Şimdi Ara

Hasarlı 0 KM Mazda 3lerin İmha Süreçleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
5
Favori
3.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evlat acısı gibi hissettim valla evladım da yok ama his işte...yazık valla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O araclari imha etmek yerine yari fiyatina satsalar ve satmadan once araclarda bu sekilde bu olay oldugunu anlatip buna ragmen almayi kabul edenlere sozlesme karsiligi satsalardi daha mantikli olurdu. Bu sayede alanlar sonradan olusabilecek bi durumda hak iddia edemezlerdi. Ben sahsen turkiyeye gelseydi bu araclardan birini alirdim sozlesmeye seve seve imza atarak icim yandi valla gitti guzelim arabalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

O metal kısımlar eritilip tekrar araç sacı olarak kullanılmaz. Artık o metalin muhteviyatı hurda olarak geçer ve ona göre işlem görür, bu işlemde diğer hurdalar ile karıştırılıp ark ocağında eritilir. Hurda eritiminden elde edilen saclardan araç sacı değil profil, genel kullanım sacı, boru (Petrol borusu v.s hariç) v.s gibi alanlarda faydalanılır. Araç sacı olarak nitelendirilen saçlar yüksek fırınlarda direkt olarak cevherden dökülür...

Ben mesajımda "eritilen metallerden tekrar otomobil üretilir" gibi bir şey mi yazmışım?

Tekrar kullanılır, çöpe atılmaz demişim, elin oğlu değerli, kullanabileceği materyalleri bizim gibi çöpe atmaz, değerlendirir demişim özetle. Yukarıda da birisi benzer bir şey yazdı, ona da aynı cevabı verdim zaten, anlamıyorum ki hocam konuyu okumadan mı mesaj yazıyorsunuz, sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz, insana da aynı cevabı tekrarlatıp duruyorsunuz...

Milet hala "israf" söylemlerinde, pert olmuş deniz suyu yemiş arabaları şöyle böyle satma derdinde, bizim iş ahlakımız, karakterimiz de işte bu kadar yozlaşmış durumda maalesef...

Doğru Japonların kafası bizim kadar çalışmıyor yahu. Keşke öncesinde bu foruma konu açsalarmış "abi biz bu arabaları ne yapalım?" diye, zavallılar bilememişler işte (bu cümle size değil, konudaki genel görüşe).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 10 Nisan 2015; 10:18:25 >

• çekilişle falan dağıtsaydı bari
  • Herkes Türkiye de yaşamaktan dolayı gitgide etik değerlerini kaybetmiş. Japonlar için kişi kendi bile istese kendi araçlarında ölen bir müşterisi olsun istemez. Biri de demiş japonlardan nefret ediyorum. Teknoloji tekellerinde diye. Sen ölü eşle seks caiz mi onunla uğraşırken adamlar alıp yürüdü tabi.

• Ne olursa olsun hic mantikli gelmedi bana.. Hatta benim gozumde mazdanin arabalari bu kadar degersizmis imaji olustu..

• emre3458 kullanıcısına yanıt
    örnek olsun diye söyledim. yani türkiyede insanlar sağlam sıfır km araba aldıklarında bozuk çıktığında dahi susup oturuyorlar dava açıp haklarını bile arayamıyorlar. forumda kaç kere konusu açıldı gördük. herkes uğraşacak vaktim yok banane deyip geçiyor. en azında daha önceden hasarlı olduğunu bile bile alırsa insanlar hayatta dava falan açmaz japonlara. kaderine razı olur. hatta ucuza getirdik. fıstık gibi araba falan deyip hava bile atarız. zaten sağlam arabalarla bile saçma sapan kazalar yapan bir milletiz. trafiz kurallarını hiçe sayıyoruz. işte türkiyeye getirirp kura ile satsalardı toki çekilişi gibi izdiham olurdu.
  • Geri dönüşüm çok güzel bir şey olsa da geri dönüşüm esnasında da çok yüksek enerjiler harcanır. Geri dönüşüm dediğiniz şey maddenin tekrar eritilip şekil alacak hale gelmesidir. Lakin bu maddeleri tekrar eritmek için çok yüksek ısıya ihtiyacınız var. İnsan gücüne, zamana, bolca suya muhtaçsınız. Ayrıca arkadaşlarımızın belirttiği gibi hem o maddeler sıfır ham hale geri gelemeyecek hem de bütünüyle geri dönüşüm sağlanamayacaktır. Ham maddeden bin bir emekle üretilmiş ürünü geri dönüşüm dahi olsa çöpe atmak çevreye zarardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

El freninin oradaki bardalık gözünü neden söktü?

bu arada şu daha çok iç acıtıyor:

EKLEME:

Eksileyenler, niye eksilediklerini özelden yazsın, şeker ile pepe cd si alacam onlara

Genelde bütün araçlarda havayastığının ana beyni kazaya, darbeye en uzak olan kısım ortada yer alıyor. Muhtemelen yastıkları patlatmak için bir bağlantı sağlıyorlar ortadan.

