Şimdi Ara

EGR belirli aralıklar ile temizlenmeli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 50.000km de Astra 1.6 CDTI aracım var. Çekiş ile ilgili bir problemim yok fakat youtube da sık sık görüyorum araçların egr si fena tıkanmış, hiç temizlenmediğinden böyle olmuş falan diyorlar.

Merak ettiğim husus egr temizleyici spreyler ile belirli bir km de egr yi temizlemek gerekiyor mu? Yoksa sprey alıp boşa masraf etmeyeyim mi? 1.6 cdti larda egr ile ilgili bir probleme de raslamadım aslında.

• Egr arizasi vermeden temizlemeye ihtiyaç yoktur düşüncesindeyim. 60 bin de nasil kirleniyor anlamis degilim. Ne zaman tikanirsa o zaman sokulur temizlenir. Ölümcül bir parça değildir. Egr Komple tikansa bile araç yürür çalışır. Gayet de seri olur hatta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erkmenson kullanıcısına yanıt
    Belli bir düzeyde kurum bağlayınca mutlaka sökülmeli ki temizlenebilsin EGR fakat hafif kurum bağladıkça sprey ile sökülmeden temizlense beli daha iyi olur diye düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24.

Belli bir düzeyde kurum bağlayınca mutlaka sökülmeli ki temizlenebilsin EGR fakat hafif kurum bağladıkça sprey ile sökülmeden temizlense beli daha iyi olur diye düşündüm.

Ben gerek görmüyorum. Eski aracimda Hatta uzun yola yola cikmadan rampali guzergehim olursa fişini çektiğim bile oluyordu... Egr bana göre ufurukten teyyara, ama dogaya göre muhtesem bir icat. Dogayi sevin.

• Araçta sıkıntı yoksa dokunmayın bence.
  • 10 yılda 1 kez temizlenebilir , fazlasına gerek yok. Önemli olan emme manifoldu , ama dikkat edin söküp takarken motorun içine civata yada başka birsey duşmesin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temizleyin orada biriken kurumu araç manifolttan içine çeker kurumlanma hızlanır.

• Egr olayi ilginc bendede dolmustu arac arac 100 bine yakindi serviste usta bindi akil vermeye basladi sen bu araci soyle kullanmissin boyle kullanmissin dusuk devirde kullanmissin yarim saat anlatti

E dedim muhendislerin kafasi basmiyormu ki vites yukseltme isaretini 2500-3000 devir araligina ayarlamislar

Cevap yok
    Egr yi sokup temizleyip takmalari en iyi yontem bis yere katkiyla falan ugrasmayin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 28 Mart 2018; 19:43:4 >
  • gerek yok
  • Motor harareti artiyorsa sık sık fan aciyorsa arac temizlenmeli gereksiz diyenler olmus lakin motor isisini dusurur egr valfi

Dpf de bilinenin aksine turbo boslugunu azaltir

• Benim 1.6hdi araçta EGR 150bin kmlerde bozuldu. Mekanik değil elektronik bir parça ve 2009 model bir araç. Hiç temizlik yapmadım. Parça değiştiğinde pırıl pirildi. Hareketli parça ömrünü doldurmuş ve ölmüş.

Yakıtı Total, shell veya opetten alırım. Bence temizlenmeye ihtiyacı yok.

• Hocam sökme takma olmadan würth ün temizleme spreyi ile temizlesem mi diye sormuştum. Periodik olarak sprey ile temizlenirse ilerde tıkanma vs. yaşamam diye düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24. -- 30 Mart 2018; 16:30:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24.

Hocam sökme takma olmadan würth ün temizleme spreyi ile temizlesem mi diye sormuştum. Periodik olarak sprey ile temizlenirse ilerde tıkanma vs. yaşamam diye düşündüm.

O spreyler para tuzagi hicbir ise yaramaz. O sikilan şey yanma odasinda yanip ancak oyle egrye ulasabilur oda sadece yuzde 20si egrye gider. Yuzde 80 egsoz hattindan cikar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 30 Mart 2018; 20:13:07 >
  • DPF siz araçlarda onu sıkınca yoğun bir duman çıkıyormuş. Sözde egr vs. nin kurumunu söküyormuş. Bilemedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.