Şimdi Ara

hangi küçük japon?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • toyota yaris, mitsubishi colt, honda jazz seçeneklerinden birini almayı planlıyorum.
    yakıt ekonomisi benim için önemli olduğu için küçük ve sorunsuzlukları için japon arabası tercihimdir.
    çok fazla km yapmayacağımdan benzinli ve düz vites almayı düşünüyorum.
    sizce hangisini hangi özelliklerinden dolayı tercih etmeliyim..
    çok teşekkürler...

• FORUMLARDAN COLT' UN ÇOK PERFORMANSLI VE SORUNSUZ OLDUĞU GÖRÜLÜYOR. AMA TİP OLARAK JAZZ.
  • colt ile ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki linkten okuyabilirsin arkadaşım.

http://forum.donanimhaber.com/m_25825689/tm.htm

aynı hafta içinde bu 3. konu oluyor tekrar aynı şeyleri yazıp kirlilik yaratmayayım dedim.

bu arada jazz ve yarisi bilemeyeceğim ama colt tercih edersen otomatik vitesli tercih etmeniz şiddetle önerilir.

linkteki colt ile ilgili açıklamalar yeterli gelmezs öğrenmek istediğni sorabilirsin.

söz konusu 3 japon oldumu onu al bunu al demek zor.

ama jazz ve colt yaristen fark edilir derecede daha geniş iç hacme sahip sadece bunu söyleyebilirim.

kaliteleri sağlamlıkları aynıdır.

donanımlarıda 3 aşağı 5 yukarı aynı.

coltun diğer ikisinden belkide en önemli farkı ortak üretim olması.

colt mitsubishi mersedes ortak üretimi.

yarı japon yarı alman.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 26 Ağustos 2008; 23:28:56 >

• Colt
  • sayın tassheloff
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.
    niçin düz vites almayayım? bilgi verebilirseniz memnun olurum.
    sanki yarı otomatikler daha problemli diye duydum..
    çok teşekkürler..
  • colt için bu geçerli değil ( tabi kul yapısı ama daha problem çıkaranı duymadık)

yakıt ekonomisi açısından (colt için geçerli) otomatik vites daha ekonomik.

zira manuel vites 5 vitesli, otomatik vites 6 vitesli.

otmatik viteste aynı hızdayken daha düşük devir çevirdiğniz için daha ekonomik olmaktadır.

fabrika verileride ( colt için geçerli) otomatiğinin manuelden daha az yaktığını göstermekte zaten.

ayrıca sürüşü çok daha eğlenceli oluyor ve istanbul trafiği için çok rahat.

hayırlı günler.
  • üç araçta iyi tercih olabilir.
    bende eşime yaris aldım ve çok memnunuz. bu 2. yarisimiz 2000 yılında da almıştık.
    en sevdiğim tarafı arabayı satıyorum dedim ertesi gün istediğim fiyata satılmıştı.
    jazz ve colt u tanımıyorum ama kendim mitsubishi L200 kullanıyorum ve bakım masrafı ve servisinden çok memnunum.
  • küçük japonlar içinde tercihiniz colt ve jazz olmalı...ancak jazz eskidi kasa değişecek ve feminen bir tipi var...colt daha performanslı ve sportif bir duruşu var...
  • Size önerim otomatik bir Suzuki Swift... Çok mennun kalırsınız...
  • Yanılmıyorsam içlerinde iç hacmi en geniş olan Jazz. Ancak yakında kasa değiştirecek sanırım.
  • illaki japon diyorsanız ben size note öneririm.
  • bende 1,4 nissan note tekna var
    karmada 0,22 ytl yaktı.130 ytl ile 630 km yaptı karmada.
    iç hacmi ve yükleme alanı süper. 2006 ve 2007 de üstüste 2 yıl
    yılın aile otomobili seçildi. Tavsiye ederim
  • İmzamdaki aracımı almadan önce ben de 4-5 araba arasında takılmıştım. Bunlardan üçü Colt, Jazz ve Yaris idi. Jazz’dan malum kasa değişikliği nedeniyle vaz geçtim. Colt’u almayı çok istemiştim, özellikle tasshelhoff arkadaşın Colt ile ilgili objektif görüş, yorum ve deneyimleri beni çok etkilemişti. Ancak çevremdeki otomobiller konusunda bilgi sahibi arkadaşlarım ikinci elinin zayıf olduğunu söylemelerinden sonra Colt’dan vaz geçtim. Ancak bu arabaya hala acayip ilgim var. İmzamdaki Yarisime geçen Haziran ayından beri biniyorum. Almadan önce aylarca araştırdım. İç hacmi söylenilenlerin tam tersine son derece geniş. Tek sorun bagajının küçük olması. Üç kişilik aileler için yeterli. En azından bizim aileye yetiyor. Kalabalık ailelere gelmez. Şu ana kadar beklentilerimin tamamını karşıladı. Karar sizin. …

Sağlıcakla kalın.

• cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    bugün colt ile deneme sürüşü yaptım.
    açıkçası çok içime sinmedi. arabaya ısınamadım.ve yalıtımı çok da iyi gelmedi bana.(tasshelhoff özür dilerim)
    fakat triptonik vites çok hoşuma gitti.
    yaris düz vites yerine yaris multimode daha ağırlık kazandı.
    fakat henüz kararımı vermiş değilim.
  • estağfurullah özür ne demek;

hayırlısı olsun.

hayırlı günler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.