumlarindan dolayi herkese tesekkur..
  • DFI'ın bu modelinde çhipset yerleşimi çok kötü, tam vga'nın altında kalıyor. Böyle olunca çhipset fanının hava akışı kötü etkileniyor ve ekran kartından çıkan sıcak hava direkt chipsete üfneniyor. En azından benim GTO2 ekran kartımın fan sistemi böyleydi. Ekran kartına silencer alınca işler değişti. Silencer sıcak havayı kasa dışına attığından chipset sıcaklığında 4-5 derecelik düşüş sağladım.
  • solitude.. mailine cevap..

Valla o/c yapmadan sistemi normal kullanıyorum.. sistem yukteyken (mesela 3d max'te render alırken, yada cayır cayır oyun oynarken) anakart ısım 47- 48 oluyor.. Açıkçası çok mu değil mi ben de bilmiyorum..
    Performans kaybı var mı yok mu onu da bilmiyorum, zira hiç bişii hissetmiyor insan.. Doorusunu istersen ööle program çalıştırıp da o mu oluyor bu mu oluyor bakmıyorum.. Her oyunu cayır cayır full oynuyorum, zorlanmadan 3d Max'te aslanlar gibi çalışıyorumm.. Beni ilgilendiren kısım bu..

Sevgiler..
  • Sevgili dostlar, all in one yapısına ve matx case formuna tav olarak bir DFI RS482 mobo aldım, Türkiye'de henüz yok, İngiltere'den aldım, acaba bu kartı kullanan bana tavsiyelerde bulunacak bir kardeşimiz var mı?

Sağlıcakla kalın,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.