Şimdi Ara

İphone5 arızalandı servisten swap kararı çıktı (Para iadesi alabilirmiyim) ALDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vatan bilgisayardan aldığım iphone5 geçen hafta brighstara gönderdim...Kara swap çıktı yani ürünü değiştireceklermiş...
    Ancak ürünü alalı daha 1 ay olmadı bu durumda yasal olarak benim para iadesi yada bire bir değişim isteme hakkım varmış...Vata bu durumu sitesindede yazmış...

Vatandan alıntı
    4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun teslim tarihinden sonraki 30 gün içinde üründe ayıp olduğunun yetkili teknik servis tarafından tespit edilmesi durumunda tüketiciye iade, ayıpsız misli ile değişim, ayıp oranında indirim veya ücretsiz onarım talep etme hakkını verir. Üründe yetkili teknik servis tarafından ayıp tespit edilmemesi durumunda koşulsuz olarak iade ve değişim hakkını vermemektedir.

Bu durumda para iadesini bana kim yapacak bi belirsizlik var...Vatan diyorki bana servis söylemeli para iadesi yapılmasını...Servis diyorki biz öyle bişey yapmayıaz neden yapalım yenisini veriyoruz ya...

Ama kanunda böyle bir hak vermiş... Ürün bir ay içinde bozulduğu için paramı alma hakkım var ama ne yapmam gerektiğini bulamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremskoda -- 10 Mayıs 2013; 21:07:07 >

• gideceksin servise konuşacaksın müdürlerini falan getirttir para iadesi için sana iade belgesi verecekler sen vatandan alacaksın paranı
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

gideceksin servise konuşacaksın müdürlerini falan getirttir para iadesi için sana iade belgesi verecekler sen vatandan alacaksın paranı

Hocam ben ankarada dayım servis istanbul da...
    Servis iade belgesi vermek istemezki...Cihazın yenisini göndereceklerini söylüyolar...
    Ancak kanunu hakkım vermeleri gerek ama ben vatanın vermesi gerektiğini düşünmüştüm...
  • teleservice mi ? ankarada necatibey caddesinde subesi var istegini ordan da iletebilirsin baktin olmadi,ilcendeki hakem heyetine danisabilirsin,ayrica bu istegini yazili olarak servise gonderirken belirtmen cok iyi olurdu,4077 sayili tuketici kanunu geregi gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

teleservice mi ? ankarada necatibey caddesinde subesi var istegini ordan da iletebilirsin baktin olmadi,ilcendeki hakem heyetine danisabilirsin,ayrica bu istegini yazili olarak servise gonderirken belirtmen cok iyi olurdu,4077 sayili tuketici kanunu geregi gibi.

Hayır brighstar garantili vatandan almıştım, vatan telefonu İstanbul'daki merkezine gönderdi, yani teleservise değil...ürün agrızalandıgında servise direk paraiadesi diye versem çeşitli bahaneler bulup garanti dışına sokar diye bişey demedim...ama şimdi değişim kararıgeldiğine göre paramı alabilmem lazım ama muhattabım vatan mı brighstar mı bilemedim...

• brighstar garantili cihazlara teleservice bakar,muhatap olarak ilk 30 gun vatan,sonrasi brighstar dir,hakem heyetinden yardim almani oneririm hocam

• Aynen brighstara teleservice bakiyor. Bende vodafonedan iphone 4 almistim 1.5 sene once, ikinci gun ahizeden ses gelmedigini farkettim, direkt olarak degisim yaptilar. Para iadesi
    yapacaklarini pek sanmiyorum ama vatanla gorusun, belki musteri memnuniyeti acisindan yapabilir. Teknik servis zaten cihaza degisim vermis siz vatanla gorusun bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S60Doctor -- 7 Mayıs 2013; 3:53:14 >
  • Telefonu İstanbul brighstardan dün itibariyle kargoya vermişler...
    Brighstarın müşteri yetkilisi ürün için para iadesi istediğimde bunu sadece hakem heyeti kararı olunca uygulayabileceklerini söyledi...
    Vatan ise bu konuda brighstarla görüşün diyor...Adamlar kanunu yazmış uygulayan yok ne anladım bu işten...
    Şimdi mahkemeyle uğraşsammı diye düşünüyorum...
  • Arkadaşlar bugün vatan bilgisayara gittim müdüre durumu izah ettim, anlayışla karşıladı ve paramı iade ettiler...
    Bu arada swap diye gönderdikleri iphone5 e baktım çizik felen yoktu ama arkası ve önündeki jelaitlerin içine toz parçaları vb şeyler gördüm...bence bu telefonlar sıfır değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremskoda -- 10 Mayıs 2013; 21:07:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.