Şimdi Ara

Harici HDD (Mybook500gb) ile ilgili sorun lütfen yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar aldığım WD 500gb my book premium edition FAT32 dosya sisteminde ve yaklaşık %15 i doluydu, başka bişeyleri de atarken hdd ye birden dosya yazılamıyor diye hata verdi. iptal ettim, hdd ye girmek istediğimde "sürücü formatlı değil formatlamak istiyormusunuz" diye hata veriyor
    içine girmeiyorum kesinlikle format atmadım daha ne olur bir çözüm yolu söyleyin
    şimdiden teşekkürler..

• başka bir makinede dene önce... ondan sonra format yoluna gidersin... ki diskte bir problem oluştuysa formatta düzeltmez...
  • CanTuran ilgilendiğin için teşekkür ederim.. başka bi makinada da denediğimde sonuç aynı" formatsız disk!" diskte bi problem oluştuğunu sanmıyorum çünkü daha önceden de bu problem olmuştu format atmıştım düzelmişti ama şu an format atmak son çarem olması lazım çünkü kaybetmek istemediim dosyalar var hdd de.
    forumdan bir arkadaşımız tam olarak bu problemin çözümünün testdisk adlı programda olduğunu yazmış. ama kullanımının nasıl yapılacağını pek ayrıntı vermemiş.. varsa bu programı kullanmayı veya çözüm yaratacak başka bi programı bilen açıklarsa çok sevinirim gerçekten.
  • diski ntfs dosya sistemine çevir. Belki düzelir. Dosyalarında silinmez.
  • Erlikan,
    Bu konuda çok fazla bilgim yok ama bildigim kadarıyla fat32 format sisteminde diske atabilecegin dosya toplam boyutta 4gb. geçemez.Eger geçerse parça halinde degil butun halinde mesela 4,5 gb bir winrar dosyası gibi bu hatayı veriyor o yuzden diski ntfs formatına çevirmen gerekiyor.Ama bu formata cevirirken convert edebildigin gibi bence uzun format sistemiyle ntfs ye formatlaman daha akıllıca olacak ve kullandıgın usb girişleri 2.0 yani çogunlukla kasanın arkasındaki girişleri + usb kablosununda çok fazla yani en fazla 1 mt. geçmemesi veri yonunden ve hardisk performansı yonunden de iyi bir seçim olacaktır.(Bu soylediklerimi daha iyi bilen birinden bence teyit alarak yap)iyi gunler
  • parça 4gb üstüyse o hatayı vermiyor... disk dolu diyor o zaman...
  • valla fikirleriniz için teşekkürler arkadaşlar.. fakat atmaya çalıştığım dosya 4gb üstünde değildi, 4gb nin üstünde dosya atamayacağımı bilişyordum ama dvix playerımı bağlarım diye fat32 kullanıyordum.. sorunun kaynağı fat32 olduğu ise ntfs ye çeviririm ama ilk önceliğimin içindeki filmlerimi kurtarmak :( çok edişeliyimm.. :(
  • içindeki bilgileri formatlamadan NTFS e çevirebilirsin ama tersi mümkün değil sanırım(NTFS to FAT32)
  • arkadaşlar verdiğiniz fikirlerden dolayı teşekkür ederim.. birçok recovery programı denedim sonuç almadım. son olarak "easy recovery pro" yu denedim 500gb lık hdd yi yaklaşık 7 saat scan zamanı verdi.. 500 gb ını kullanmadığım için 2.5 saatten sonra scani durdurup baktım bütün dosyaları bulmuştu, sonrada başka hdd ye aktardım. sorun çözüldü ama çok zahmetli oldu. ntfs daha güvenli filan diyorlar güvenli derken ne güvenliği kastediliyor tam bilmiyorum ama belki böyle çökmemesi kastediliyordur. o yüzden dosyaları kurtardıktan sonra ntfs ye çevirecem umarım birdaha bu sorunla karşılaşmam. burnumdan geldi valla. artık mybook u kullanırken içim raht etmeyecek her an aynı şeyi yapabilir diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.