Şimdi Ara

Hala Ticarethane/Şantiye elektrik aboneliği olanlar Mesken aboneliği alabilirsiniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tam tarihini hatırlamıyorum ancak 7-8 sene olabilir abonelik aldığımızda ticarethane/şantiye aboneliği vermişlerdi. Evde oturum izni olmadığından mesken alamıyorduk. Son dönemlerde elektrik faturaları katlamalı gelince şantiye elektriği kullananlar meskene çevirsin fatura ucuzlasın diye kanun çıkardılar. Torba yasa dediğimiz birkaç yasa ile birlikte çıktı. Bugün itibari ile bir dilekçeyle mesken aboneliği aldım. Alt kat ile yarı yarı az kullanmamıza rağmen aynı fatura geliyordu.

Benzer şekilde şantiye aboneliği olanlar dağıtıcı firmaya bir dilekçe ile başvurup mesken aboneliği alabilirler.

Haber linki de bu:

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ticaret/Şantiye Elektrik Aboneliğini Mesken Aboneliğine Geçiş

Ticari veya şantiye elektrik aboneliğiniz varsa, mesken aboneliğine geçme seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu geçiş, konutunuzu besleyen elektriğin türünde bir değişiklik anlamına gelir. İşte bu geçiş süreci hakkında bilmeniz gerekenler:

Gerekli Belgeler

• Ticaret/Şantiye Elektrik Aboneliği İptal Belgesi: Mevcut aboneliğinizi iptal ettiğinizi gösteren belge.
    • Mesken Elektrik Aboneliği Başvuru Formu: Elektrik dağıtım şirketinden temin edebilirsiniz.
    • T.C. Kimlik Kartı veya Pasaport
    • Kira Kontratı veya Tapu Fotokopisi: Konutun sizin kullanımınızda olduğunu kanıtlar.

İşlem Süreci

1. Mevcut ticaret/şantiye elektrik aboneliğinizi iptal edin.
    2. Mesken elektrik aboneliği için başvuru yapın ve gerekli belgeleri sunun.
    3. Elektrik dağıtım şirketi, başvurunuzu inceleyecek ve onaylanırsa yeni aboneliğinizi başlatacaktır.
    4. Geçiş işlemi genellikle birkaç iş günü sürer.

Ücret

Şantiye elektriğinden mesken elektriğine geçiş için elektrik dağıtım şirketi tarafından belirlenen bir ücret alınmaktadır. Ücret, bölgeye ve abonelik gücüne göre değişebilir.

Bu geçişi yapmaya karar vermeden önce, elektrik tüketiminizi ve abonelik maliyetlerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Mesken aboneliklerinin genellikle ticaret/şantiye aboneliklerinden daha düşük elektrik tüketimine sahip olduğunu unutmayın.

Resmî Gazete

Şantiye elektriğinden mesken elektriğine geçiş süreci, 30/06/2023 tarih ve 32140 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan Elektrik Piyasası Kanunu'nda düzenlenmiştir. Bu kanun, geçiş sürecinin yasal çerçevesini belirler.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet

Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.