Şimdi Ara

iibf koç vs boun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sebepleriyle beraber görüşlerinizi merak ediyorum

• Çap imkanları ve vakıf olduğu için koç derim
  • Tübitak'ın Alan Bazlı Yetkinlik Analizinde Koç işletme, iktisat ve siyaset ve uluslararası ilişkiler alanlarında hem hacim hem kalite açısından daha üstün. Ama iki üniversite de bu alanlarda oldukça iyi. Koç'un çap, yan dal ve sertifika imkanları daha geniş, sosyal bilimlerde bence önemli bir durum bu, çünkü sosyal bilimler arasında o kadar keskin çizgiler yok, o sebeple daha esnek bir program yapabilme özgürlüğü çok önemli. Fakat Koç'un en büyük eksisi bence bursları. Yurt bursu ve cep harçlığı çıkmadıysa derece yapıp sürünmek hiç güzel bir deneyim olmasa gerek. Ben Koç'un vereceği burslara göre karar verirdim, Koç'a biraz daha yakın yaklaşarak.

• Her türlü koç
  • Koç un bursları kötüydü şimdi 2k para + çıkarsa yurt veriyor
    Boğaziçinde bu sene sadece %20-25 kişiye yurt çıkacak Boğaziçi çevresi çok daha pahalı
  • upotemi

• iibf olanak falan hikaye mühendislik konuşmuyoruz burda iibf=REKLAM PRESTİJ MARKA

iibf konusunda Boğaziçi ve diğerleri diye konuşmak gerekli

• hukuk tavsiye ederim yer yil 80.000 iibf mezunu ciliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurlukheykeli -- 28 Temmuz 2022; 12:9:56 >
  • senin seviyen değil burdaki konuşmalar koç boun diyoruz

• boun ne demek? bahcesehir unicersitesi mi hocam
  • eğer iyi gpa kasarsan belki arbys e girersin marsu

• gotu boklu bir makine muhendisi olmaktan iyidir
  • Kudebten ozellikle yurt bursu çıkmıyorsa net boun. Koçun çevresindeki evler hem asiri pahali hemde arabasiz ulaşım 1 tık zor.
  • Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

bursların çıktığı ihtimalleri karşılaştırıyoruz

• twk2 T kullanıcısına yanıt

Ben gene bundan yana kullanırdım tercihimi koçun iibflerinin eğitim kalitesi boun seviyesinde olmayabilir her vakif için geçerli bu. Birde koçun kampusunu cidden sevmiyorum ben ama gayet de yazılabilir. Zaten econ ilk 100den aliyor.

Bu arada kampus ve kendini okula ait hissetme cidden onemli, oradayken mutlu olmanız gerekiyor bana kalırsa.

• 1 Boğaziçi işletme ve econ için mezun networku inanılmaz seviyede her şirkette her pozisyonda boğaziçili bulmak mümkün.

2- insanı rekabet geliştirir. Boğaziçi işletme ilk 500 den tam 100 kişi alıyor. Econ da ilk 660tan 100 kişi Diğer boğaziçi bölümleri de aynı şekilde. Koç işletme ilk 328 den 21 kişi almış tam burslu olarak. Bölümdeki kalan kişiler benimle aynı çalışma koşullarından geçmedi ve bu da doğal olarak bölümde de boun kadar rekabet yaratmıyor. Boğaziçinde tanıştığım neredeyse herkes bir şeyde derece ya da başarı sahibi.

3- Boğaziçi etiketi öğrenciyken bile fayda sağlıyor. Varlıklı bir ailede özel ders imkanı buldum boğaziçiliden özel ders diye ilan vererek henüz hazırlıkken bile kendi paramı kazanmaya başladım ayrıca bir holdingten de burs alıyorum. Koçlu olsam bilmiyorum tercih edilir miydim çünkü koça para verilerek de girilebiliyor.

4- öğrenci ortamı çok çeşitli. Birçok farklı kültürden farklı sosyoekonomik seviyeden kişiyle tanışılabilir. Koçun öğrenci ortamı hakkında çekincelerim var. Fransa’dan koça değişime gelen öğrencinin bir videosu vardı onu aratırsan izleyebilirsin çekincelerimi doğruluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=YcA8BIc-3Ps&ab_channel=EYLEMPARLAK

EYLEM PARLAKyoutube
    abone olup takip ederseniz çok sevinirim ♥️
    https://www.youtube.com/watch?v=YcA8BIc-3Ps&ab_channel=EYLEMPARLAK

5- yaşam maliyetleri : koçta sadece yemek bile başlı başına büyük bir maliyet. Boğaziçinde bu dönem kahvaltı 2.60 öğle ve akşam 4.10 du toplam 10.80e 3 öğün yemek yiyebiliyordun. Koçta ise tek öğün 20-25 arası değişiyor. Boğaziçi çok merkezi bir yerde şehrin göbeği etilerde ve hisarüstünde öğrenci mekanları da var alternatif bol. Koçta yemek işi bile bütçeme ciddi maliyet yaratacaktı zaten bu ekonomik koşullarda zor geçinirken. Ayrıca staj yapılan yerlerde boun kampüsüne daha yakın 3. 4. sınıfta uzun dönem stajlarımı daha rahat yaparım.

eğitim kalitesi olarak çoğu bölümde koç öndedir ve yurt falan fiziki şartlar konusunda ama çoğu iş pozisyonu için işi işte öğreniyorsun. Kampüs ortamı, network imkanı, boğaziçi etiketi, benim kalitemde öğrencilerle bir arada olma imkanı beni cezbetti.

• Ekonomik durum iyiyse koç, değilse ya da orta kesimsen net Boğaziçi. Karar verilmesindeki tek ölçütün bu olduğunu düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.