Şimdi Ara

Hızlı kg verme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 17 kg fazlam var sabahları elma sirkesi su yapıyorum 3 gündür spora başladım en azından ödemim indi sizlerden daha önce kilo verenlerden tavsiye beklerim 3 ayda versem yeter

• 3 ayda daha fazlasını da verebilirsin daha azını da, böyle kafanda limitlendirip kısa sürede çok şey elde etmeyi planlarsan sonuçlar hevesini kırabilir -kırmayadabilir, kişiden kişiye değişir sonuçlar-. maalesef ki sabır işi. ben öğrenciyken 125 kilodan 95'e 4-4.5 ayda düşmüştüm. ama görsel olarak sanki 50 kilo vermiş gibiydim. spora zaten başlamışsın, bu işin %40'ı. gerisi diyet. çok da kasmaya gerek yok. benim şahsi tecrübemden yola çıkarak yaptıklarımı söyleyeyim sana. kahvaltıda 3 yumurta haşlayıp yiyordum, beyazı midemi bulandırdığı için sarısını hiçbir zaman ayırıp sadece beyaz yemedim. sen de sevmiyorsan yumurtayı soyduktan sonra dilimleyip kekik ve pulbiberi daya üstüne gözünü kapatıp hüplet. bi kaç dilim domates, zeytin ve göz kararı bi dilim light beyaz peynir ile bi dilim tahıllı/kepekli ekmek yiyordum. yiyebiliyorsan yulaf ezmesi de yiyebilirsin ben nefret ettiğim için yemedim. kahvaltıdan spora spora gidiyordum, çıkınca öğle yemeği olarak kepekli makarna ve tavuk yiyordum. şundan bu kadar, bundan şu kadar diyemem, göz kararı ayarlarsın. çok ayarlı gideyim diyorsan öğünün %50'si tavuk, %30'u makarna, yanına da bi salata yapsan tabağın %20'si salata olsa daha ne olsun. ben spordan çıkıp okula gittiğim için evde sabahtan hazırlayıp kaba koyuyordum yemeği o yüzden salata işlerine girmiyordum öğle yemeğinde. amaç kilo vermek olduğu için akşam yemeğinde karbonhidrat almıyordum. tavuk ve salata yiyordum. salata dediğim de yalandan bi şey, göbek + domates + soğan koyup limon sıkıp biraz zeytin yağı döküp geç. maydonoz ödem atar söylemi var, ne kadar doğrudur bilinmez bu aralar yine spora başladım maydonoz işine girdim bu söylemden dolayı.  20 dakika koşu bandı 15-20 dakika bisiklet ile günde ortalama 35-40 dakika kardiyo, üstüne ağırlık yaptım. 3 gün spor 1 gün dinlenme (günde 2 bölge) olmak üzere haftada 6 gün spora gidiyordum. ayda da 1 gün cheat günümdü. kondisyonun oturduktan sonra interval yaparsan acayip verim alırsın, ben hiçbir zaman uç seviye yapmadım ama. 3 dakika 9 km'de hafif koşu, 1 dakika 12 km'de hızlı koşu yapıyordum set başına. bazen üşenip 20 dk 9 km'de koşuyordum. bu işi bilenlerden koşu bandına karşı söylemler de duydum, diz sakatlığı yapabiliyormuş. orası sana kalmış. bir de koşmak yerine yokuş yukarı yürümek daha iyi diyenler de var ama ben sadece kendi tecrübemi aktarıyorum dediğim gibi. herhangi bir supplement kullanmadım zaten o zamanlar protein tozunu steroid gibi bi şey sanıyordum.  

sana naçizane tavsiyem kendini çok kasmaman, hayatı kendine zehir etmemen ve hevesini kıracak düşüncelerden uzak durman. canın bir şeyi çok çekiyorsa arada hüplet gitsin, orta vadede sıkılıp bırakmandan iyidir. 2 ayda olacağına 4 ayda olsun, mr olympia olma niyetin yok sonuçta. zaten alıştıra alıştıra diyeti ağırlaştırmanın birden her şeyi kesip full diyet yapmaktan daha faydalı olduğuna dair bir video izledim mantıklı da geldi. her gün zırt pırt gidip tartıya çıkma. yukarıda özellikle görsel olarak 50 kilo vermiş gibiydim cümlesini kullandım çünkü ben her gün aynada kendimi gördüğüm için ne kadar kilo verdiğimi farkedememiştim, ilk ayın sonunda tartıya çıktığımda net sayıyı hatırlamıyorum ama tek haneli bi kilo kaybı yaptığımı görüp çok demoralize olmuştum fakat insanlar sanki 20 kilo vermişim gibi tepki veriyordu. o yüzden sayılara çok takma kafayı. yağdan verdiğin kilonun bir kısmını kas olarak kazanacağını da hesaba kat ayrıca.

umarım istediğin sonuçları elde edersin, ki devam ettiğin sürece her türlü elde edersin. sonuçları geçtim sadece spor yapmanın verdiği mental huzur bile yeterli devam etmek için. insanın kendine olan saygısını arttırıyor. yeter ki alışkanlık haline getirene kadar bırakma. ben o dönem işe başladığım için hem okul hem spor hem iş zaman kalmayacağından bırakmıştım, bir de sonrasında pandemi girdi evde sıkıntıdan ye ye bi de kola bağımlılığı derken yine duba gibi oldum moralim eski fotoğraflarıma baktıkça nasıl bozuluyordu anlatamam. tekrar başladım şimdi 1. ayım dolmak üzere nasıl mutluyum anlatamam. şimdi işten çıkıp yorgun argın gidiyorum ama keyfime diyecek yok. hele haftasonu sabah saatleri gidip spordan sonra bi kahve çakıp etrafta cıvıl cıvıl insanları izlemek bile yeterli geliyor sonuçlardan bağımsız.

edit: bir de karbonhidratı komple keseyim erkenden kilo vereyim kafasına girmeni tavsiye etmem. bir yutup videosunda görüp 1 hafta karbonhidrat tüketmemiştim, sürekli hasta gibiydim. yataktan çıkacak enerjiyi bulamıyordum. yatmadan yarım saat önce falan bir kaseye yoğurt koyup üstüne bol bol pulbiber ve limon sıkıp yedikten sonra su bile içmeden uyumanı da tavsiye ederim. bir de istisnasız her spor günü normal programını bitirdikten sonra karın çalıştığımı söylemeyi unuttum, karın için belli bir günüm yoktu her gün yapıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kogmen -- 8 Haziran 2024; 23:13:27 >

• Hızlı giden atın boku seyrek düşer. Güzel laftır, acele etme, alışkanlıklarını yavaş yavaş sindire sindire değiştir, hızlı kilo verip hızlı almaktansa zamana yayıp kalıcı ve sağlıklı zayıflamak en iyisi.

• kogmen kullanıcısına yanıt

Hocam cevap için çok teşekkür ederim saolun bunları uygulanacağım internetten bi kaç video buldum daha önce pilates kursuna gitmiştim aşinalıktan ötürü 3-4 gündür yapıyorum kasmadan bazı şeyleri azaltarak şu an bile vücudumda değişim oldu. Maydanozu ve egzersiz programınızı kesinlikle deneyeceğim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.