Şimdi Ara

DX 11 beklenmeli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi dx 11 kartlar yakında geliyor fakat yeni ekran kartı almak için bu süre beklenmeli mi bu kartların türkiye ye ulaşması için ne kadar daha bekleriz ve alabilecek uygun fiyatlı (orta düzey) bi kart bulabilir miyiz?ilk sürümde fiyatta kastırmasınlar...

• 2-3 ay sonra fiyatları oturur , dx10 kartlar da bayağı ucuzlar 1 ay kadar sonra filan.. Ben 1 ay daha sabredip 4890 gibi bir kart alıcam .. Dx11 fazla lüks benim için.
  • Kesinlikle beklenmeli. Ekim ayına kadar baba oyun olmayacak. O zaman da dx11 ati kartların fiyatları netleşir. Eski kartların fiyatları da düşer. 5-10$ kâr etmekte fayda var.

quote:

Orijinalden alıntı: TheViperadix

2-3 ay sonra fiyatları oturur , dx10 kartlar da bayağı ucuzlar 1 ay kadar sonra filan.. Ben 1 ay daha sabredip 4890 gibi bir kart alıcam .. Dx11 fazla lüks benim için.

Fiyat/Performans oranını görmeden lüks demeyin. Belki de 200$ seviyesinde çok daha iyi performans veren bir kart gelecek. Kimse bilmiyor şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 6 Eylül 2009; 19:11:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Kesinlikle beklenmeli. Ekim ayına kadar baba oyun olmayacak. O zaman da dx11 ati kartların fiyatları netleşir. Eski kartların fiyatları da düşer. 5-10$ kâr etmekte fayda var.

quote:

Orijinalden alıntı: TheViperadix

2-3 ay sonra fiyatları oturur , dx10 kartlar da bayağı ucuzlar 1 ay kadar sonra filan.. Ben 1 ay daha sabredip 4890 gibi bir kart alıcam .. Dx11 fazla lüks benim için.

Fiyat/Performans oranını görmeden lüks demeyin. Belki de 200$ seviyesinde çok daha iyi performans veren bir kart gelecek. Kimse bilmiyor şuan.
    Eylül sonunda kdv indirimi bitiyorgtx 275 yada hd 4890 al geç,bekle bekle nereye kadar
    ben sahsen bekle derdim herkese ama dayanamadım aldım gtx 275,414tl ye vatandan,bana fazla bıle.

• quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

Eylül sonunda kdv indirimi bitiyorgtx 275 yada hd 4890 al geç,bekle bekle nereye kadar
    ben sahsen bekle derdim herkese ama dayanamadım aldım gtx 275,414tl ye vatandan,bana fazla bıle.

Alıntıları Göster
    414 iyimis hocam 430 degil miydi vatanda palit gtx 275
    mamad 5-10 dolar kar etcem diye %10 fazladan kdv ödemek akıl karı degil di mi
    ben de eylül ortası gibi gtx 275 alayım diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: fod

Alıntıları Göster
    dx 11 den ziyade gelecek kartların performansı belirleyici etken olacak bence. düşünsenize tek kart gtx295 e kafa tutsa dahi eski kartların hali nice olucak.
    ben beklemenizi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

dx 11 den ziyade gelecek kartların performansı belirleyici etken olacak bence. düşünsenize tek kart gtx295 e kafa tutsa dahi eski kartların hali nice olucak.
    ben beklemenizi öneririm.

Alıntıları Göster
    Şuan ele alınması gereken bir çok etken var.

Bence imkanınız var ise şu anda orta sınıf yani 4770 olabilir belki GTS250 olabilir ( ki mevcut kartınız var ve bu kartlar almaya değmeyecek ise almayın daha iyi ) alıp altı - sekiz ay kadar kullanın.

- K.D.V. indirimi bitecek ancak uzayıp uzamayacağı belli değil. Bu otomatikmen % 10 daha pahalı olması demek kartların kaldı ki 200 usd ve üzerinde 35 TL üzerinde bir rakama denk geliyor.

- Dx 11 kartların getirisi DX11 yüzünden olmayacak. DX11 destekli oyunlar ise en az bir 6-8 ay sonra popüler şekilde çıkar. Dolayısı ile DX11 desteği pek gerekmeyecek. Aslında DX11 in nimetlerinden yeteri kadar faydalanan oyunlar diyelim çünkü kullanılacak kodlamalardan ziyade oyun motorlarının dx11 e göre revize geçirmeleri ve daha oturaklı kod yazılması veya en azından patch leri belirli bir süre sonra oluyor ki, malum test edilip çıkartılan normal bir oyun bile bazen en az 1 ay sonraya hemen yama geliyor.

- Nvidia kasım dan önce seri satışa başlamayacağı gözüküyor. GT300 ler mimari değişimi ile gelecek. Oyun performansını bilmiyoruz. Atinin ki 3 aşağı 5 yukarı belli.
    *** Eğer Nvidia umduğunu bulamaz ise GT300 e bir revizyon getirir. Bu daha düşük bir ihtimal, kaldı ki Ati büyük ihtimalle revizyona gidecek veya ciddi bir fiyat indirimine gidecektir.

Yani pazarın oturması için en az 6-8 ay gerekli. Dx11 bekleyecek isen o zaman bir 6-8 ay beklemen gerekecek her halükarda...

