Şimdi Ara

Hafif kazalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese selamlar. Sabah kardeşimi okula bırakmak için yola koyuldum, daha evin önünden çıkamadan bir servisçi yanımdan geçmeye çalıştı sağ arka tampon kısmı biraz siyahlaştı, boyası kalktı sanırım. Araçtan indim servisçi de indi, geçmiş olsun filan dedi. Pasta cila yapacaksın filan dedi ben de "ee ne yapacağız tutanak falan mı tutalım?" dedim. Herif oralı olmadı arkada kornalara yüklenen bi kalabalık vardı zaten bu da dedi okula gecikiyorum falan dedim tamam git hadi.
    Yani sormak istediğim bu tarz kazalarda ne yapılır? Tamamen ben haklıydım fakat zarar bana kaldı. Araç benim değil zaten babamın arabası olduğu için bu tarz olaylar çok canımı sıkıyor.
    Şimdiden teşekkür ederim herkese

• En azından kanıtlayıci seyler . Kazanın gerçekleştiği yer , yolun ayrıntısı , adamın plakası ve telefonu , arabalardaki hasarlar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tutanak tutmadan bırakmayacaksınız, çekip giderse resim çekip polisi arayacaksınız. Sonrasında adam iyi niyetliyse ufak hasarlarda tutanağı işleme sokmadan anlaşabilirsiniz. Atıyorum 50 lira masraf vardır, sigorta devreye girse 200 lira primi artacaktır vs. Bunun dışında plakayı aldıysanız halen karakola gidip işlem yaptırabilirsiniz.
  • Teşekkür ederim yanıtlar için. Daha dikkatli olcam artık bu tarz olaylarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt Cook

Öncelikle herkese selamlar. Sabah kardeşimi okula bırakmak için yola koyuldum, daha evin önünden çıkamadan bir servisçi yanımdan geçmeye çalıştı sağ arka tampon kısmı biraz siyahlaştı, boyası kalktı sanırım. Araçtan indim servisçi de indi, geçmiş olsun filan dedi. Pasta cila yapacaksın filan dedi ben de "ee ne yapacağız tutanak falan mı tutalım?" dedim. Herif oralı olmadı arkada kornalara yüklenen bi kalabalık vardı zaten bu da dedi okula gecikiyorum falan dedim tamam git hadi.
    Yani sormak istediğim bu tarz kazalarda ne yapılır? Tamamen ben haklıydım fakat zarar bana kaldı. Araç benim değil zaten babamın arabası olduğu için bu tarz olaylar çok canımı sıkıyor.
    Şimdiden teşekkür ederim herkese

hemen aracların fotoraflarını çekeceksin ,tutanak tutmakta her zaman fayda vardır, dıştan fazla birşey gözükmessede ,gizli kırıklar ortaya çıkabilir ,adam umursamaz birisiyse fotoraflarla birlikte şikayet edersin bu kadar basit bir olaydır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhangun1992 -- 3 Ekim 2014; 15:16:44 >

• bencede hemen fotoğraf video çekip tutanak tutmak lazım adam umursamadan gitse bile şikayet ederdim
  • Fotoğraf çekecektiniz.

Adamın numarasını alıp sonradan da tutanak tutabilirdiniz.

Şu ay yapılacak tek şey var o da bu olayın üstüne bir soğuk su içmek olur.

Adamı yollamanız vs. yanlış en azından numarasını alıp orada arayıp bir teğit edecektiniz.

Servis turizmi,okul adı,varsa araç sahibinin numarası çünkü aracı kullanan kişi sadece şoförlük yapıyor olabilir.

Sonra tutanak tutabilirdiniz yanaşmasa bile fotoğraflarala şikayetçi olabilirdiniz.

Çözüm almak istiyorsanız önce şoföre,ondan sonuç alamazsanız,varsa araç sahibine yoksa turizme bildirin.

O da sonuç vermezse okula böyle böyle anlaşma yaptığınız turizm değin.

Sonra da okallı bir gazete haberi ya da ilanı ile bunu duyurun.

İnternette sağ sola turizm ismi vs. yazın kısaca kötü reklamlarını yaparsınız.

Fotoğraf varsa şayet elinizde konuşun adamla böyle böyle.

• Herkeste artık kameralı cep telefonu var.. Böyle durumlarda yapacağınız ilk iş, araçları yerinden oynatmadan dörtlüleri yakıp (iki aracında plakaları net okunacak şekilde) fotoğraflarını çekmek..
    Bu iş en fazla 5 dakikanızı alır.
    O 5 dk. içinde, isteyen istediği kadar korna çalsın, umursamayın.. 5 dakikada foto çekimlerinizi bitirdikten sonra, araçları kenara çekerek trafiği açıp kenarda tutanağınızı tutun..
    Karşılıklı Sigorta poliçesi fotokopisi, ehliyet fotokopisi, kimlik fotokopisi ve dolduracağınız kaza tutanağında krokiyi çizip bilgileri doldurmadan ve altına karşılıklı ıslak imza atmadan kaza yerinden ayrılmayın..
    Ama ilk iş , olayı fotoğraflamak.. Gerekirse de kısa 2-3 dk.lık videoya almak.
    Adam sizi bırakıp çekip giderse, elinizdeki fotoğraflarla polise başvurma imkanınız var.
    Sorun yok hallederiz, hata bende buyrun kartım vs.. hikayelerine inanıp bırakmayın sakın. Önce bu yazdığım işleri halledin, sonra alın kartını..

Sigortaya verip vermemek, hasarı cebinizden ödeyip ödememek, ondan sonra sizin bileceğiniz şey.

Geçmiş olsun.

• Eğer çok yoğun bir yerde, ufak bir kaza ise; birazda karşıdakine güven duymak ile ilgili.
    Küçük bir kaza bende yaşadım. Sağ arka çamurluğumda ufak bir göçük oluştu. Adama güven duydum. "Acelem var yarın halledelim" dedi. Telefonlarımızı alıp ayrıldık. Tabi önce ben tlfonumu verip, çağrı atmasını sağladım. Sonraki gün serviste maliyetini öğrenip anlaştık. Sıkıntı olmadı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.