• Yedek parça olarak kullanılsa daha doğru olurdu.

Ya da fakir ülkelere ücretsiz verilip, parası olmayan insanların da araç sahibi olması sağlanabilirdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

mazda çok kaliteli ve cillop gibi bir markadır bu hareketiyle kendine yakışanı yapmıştır.

Şu yoruma -44 tane oy atanlar, Allah'tan korkun be

mazdan dan memnun olmayan kaç kişi var hayatınızda ?
  • Daha verimli değerlendirilebilirdi. Uğraşmamışlar, en kolay yolu seçmişler...
  • Bizim millet amma fakir fukara yav

4.000 küsür araç Mazda için hiçbir şey.

Bildiğin çöpe atıyorlar nolucak

Kaldı ki çoğu materyali elde ediyorlar geri kullanılacak onlar.

Sıkıntı yok.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Çünkü müslümanlikta israf yok, gavurda ise var ve goruldugu gibi israf yapiliyor hocam :) gereksiz imha edilen cok sey var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f-network -- 10 Nisan 2015; 12:06:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-network

Çünkü müslümanlikta israf yok, gavurda ise var ve goruldugu gibi israf yapiliyor hocam :) gereksiz imha edilen cok sey var.

deniz suyuna batıp çıkmış bir araçta neyi kullanabilirsin ki? eğer demek istediğin silecek suyu kutusunu falan sökselerdi ise muhtemelen daha pahalıya gelecektir iş gücü olarak.
  • İş ciddiyeti böyle bir şey. Bizdede tır kaza yapınca insanlar bakıyor hangi marka araç olduğuna, düzeltipte yamamasınlar diye. İşte biz bu yüzden hiç bir zaman Japonya olamayız. En büyük prensibimiz prensipsizlik.
  • mrmst kullanıcısına yanıt
    merak ettiğim nokta bunu mazda kendimi yaptı yoksa amerika mazdamı mesela fiat araçlarını türkiye ye getiren koç vw doğus gibi bu tür firmamı yaptı yoksa mazdanın ta kendisimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

merak ettiğim nokta bunu mazda kendimi yaptı yoksa amerika mazdamı mesela fiat araçlarını türkiye ye getiren koç vw doğus gibi bu tür firmamı yaptı yoksa mazdanın ta kendisimi

Mazda kendisi yaptı normalde bu zararı yapmayacaktı. Ancak sigorta şirketi yedek parça olarak piyasada kullanmak isteyince araçlarını tekrar geri satın aldı Mazda.

• quote:

Orijinalden alıntı: rst78

quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

O metal kısımlar eritilip tekrar araç sacı olarak kullanılmaz. Artık o metalin muhteviyatı hurda olarak geçer ve ona göre işlem görür, bu işlemde diğer hurdalar ile karıştırılıp ark ocağında eritilir. Hurda eritiminden elde edilen saclardan araç sacı değil profil, genel kullanım sacı, boru (Petrol borusu v.s hariç) v.s gibi alanlarda faydalanılır. Araç sacı olarak nitelendirilen saçlar yüksek fırınlarda direkt olarak cevherden dökülür...

Ben mesajımda "eritilen metallerden tekrar otomobil üretilir" gibi bir şey mi yazmışım?

Tekrar kullanılır, çöpe atılmaz demişim, elin oğlu değerli, kullanabileceği materyalleri bizim gibi çöpe atmaz, değerlendirir demişim özetle. Yukarıda da birisi benzer bir şey yazdı, ona da aynı cevabı verdim zaten, anlamıyorum ki hocam konuyu okumadan mı mesaj yazıyorsunuz, sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz, insana da aynı cevabı tekrarlatıp duruyorsunuz...

Milet hala "israf" söylemlerinde, pert olmuş deniz suyu yemiş arabaları şöyle böyle satma derdinde, bizim iş ahlakımız, karakterimiz de işte bu kadar yozlaşmış durumda maalesef...

Doğru Japonların kafası bizim kadar çalışmıyor yahu. Keşke öncesinde bu foruma konu açsalarmış "abi biz bu arabaları ne yapalım?" diye, zavallılar bilememişler işte (bu cümle size değil, konudaki genel görüşe).

Yok kardeşim ben mesajını okudum belki merak edersin diye ayrıntısı ile yazdım...

• Hala aptallık diyenler var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.