Şimdi Ara

Dolmuş sahipler çok kazanıyor galiba sizce de öyle mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
16.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün taksiciyle konuşurken söyledi. Günlük 700-800 lira net para geliyormuş. Yakıt, işçi parası, tamir masrafı falan. Bu hat sahibi olanın getirdiği para değil. İşçi olanın getirdiği para. Sabah 5 öğlen 2 gibi patron dursa. öğlen 2 den gece 11 e kadar şöför tutsan. Günlük 1800 lira gibi bir para ediyor. Deli para değil mi sizce?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Dolmuş Sahiplerinin Kazançları Hakkında Bilgiler

Dolmuşlar, Türkiye'de yaygın olarak kullanılan toplu taşıma araçlarıdır. Dolmuş sahiplerinin ne kadar kazandığı, merak edilen bir konudur.

Dolmuş Hattı Ne Kadar Kazandırır?

Dolmuş hattı sahibi olmanın kazancı, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında hattın güzergahı, yolcu yoğunluğu ve yakıt maliyetleri bulunur.

Ankara Dolmuş Kazançları

Ankara'daki dolmuş sahiplerinin kazançları, diğer illere göre daha yüksek olma eğilimindedir. Bunun nedeni, Ankara'nın yüksek nüfus yoğunluğu ve hareketliliğidir.

Dolmuşlar Ne Kadar Kazanır?

Dolmuş sahiplerinin aylık kazançları, genellikle 10.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Ancak bu rakamlar, yukarıda belirtilen faktörlere bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Dolmuş Hattı Almak Karlı mı?

Dolmuş hattı almak, yatırım maliyetinin yüksek olması nedeniyle karlı bir iş olabilir. Ancak yoğun bir güzergahta faaliyet gösteren bir dolmuş hattı, yüksek kazançlar elde edebilir.

Dolmuş Sahiplerini Ne Kadar Kazanıyor?

Dolmuş sahiplerinin kazancı, dolmuşun yaptığı yolculuk sayısı, yolcu kapasitesi ve yakıt maliyetleri gibi faktörlere bağlı olarak değişir.

Minibüsçüler Ne Kadar Kazanıyor?

Minibüsçülerin kazancı da dolmuş sahiplerinin kazancı ile benzer faktörlere bağlıdır. Ancak minibüsler genellikle daha büyük kapasiteye sahip olduğu için, potansiyel olarak daha yüksek kazançlar sağlayabilirler.

Sonuç

Dolmuş sahiplerinin kazançları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Yoğun güzergahlarda faaliyet gösteren ve iyi yönetilen dolmuş hatları, yüksek kazançlar elde edebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • tam olarak öyle değil, dolmuşu hangi hatta olduğu hangi şehirde oldugu, vergisi, kazası, dolmuşun arızası,.. plaka dolmuş sahibininse ve kendide şoforse 10bin civarları fazlası azı görebilir ama.. birde şöfor gunluk 100 lira 120 lira kadar ya alır ya almaz oda 12 saat fazlasını calıstıgında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sowa kullanıcısına yanıt
    hesapladım kardeş.günde 1,500 lira maliyet dahil geliri var.Büyükşehirde yaşıyorum ankarada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiazLou -- 13 Haziran 2017; 0:11:23 >
  • Kaö para ki bi dolmuş + hat

• 2.5 milyon lira civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: StevenBayLouise

2.5 milyon lira civarı

Öok pahalı yav

• hesapladım 2.5 3 senede amorti ediyor
  • Bir tanıdığımım amcasının 4 tane hattı var istanbulun anadolu yakasında bundan 25 yıl önce çok ucuza almış hatları eskiden böyle pahalı değilmiş.

Dolmuşun günlük kazancı sefer yaptığı yere göre net kar ı min. 1000 lira dır masraflar hariç tabi bu dediğim min. rakam kalabalık bölgelerdeki hatlarda 2-3 katı kadar olabilir tabi bu para masraflar çıkınca kalan para ayrıca dolmuş şöförünün günlük yevmiyesi 150lira artı yemek sigarasını da dolmuş karşılıyor.

Bunları nerden biliyorsunuz diye sorarsan bahsettiğim tanıdıkta amcasının dolmuşunda şöförlük yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mıçanadam -- 13 Haziran 2017; 0:35:0 >
  • Keçiören ostim hattı 7 8 sene önce aylık 30 bin tl kadar bırakıyordu...

• Çok iyi ya babamın plakası olsa yeminle okumazdım

• mıçanadam M kullanıcısına yanıt
    1 tane dolmuştan ellerine geçen net kar kaç lira hocam biliyor musun?
  • neye göre hesapladın banada bi söyler misin ? birde kar mı diyorsun yoksa ciro mu ??

• Hat a ve o günün durumuna göre değişiyor ama min. kar miktarı 1000 lira yani kabaca en kötü aylık 30bin lira kemiksiz para kalıyor hat sahiplerine ama genelde hatlar 2 veya 4 ortaklı oluyor. Çok pahalı olduğu için ortaklaşa alıyor genelde millet.

ben tek almayı düşünüyorum hocam.Bi şekilde para bulup

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğim miktarlar istanbul anadolu yakasındaki değerler diğer bölgelerde değişiklik gösterebilir kırsal bir yerdeki hat günlük 200 lira bile kazanmayabilir. İyice araştırmadan bu işe girmemek lazım.

büyükşehirde yaşıyorum hocam ankarada yaşıyorum.Burda iyi getirisi olan hatlar var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.