Şimdi Ara

ısınma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben bu konuyu 20 gün öncede açtım fakat konuyu hortlatmak istemedim..
    Sorun şu: Bir oyun oynuyorum mesela,oyun 10-15 dk açık kalıyor sonra pc kendi kendini kapatıyor ısınma sorunu gibime geliyor..
    Termal macun surdum 3 gün once felan ekran kartını söktüm çıkardım ramleri kontrol ettim, problem olmadığını gördüm.
    Termal macun işe yaramadı, bilgisayar ısısı 47 dereceden 70 dereceye kadar çıkıyor amd işlemci amd işlemci ısınıyor fakat önceden böyle bir problem yoktu.
    2-3 saat arayla kapatırdı çok hor kullanırsam

PC Özellikleri;

RAM: 3GB
    İşlemci: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.60 GHz
    Sistem Türü: 32Bit

Sadece oyunlarda kapatıyor..

ısı değerleri resimli

ısınma problemi

göremeyenler,
    https://store.donanimhaber.com/4b/4d/bc/4b4dbc8659c808df295943f2776461fd.png

yardımlarınızı esirgemeyin,

not: bilgisayar biraz dinlendikten sonra GPU 39 40 felan oluyor 15 20 dk açık kalsın resimdeki gibi.

• hangi oyunlarda oluyor bu ? ve ekran kartı modeliniz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atanury60 -- 22 Eylül 2013; 14:43:41 >
  • atanury60 kullanıcısına yanıt
    küçük oyunlarda olmuyor
    minecraft,knight,web tarayıcısı oyunlarında bile oluyor ama
    subway surfers de olduğunu görmedim.

ekran kartı modelim

ATI Radeon HD 3600 Series
  • İslemcin yetersiz islemcinin degismesi lazim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • T.C. Vatandaşı kullanıcısına yanıt
    peki neden önceden böyle bir problem olmuyordu fan değişti fan yetersiz olabilirmi belki üstad?
  • termal macun surdunde nasıl surdun elin bolmudur???Fazla surenler goruyoruz ki bir sure sonra işlemciden dışarıya tasmıs....Buda ısınmaya sebebiyet verir..Nohut tanesi kadar işlemcinin orta kısmına sürmeniz yeterli işlemci ile soğutucu arasındaki boslugu kapatmak için kullanılur..Fazla sürmenizin bir faydası olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arnold Schenz

küçük oyunlarda olmuyor
    minecraft,knight,web tarayıcısı oyunlarında bile oluyor ama
    subway surfers de olduğunu görmedim.

ekran kartı modelim

ATI Radeon HD 3600 Series

sisteme iyi diyemeyiz zaten bak aklıma gelenleri söyleyeyim bi
    1-kasanın içini aç iyice temizle
    2-ekran kartı termal macunu var ondan sür sürebilirsen
    3-işlemciyede güzelce sür macunu
    4-fanlarının yavaş dönüyor fan yağları oluyor veya motor yağı onlardan birisini kullanarak fanları yağla
    5-sisteme uzun zamandır format atmıyorsan bi format at
    6-eğer fanlar yetersizse güzel bi fan almayıda deneyebilirsin en rahat böyle soğutursun zaten
    aklıma bunlar geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atanury60 -- 22 Eylül 2013; 14:53:34 >

• quote:

peki neden önceden böyle bir problem olmuyordu fan değişti fan yetersiz olabilirmi belki üstad?

Olabilir islemcin cok isininca kendini kapatiyor sorun bu pc masaustu ise kasanin yan kapagini ac hava dolasimi artsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • atanury60 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler,zaten beyler antalyada yaşıyorum odam biraz serin iki kapağı açık fanları temizledim petekleri vs. termal macunu mercimek kadar sürdüm.uzuuuun zamandır format yemedı formatla alakası olabilirmi?
  • kasa kapaklarını kapat sirkülasyon bozulmasın..İcerideki sıcak havayı dışarıya atan fanı ters taktıysan sıcak hava içeride kalıyor olabilir...
  • quote:

teşekkürler,zaten beyler antalyada yaşıyorum odam biraz serin iki kapağı açık fanları temizledim petekleri vs. termal macunu mercimek kadar sürdüm.uzuuuun zamandır format yemedı formatla alakası olabilirmi?

kardeş bence iyi bi format at + sürücülerini güncelle + bir de iyi bi fan alsan en iyisi olur
  • bu arada bende bir şey soracam bu speedfan`da temp 2 nin ne olduğunu bilen var mı ?
  • S.A ARKADAŞAR LAPTOPUMDA PROBLEMLER YASIYORUM PES 14 YUKLEDIM OYUNA GIRIYORUM RAHAT 5 6 DK OYUNU OYNUYAYABİLİYORUM 5 6 DK SONRA LAPTOP BİRDEN KAPANIYOR ISINIYOR HERHALDE ONDANMI BILMIYORUM YARRDIM LUTFEN :((((

LAPTOP ÖZELLİKLERİ:3GB RAM İNTEL(R) CORE(TM) İ3 CPU 64 BİT EKRAN KARTI ATI MOBİLİTY RADEON HD 5470 1 GB YARDIM YA SIKILDIM ARTIK :((((
  • FİLM İZLE GENE KAPANIR FACEDEN MAÇ LİNKLERİNDEN İZLE GENE KAPANIR SOGUTUCU ŞART ARKADAŞ :(((((((((((((
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.