Şimdi Ara

HACETTEPE CENG 12K, YAPAY ZEKA 13K

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son 3 yılın rekorunu hacettepe kırdı galiba 20 bin küsürlü sıralamalardan 3 senede 12 bine yükseldi inanılmaz.

Belirsiz diye yazılmaz, patlar, balon diye iddia edilen Hacettepe Yapay Zeka ise 13 binle kapadı.
    https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2019/YKS/tablo4_06082019.pdfhttps://ertansinansahin.com/yks-2020-puan-ve-siralama-hesaplama/

puanları ortalama mukayese edip bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hesy-Ra -- 6 Ağustos 2019; 16:0:29 >

• Hacettepe 3-4 sene sonra odtu bilgisayarin hemen arkasinda kapanacak
  • Bilkent fizik 2017de kacti bilmiyorum ama 2018de baya yukselerek 17k oldu bu sene de 5 6k arasi bisey olmus
  • Hacettepenin, Beytepe Kampüsünün gururu. Tüm mühendislikler gerilerken bilgisayar mühendisliği ve yavrucağı yapay zeka rekora koşuyor..

Vallahi helal olsun.
  • Bilgisayar 11k ile kapattı.
  • Ben Hacettepe Bilgisayarı kazandım fakat Yapay Zeka’nın bu kadar iyi kapayacağını beklemiyordum açıkçası. O bölümdeki arkadaşlarla beraber çalışmak ufuk açıcı olur umarım.
  • Helal olsun cidden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baband

Bilkent fizik 2017de kacti bilmiyorum ama 2018de baya yukselerek 17k oldu bu sene de 5 6k arasi bisey olmus
    Temel bilimlerin yurtdışına kabul olarak iyi olması talebi çok arttırmış. Artık insanlar kendi ülkesinde kalmak istemiyor bu da temel bilimlere talebi çok arttırmış. Önceden tıp sıralamasına temel bilim yazana aptal gözüyle bakardı millet, öğretmen mi olacaksın derlerdi ama şimdi toplum baskısı kırıldı millet çatır çatır temel bilim yazıp yurtdışına gidiyor.
  • Tekrar söylüyorum, eğitim kalitesi bi yana. Bağlı 3 ders var mühendisliklerde. Mat1-2-dif. Hacettepede dif yok. Bu mühendisliği daha rahat okumak için aşırı büyük bir avantaj.

Bu nedenle yazan varsa takdir ederim.
  • baband kullanıcısına yanıt
    35k idi hocam. Sonumuz hayir olsun...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.