Şimdi Ara

İki Buçuk Ayda 6 Kilo [Yardım]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba herkese 2.5 aydır spora gidiyorum haftada 4-5 gün olmak kaydı ile

başladığımda 124 kiloydum şimdi 118 kiloyum ve kafayı yemek üzereyim ne yapsam gitmiyor

günde ortalama spor salonunda 700-800 kalori yakıyorum sebebi ne olabilir

spor+diyet yapıyorum eskiden yediğimin yarısını yemiyorum belki ama çok gıdım gıdım gidiyor önümde var vermem gereken 50 kilo böyle giderse

2 yıl sürer herhalde

boy 1.80

yaş 18

vucüt tipim endomorf bu arada

yardımlarınızı bekliyorum

bel 131 cm den 119 cm e

göğüs 129 dan 122 cm e

kol 36cm den 40cm e

yükseldi

olmayan bir çok kıyafetim olmaya başladı ancak kilo zor gidiyor spor salonunda ki hocama sorduğumda

yağ yakıp kas kütlesi kazandığın için diyor kas yağ dan %75 oranında daha ağır olduğu için tartı da göremediğimi söylüyor

aynı spor salonunda 3 ayda 20 kilo verenler de mevcut benzer programlar ile nasıl iş çözemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlueN -- 23 Haziran 2013; 10:24:49 >

• Biraz daha direnmelisin kardeşim bir anda olmaz böyle şeyler zamanla olacak.
    Ben 4 ayda 5 kilo verdim.
    Ama çalıştığın salonu değiştirip biraz daha iyi salona geçme şansın var ise sauna filan onunda etkisini görürsün. Ama söylediğim gibi asıl önemli olan şey direnmek.
  • vücut kendini korumaya almış olabilir ortalama kaç kalori alıyorsun ?
  • Cardio ile kilo veremedim ben. Fitnes da 2 -3ayda karma programla verdim.76 dan 68 . Daha sonra yağ oranımı biraz daha indirmek için 64 e kadar düştüm. Fakat şu an hacimlenme programıyla 69 oldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beslenmeni yazarmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: IOzguur

Cardio ile kilo veremedim ben. Fitnes da 2 -3ayda karma programla verdim.76 dan 68 . Daha sonra yağ oranımı biraz daha indirmek için 64 e kadar düştüm. Fakat şu an hacimlenme programıyla 69 oldum

boy 177 mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlfredBorden

quote:

Cardio ile kilo veremedim ben. Fitnes da 2 -3ayda karma programla verdim.76 dan 68 . Daha sonra yağ oranımı biraz daha indirmek için 64 e kadar düştüm. Fakat şu an hacimlenme programıyla 69 oldum

boy 177 mi ?

176

• quote:

quote:

quote:

boy 177 mi ?

176

Offf 1 cmle iska

• quote:

Orijinalden alıntı: Matematik İçin Doğmuşum

Biraz daha direnmelisin kardeşim bir anda olmaz böyle şeyler zamanla olacak.
    Ben 4 ayda 5 kilo verdim.
    Ama çalıştığın salonu değiştirip biraz daha iyi salona geçme şansın var ise sauna filan onunda etkisini görürsün. Ama söylediğim gibi asıl önemli olan şey direnmek.

direnmeye devam ediyorum da can sıkıyor işin gerçeği birde yüksek kilo da olunca motivasyonumu yitiriyorum 3-4 yıl sürer bu gidişle

quote:

vücut kendini korumaya almış olabilir ortalama kaç kalori alıyorsun ?

ortalama 1400 1500 kalori alıyorum

quote:

cardionun yanında fittness da yapıyorum 40 dakika cardio 40 dakika civarı da fittness sürüyor

belden 12 cm göğüs kısmından 7 cm azalma kol 4 cm büyüme mevcut fitnessin etkileri galiba

quote:

Orijinalden alıntı: car_26

beslenmeni yazarmısın

beslenmem klasik kahvaltı zeytin peynir yumurta domates salatalık 2 dilim kepekli ekmek yanında

öğlen tavuk sote vs 2 dilim kepekli ekmek yine yanında

akşam yapılan herhangi bir yemek kızartma veya aşırı yağlı yemekler pişmez zaten ekmeksiz yiyorum akşam yemeğini de

• Adam profesyonel olduğu halde 50 haftada 22 kilo vermiş. 3.5 ayda yani 13-14 haftada 6 kilo.
    Sen 2.5 ayda yani 10-11 haftada 6 kilo vermişsin. Dert edecek birşey göremedim ?