• quote:

Orijinalden alıntı: X Files

Şuan ele alınması gereken bir çok etken var.

Bence imkanınız var ise şu anda orta sınıf yani 4770 olabilir belki GTS250 olabilir ( ki mevcut kartınız var ve bu kartlar almaya değmeyecek ise almayın daha iyi ) alıp altı - sekiz ay kadar kullanın.

- K.D.V. indirimi bitecek ancak uzayıp uzamayacağı belli değil. Bu otomatikmen % 10 daha pahalı olması demek kartların kaldı ki 200 usd ve üzerinde 35 TL üzerinde bir rakama denk geliyor.

- Dx 11 kartların getirisi DX11 yüzünden olmayacak. DX11 destekli oyunlar ise en az bir 6-8 ay sonra popüler şekilde çıkar. Dolayısı ile DX11 desteği pek gerekmeyecek. Aslında DX11 in nimetlerinden yeteri kadar faydalanan oyunlar diyelim çünkü kullanılacak kodlamalardan ziyade oyun motorlarının dx11 e göre revize geçirmeleri ve daha oturaklı kod yazılması veya en azından patch leri belirli bir süre sonra oluyor ki, malum test edilip çıkartılan normal bir oyun bile bazen en az 1 ay sonraya hemen yama geliyor.

- Nvidia kasım dan önce seri satışa başlamayacağı gözüküyor. GT300 ler mimari değişimi ile gelecek. Oyun performansını bilmiyoruz. Atinin ki 3 aşağı 5 yukarı belli.
    *** Eğer Nvidia umduğunu bulamaz ise GT300 e bir revizyon getirir. Bu daha düşük bir ihtimal, kaldı ki Ati büyük ihtimalle revizyona gidecek veya ciddi bir fiyat indirimine gidecektir.

Yani pazarın oturması için en az 6-8 ay gerekli. Dx11 bekleyecek isen o zaman bir 6-8 ay beklemen gerekecek her halükarda...

Alıntıları Göster
    şuana kadar acıklanmıs dx10 veya 10.1 den farklı bır nımetı mı var dx11 ın? ben gormedım

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

şuana kadar acıklanmıs dx10 veya 10.1 den farklı bır nımetı mı var dx11 ın? ben gormedım

Alıntıları Göster
    Var tabiki OpenCL 'e benzer bri bir standart geliyor directx11 için buda GPGPU demek ,physic işlemleri için programcılar bunu kullanıp hem ati hem nvidia üzerinde çalışan fizik efektleri yapabilecekler ,tesselation var sonra zaten ayın onunda bütün her yerde ayrıntılı olarak okuyucaksın yeni directx11 in nimetlerini o yüzden kısa kesiyorum

http://ati.amd.com/technology/streamcomputing/opencl.html

http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20090415124410_DirectX_11_Set_to_Enable_Standardized_GPGPU_on_Existing_Hardware.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 6 Eylül 2009; 22:49:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: azmo

Var tabiki OpenCL 'e benzer bri bir standart geliyor directx11 için buda GPGPU demek ,physic işlemleri için programcılar bunu kullanıp hem ati hem nvidia üzerinde çalışan fizik efektleri yapabilecekler ,tesselation var sonra zaten ayın onunda bütün her yerde ayrıntılı olarak okuyucaksın yeni directx11 in nimetlerini o yüzden kısa kesiyorum

http://ati.amd.com/technology/streamcomputing/opencl.html

http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20090415124410_DirectX_11_Set_to_Enable_Standardized_GPGPU_on_Existing_Hardware.html

Alıntıları Göster
    bu saatten sonra beklenir diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

bu saatten sonra beklenir diyorum

Alıntıları Göster
    %100 beklenmeli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cool Boy

%100 beklenmeli...

Alıntıları Göster
    tesselation var dx10 da da var

gpu gpu dx10 da da var

fizik dx 10 da da var bı ne var ben anlamadım bu dx11 de arakdas
  • %15 indirim vardı vatanda,o zaman aldım.
    quote:

• quote:

%15 indirim vardı vatanda,o zaman aldım.
    quote:

Alıntıları Göster
    kesinlikle beklenmeli..

• quote:

%15 indirim vardı vatanda,o zaman aldım.
    quote:

Alıntıları Göster
    ati ondan mimari degiştirmedi r600 ile desteklenen cogu sey dx11 de destekleniyor zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgacem

ati ondan mimari degiştirmedi r600 ile desteklenen cogu sey dx11 de destekleniyor zaten

Alıntıları Göster
    10 .1 ın ustune bı gıdıklama yaptılar dx11 oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

10 .1 ın ustune bı gıdıklama yaptılar dx11 oldu

Alıntıları Göster
    beklenmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Fidelity

beklenmeli.

Alıntıları Göster
    Ekimden sonraki tüm oyunlar dx11 li mi olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fallout

Sanmıyorum DX10.1 de de olduğu gibi çıkar 4-5 oyun işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tears of ice

quote:

Orijinalden alıntı: Fallout

Sanmıyorum DX10.1 de de olduğu gibi çıkar 4-5 oyun işte.

Alıntıları Göster
    bence de beklenmeli ama hemen çıktıgında alınmamalı 2-3 ay gibi bi süre bekleyin idareten bi kart alın 2.ele

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.