Şimdi Ara

ENDÜSTRİ İÇİN ÜNİVERSİTE SEÇİMİ (STRAWPOLL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oylar mısınız arkadaşlar hangisinin eğitimi daha iyidir mühendislik konusunda??
    http://strawpoll.me/2045568

OY VERENLERE ÇOK TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR BİRBİRİMİZİN YARDIMINA İHTİYACIMIZ VAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intensee -- 4 Temmuz 2014; 19:10:47 >

• sebep de belirtebilirsiniz arkadaşlar bilgilerinize açığım
  • Abi Bursa'da okursan mezun olunca okuduğun yerde iş bulma olanağın daha yüksek.Ne de olsa diğerlerine göre daha büyük bir şehir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m217 M kullanıcısına yanıt
    eğitimi nasıldır peki hocam onu biliyormusun?
  • Bu üniversitelerin eğitimi 3 aşağı 5 yukarı aynıdır.Aşırı fark etmez diye düşünüyorum.

• kocaeli mi daha avantajlı uludağ mı? ikisi de sanayi şehri olarak geçiyor sonuçta
  • kocaeli uludağdan biraz daha iyi olanak bakımından
  • uppp
  • kocaeli
  • uppp anadolu kocaeliyi geçmiş neden de belirtin biraz fikir sahibi olayım
  • Kocaeli istanbula yakın ve istanbulun sanayi kesimi olduğu için tercih ediliyor genelde.Aralarından anadolu en iyi seçim.Fakat ben de eskiden endüstri mühendisliği isteyen biri olarak, belli başlı üniversiteler hariç torpilin olmadıkça, kpssde endüstri mühendisi alımı da düşük olduğu için, özel sektörde çok zorlanırsın.İyice bi araştırıp, karar vermeni öneririm.
  • Magister Equitum kullanıcısına yanıt
    bu belli başlılar itü odtü filan oluyor herhalde. ben torpil konusunda sıfırım desem yeridir. her şeyi kendim halletmek zorundayım. bu yüzden de zaten iş bulma konusunda daha az sorun yaratıcak mesleklere özellikle bakmıştım. endüstride de mi torpil olayı çok. hocam umutsuzluğa kapılıyorum ama illaki birini seçmek zorundayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intensee -- 5 Temmuz 2014; 3:23:51 >
  • intensee kullanıcısına yanıt
    Ben de seninle benzer durumda olduğum için diğer mühendislik dallarına yöneldim.Gerçekten araştırdım, forumdan olsun, gerçek hayatta olsun epey kişiyle konuştum.Mezun olunca yapacağını söyleyeyim hatta, bi fabrikada çalışmaya başlayacaksın endüstri mühendisi olarak.O alanda devam ediceksin bi süre muhtemelen maaşı yüksek olmayan, çok çalıştığın bi meslek olarak.Zaten kurumsal olmayan, küçük çaplı firmalar endüstri mühendisi yerine o da benzer işleri yapabiliyor diye makine mühendisini tercih ediyor.Kpss alımı desen düşük.Endüstrinin diğer daha paralı, zevkli alanları için de dediğim şeyler gerekli.İyice bi araştırıp öyle karar vermeni öneririm.
    Hatta bi asistanla konuştum forumdan, osmangazi mezunu; anadoluda doktora yapıyor, endüstri mühendisi.Çalışmaya başlamış, kaldıramamış işi; doktoraya yönelmiş.
  • Magister Equitum kullanıcısına yanıt
    Biyomedikale mi yönelse ki tekrardan hocam onun hakkında bilgin var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: intensee

Biyomedikale mi yönelse ki tekrardan hocam onun hakkında bilgin var mı?

Sen de benim gibi mfnin sözelciliği ağır basan tarafındansın sanırım:)Biyomedikal en işsiz meslek.Bölüm güzel, türkiyede uygulaması yok.Kpss ile endüstri mühendisi alımı çok az dediiğim gibi.Ama ben illa giricem, daha iyi şartlarla özelde iş bulucam dersen girebilirsin endüstri.
  • Niye herkes farklı bişey söylüyor ne yapacağımı şaşırdım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.