Şimdi Ara

HANGİ KIŞ LASTİĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nokian 215/60 R16 92H WR D3 Kış Lastiği

Falken 215/60 R16 99H EuroWinter HS449 Kış Lastiği

3008 HDİ 2010 MODEL OTOMATİK ARACIMA HANGİSİNİ ALMALIYIM .

NOT:İSTANBUL-ÇEKMEKÖY DE YAŞIYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi townend -- 29 Ekim 2015; 22:16:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: townend

Nokian 205/60 R16 92H WR D3 Kış Lastiği

Pirelli Snow Control 3 tavsiye ederim
  • Bu forumda A mı B mi diye soruyorsun Z yi tavsiye ediyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki lastik hakkında bilgim yok, kendim kışlık olarak Goodyear kullanıyorum gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
  • Nokian WR D3'ün yerine D4 modelini geliştirmiş, onu da alabilirsiniz. WR D3 de çok iyidir.
  • falken lastiği mecburen almak zorunda kalmıatım kar yagısında dolayı cok memnun kaldım hiç kayma dahi olöadı. sadece cwkerşere almıstım ayrıca

• İstanbul da kış lastiği alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

İstanbul da kış lastiği alınmaz.

Evet kis geldi catti ve sekoya istanbulda kis lastigi alinmaz propagandasina basladi. Adam aliyim mi veya almayim mi diye sormamis ki, hangisi diye sormus. Adam zaten alacak onu, sen boyle yazdin diye almaktan mi vazgecti ?

• quote:

Nokian 205/60 R16 92H WR D3 Kış Lastiği

Ben 3008 aracımda Petlasın kış lastiğini kullanıyorum, gayet memnunum petlas diyip geçmeyin kış lastiğinde baya başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

İstanbul da kış lastiği alınmaz.

Evet kis geldi catti ve sekoya istanbulda kis lastigi alinmaz propagandasina basladi. Adam aliyim mi veya almayim mi diye sormamis ki, hangisi diye sormus. Adam zaten alacak onu, sen boyle yazdin diye almaktan mi vazgecti ?

adam haklı bence, sıcaklığın nadiren 5 derecenin altına düştüğü bir şehirde kış lastiği gereksiz. İnsanlar ekim ayında taktı lastikleri, hava 20 derecenin üzerindeyken gereksiz yere yakıt tüketimini arttırıp aracın konforunu azaltmaktan başka birşeye yaramıyor. zaten kar yağdığında kendi arabasıyla dışarı çıkmak intihar gibi birşey, en iyisi karlı günlerde toplu taşıma ankara gibi kayseri gibi şehirlerde eyvallah, kış lastiği olmazsa olmazdır fakat istanbul için tamamen lastik lobisinin dayatması (!) diyebiliriz duruma. haberlerde ticari araçlara mecburken sanki tüm araçlara zorunlu gibi bir izlenim yaratıp satışları patlatıyorlar her sene

• Kesinlikle mevsimine göre lastik seçimi yapılmalı, İstanbul da yaşıyorum, evim kartalda iş yerim ayazağada, inanırmısınız bugün sabah 7.5 dereceyi gördüm. düşünün daha tam anlamı ile kış gelmedi ve günde toplam 70 km yol yapıyorum. günümüzde orta halli c sınıfı bir araba almaya kalksanız ortalama 60-70 bin para veriyoruz ama 1000-1500 lirayı vermeye elimiz varmıyor, bende bunu anlamıyorum. sonra kar yağınca sağda solda kalmış arabalar yüzünden gideceğimiz yere gidemiyoruz... herşeyden önce kendi can güvenliğimiz için mevsimine göre lastik kullanmalıyız, sigara bile 10 tl ..
  • Petlası daha ucuza alabilirsiniz ben aldım bir sıkıntısını görmedim.
  • ah güzel istanbul kullanıcısına yanıt
    r
    petlas ile falken aynı fiyat
  • En ucuzu...

• quote:

r
    petlas ile falken aynı fiyat

Falken, petlas'tan ucuzdur..

Falken ile WR D3 mukayese edilemez.. Tabii ki, WR D3..
  • ikisini de kullanmadim ama kis lastigini sadece nokian kullanan bir arkadasim var ve cok ovuyor. Alacagim ilk kis lastigini nokiandan almayi dusunuyorum.

Zaten adamlar finlandiyali ve kis lastigine kasiyorlar. Diger markalarin bu konuda nokian kadar kafa yorduklarini dusunmuyorum. Denemekte fayda var.

• Konudan anlamayan ve duruma en uygun lastiği almak isteyen bir sürücü olarka olaya bakmaya çalıştım. Yaşadığınız yeri bilmiyorum, sadece bu yıl da kış aylarının sert geçeceği yazılıyor, Aralık ayı başından itibaren tüm ülkede sert kışın etkili olması bekleniyormuş...

Şimdiki aracımda Michelin Alphin A4 var, Sapanca' da oturuyorum. Benim oturduğum yer öyle tepe çıkılacak bir yer değil, lastikler ilk defa geçen kış kar gördüler ve ben memnun kalmıştım (2013 Kasım ayında taktırmıştım).

Bunu şu sebeple yazdım, sizin verdiğiniz her iki lastiğin (gerçi Falken'de de 205 - 55 - 16 olanına baktım ama) desenini, mevcut lastiklerimle kıyasladım ve Nokian D3' ün deseni, mevcut lastiklere çok yakın. Falken ise (komşunun aracında görmüştüm) daha çok dört mevsim lastiklerine benziyor.

Bu sebeple, yola tutnması, karda ve buzda ilerlemesi daha iyi olur düşüncesiyle, ben olsaydım Nokian tercih ederdim.

Merakımı hoş görmenizi rica ediyorum, Nokian' da 205/60/16 lastik seçerken; Falken neden 215/60/16 tercih ettiniz? Aracınızın orijinal ölçüsü 205' mi, 215' mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.