Şimdi Ara

ihbarsiz ve tazminatsiz isten ayrilma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar calistigim is yerinden ayrilmak istiyorum. Sozlesmemde taraflar sozlesmeyi ihbarsiz ve tazminatsiz feshedebilirler maddesi var. Ben tazminat falanda istemiyorum sadece bu hafta sonuna isten ayrilmak istiyorum. Bu maddeyi kullanarak isten istedigim.zaman ayrilabilir miyim ? Islem olarak neler yapmam gerek ? Isverenle konustum hatta cok oncesinden konustum onlari magdur etmeyecek bir sure once ama isi yokusa suruyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tazminatsız feshetmeyi işverenin akıl etmiştir yada bu durum senin menfaatine değil
    Maaşını kopardığın gibi ayrıl. Gerçi işverenin maaşınıda tam ödemiyordur

• bazı sözleşmelerde belli bi süreden önce ayrılırsan sen tazminat ödüyorsun. ama meraklanma sende böyle bi durum yok maaşını al ve go home
  • Anladigim kadariyla isi birakiyorum diycem ve cekicem gidicem yapmam gereken birsey yok

• Sözleşmeye göre hapse bile girebilirsin bu ülkede işçi çalışan kadar değersiz bir şey yok
  • Sozlemem belirli sureli bir sozlesme bitmesine 1 ay daha var ama ben ayrilmak istiyorum sozlesmedede belirtigim madde var onun disinda sikinti yaratacak birsey yok gibi

• 15 gün önceden kendilerine haber ver çık git...
  • 2 ay süre dolmadı ise genelde iki tarafta fesh edebiliyor.
  • Arkadaslar sagolun cevaplar icin isverenle anlastik daha dogrusu zoraki olarak anlastilar cumartesi birakiyorum isi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.