İki Buçuk Ayda 6 Kilo [Yardım]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 23 Haziran 2013; 10:46:02 >
  • 1500 kalori çok yetersiz kilon için biraz artır yağ falan almıyorsundur sen şimdi yağ almazsan kilo vermeyi unut yağlar vücuttaki hormonları düzenler.
  • kilo vermek istiyorsan kas çalışmaman lazım hafif kilolarla çok tekrar halinde arkadaşlarımla gittik biz biri 6ayda 120den 100e düştü öbürüde 10 ayda filan 125ten 95e düştü şuan ikiside kas çalışıyor.bol bol ip atlamanı öneririm ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: DodLez

kilo vermek istiyorsan kas çalışmaman lazım hafif kilolarla çok tekrar halinde arkadaşlarımla gittik biz biri 6ayda 120den 100e düştü öbürüde 10 ayda filan 125ten 95e düştü şuan ikiside kas çalışıyor.bol bol ip atlamanı öneririm ben

Yanlış mantık, kas çalışırsa hem kaslarını korur hatta geliştirir hem de bolca kalori yakar.
  • quote:

1500 kalori çok yetersiz kilon için biraz artır yağ falan almıyorsundur sen şimdi yağ almazsan kilo vermeyi unut yağlar vücuttaki hormonları düzenler.

peki sizce kaç kalori civarında tüketmeliyim

yağ almıyorum derken demek istediğim kızartma türü yiyeceklere cipslere bulaşmıyorum olur da yersem de sadece tadına bakıyorum

spor aletlerinde ki orana göre günde cardio da 750 kalori civarı yakıyorum tabii benim kiloma ağırlığıma göre değişkenlik gösterecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: GlueN

quote:

1500 kalori çok yetersiz kilon için biraz artır yağ falan almıyorsundur sen şimdi yağ almazsan kilo vermeyi unut yağlar vücuttaki hormonları düzenler.

peki sizce kaç kalori civarında tüketmeliyim

yağ almıyorum derken demek istediğim kızartma türü yiyeceklere cipslere bulaşmıyorum olur da yersem de sadece tadına bakıyorum

spor aletlerinde ki orana göre günde cardio da 750 kalori civarı yakıyorum tabii benim kiloma ağırlığıma göre değişkenlik gösterecektir

http://www.myfitnesspal.com/tools/bmr-calculator

şu siteye göre 2,220 çıkıyor bmr, yani bunun altına düşersen vücut kas yakmaya başlar sen bunun baya bi altına düşmüşsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

quote:

kilo vermek istiyorsan kas çalışmaman lazım hafif kilolarla çok tekrar halinde arkadaşlarımla gittik biz biri 6ayda 120den 100e düştü öbürüde 10 ayda filan 125ten 95e düştü şuan ikiside kas çalışıyor.bol bol ip atlamanı öneririm ben

Yanlış mantık, kas çalışırsa hem kaslarını korur hatta geliştirir hem de bolca kalori yakar.

diyet sırasında(kilo vermekli amaçta) dambıllarla çalışmak kilo vermeyi hızlandırır mı yoksa diyet bittikten sonra mı agırlıga gecilmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

quote:

quote:

diyet sırasında(kilo vermekli amaçta) dambıllarla çalışmak kilo vermeyi hızlandırır mı yoksa diyet bittikten sonra mı agırlıga gecilmel

Sadece kardiyo'nun aksine üst vücut kaslarını da etkin olarak çalıştıracağınız için faydası olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

quote:

quote:

Sadece kardiyo'nun aksine üst vücut kaslarını da etkin olarak çalıştıracağınız için faydası olur.

zaten benim dediğim de kas çalışsın fakat düşük kilolarla yüksek tekrarda kaslarını yine koruyacaktır üst bölgedeki yağlarıda daha rahat eritir böylece.

• Bu meseleye şu konuda daha detaylı cevap yazmıştım, istersen bir göz at

http://forum.donanimhaber.com/m_76746536/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.