Şimdi Ara

Hiçbir Şekilde Yemek Yiyemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
6.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    19 yaşındayım 1.64 boyum var ve 43 kiloyum. Bu kilo normalde günde bir defa da olsa bir şeyler yiyebildiğim zamanlar olduğum kilo. Ama yıllardır ne zaman hayatımda kötü giden bir şey olsa midem tamamen kendini kapatıyor ve en güzel yemeklerden bile tiksiniyorum, ağzıma aldığım an kusuyorum, bazen kokusunu alınca bile... Defalarca kez doktora gittik, bir süre serum tedavisine başlatıp psikiyatra gönderdiler, o zamanlar 38 kiloya düşmüştüm. Şimdi yine aynısı oluyor, kesinlikle hiçbir şey yiyemiyorum, ayağa kalkacak gücüm yok ama ailemin yeniden bunlarla uğraşmasını da istemiyorum, ben de uğraşamam tekrar aynı şeylerle. Bu sorunu yaşayan birileri varsa ve yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdilik 4 gün oldu, daha da uzamadan düzelmek istiyorum...

• Yapay Zekanın Yanıtı

Hiçbir Şekilde Yemek Yiyemiyorum

Yemek yiyemiyor olmanın çeşitli nedenleri olabilir. Bu durum, yeme bozukluklarından tıbbi sorunlara kadar uzanabilir. Eğer yemek yiyemiyor ve bu durum birkaç gündür devam ediyorsa, derhal tıbbi yardım almalısın.

Yemek yiyememe durumu, aşağıdaki semptomlarla kendini gösterebilir:

• Hiçbir şey yiyemiyor olmak
    • Yemek yemek isteyip yiyememek
    • Günlerdir yemek yiyememek
    • Bir haftadır yemek yiyememek

Yemek yiyememe durumuna yol açabilecek bazı tıbbi sorunlar şunlardır:

• Mide ülseri
    • Reflü hastalığı
    • İrritabl bağırsak sendromu
    • Crohn hastalığı
    • Ülseratif kolit

Bunların yanı sıra, anoreksiya nervoza ve bulimia nervoza gibi yeme bozuklukları da yemek yiyememe durumuna neden olabilir.

Eğer yemek yiyememe durumun tıbbi bir sorun nedeniyleyse, doktorun altta yatan nedeni tedavi etmek için ilaç veya cerrahi önerebilir. Yeme bozukluğun varsa, tedavi genellikle psikoterapiyi ve beslenme danışmanlığını içerir.

Yemek yiyememe durumu ciddi bir sorundur ve tedavi edilmezse sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu durumu yaşayan kişilerin bir sağlık uzmanına başvurması çok önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Nasıl yardımcı olabiliriz burdan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keske sana benzeseydim doymak bilmem

• RealPlayer09 kullanıcısına yanıt
    İştah şurupları ya da vitamin önererek... Geçen senelerde kullandıklarımı hatırlamıyorum, ama bir forumda yardımcı olabilecek hafif, püre gibi bir şeyin tarifini görmüştüm, serumdan sonra ona başlamıştım öyle öyle düzeldim 2 ayda
  • Ben de keşke sana benzeseydim :) inan güzel bir şey değil bu, odamdan salona gitmek nefesimi kesiyor, bence insan kaç kilo olursa olsun sağlıklı olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuseŞ.

Ben de keşke sana benzeseydim :) inan güzel bir şey değil bu, odamdan salona gitmek nefesimi kesiyor, bence insan kaç kilo olursa olsun sağlıklı olmalı

Yemek yenmezmiya 4gun ard arda pizza ye 5kilo cepte

• Çaya banarak bisküvi yesen olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

quote:

Orijinalden alıntı: BuseŞ.

Ben de keşke sana benzeseydim :) inan güzel bir şey değil bu, odamdan salona gitmek nefesimi kesiyor, bence insan kaç kilo olursa olsun sağlıklı olmalı

Yemek yenmezmiya 4gun ard arda pizza ye 5kilo cepte

Nerdeyse her gün pizza yiyorum (öğrenciyim yurtta kalıyorum), dolu dolu hemde üstüne ne bulursa katıyorum, incecik bişeyim. bende kilo alamıyorum :)
  • başka doktora gitmeyi denedinmi?
  • Ama olay besinleri yutamamam zaten her kız çikolataya tapar, hasta olmadığım zaman ben de öyleyim ama şu an aldığım bir ısırık bile mide bulantısından gözlerimin dolmasına neden oluyor
  • Valla strese girdim mi benim ki de kapatıyor da seninki kadar değil be usta

• Denedim, dediğim gibi yıllardır oluyor, depresyon teşhisi koydular, onun için yeniden gitmek istemiyorum, gideceğim ve sürekli serum verecekler ve zorla psikiyatra yönlendirip antidepresan kullandıracaklar, bence o ilaçlar sadece aldatma, besin olayımı düzenlersem kendi psikolojimi illa düzeltebilirim
  • Bebek maması denemiştim aslında, hafif ama çok şekerli olduğu için yine tutamıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.